Skocz do zawartości

Multirotor na podejściu do EPWA


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, wiem, rzuciłem pomysł. Może głupi.

Pomysł dołączania instrukcji nie jest zły. Są kraje (cywilizowane) gdzie za brak instrukcji lub wystarczających ostrzeżeń zawartych w nich, można sprzedawcę jak i "producenta" zaskarżyć sądownie.

Polska to wspaniały kraj.

Tu sprzedawcy (internetowi) zamieszczają (DLA IDIOTÓW) samouczki ilustrowane zdjęciami w stylu "ZRÓB SOBIE DRONA" - byle z Naszych sklepowych części.

 

Pisałem już parokrotnie - problem jest bardziej złożony, niż wydaje się nam z pozoru.

 

Wg mnie, skoro prawo spisane już mamy - potrzeba jest większa świadowmość możliwości jego egzekwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przekazy w stylu kółka różańcowego nie działają i tyle ... Głupi przykład - przed każdym startem samolotu kilka razy w samolocie powtarzane jest "Używanie telefonów, palenie itd. surowo zabronione". "Używanie urządzeń elektronicznych w czasie startu i lądowania surowo zabronione." No i co z tego jak przed samym lądowaniem ludziom zaczynają pikać sms'y a dzieciaki bawią się na tabletach i innych elektronicznych gadżetach ?? Osobiście znam tylko jeden przypadek, gdzie w Niemczech babka dostała 5 lat więzienia za używanie telefonu w trakcie lotu. Jak dla mnie każdy jeden powinien ją dostać albo taką grzywnę, że więcej nie zlekceważy ostrzeżeń powtarzanych przynajmniej 2 razy i to w minimum dwóch językach. 

Wystarczyło by zabrać telefony i oddać po locie, to tak w mojej łagodniejszej wersji. Pytanie dlaczego tego stewardesy nie robią. Skoro nie zabierają, to linie lotnicze same przyznają, że to wezwanie do nie używania komórek i sprzętu elektronicznego nie jest rygorystyczne i wszyscy je zlewają. Ci co mieli by się podporządkować i Ci co mieli by je egzekwować. Piękny przykład martwego przepisu. Jak mamy mieć tego typu przepisy to ja dziękuję. Takie przepisy uczą braku szacunku do prawodawstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę uważacie, że gdyby telefony zagrażały życiu załogi, to by tak traktowano ten przepis ? Wątpię, żeby linie lotnicze zezwalały na przymykanie oczu na używanie urządzeń elektronicznych, gdyby rzeczywiście istniało takie zagrożenie. Nie żebym nie wyłączał telefonu podczas lotu, ale jakoś po prostu nie chce mi się wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek podał jako pomysł podpisywanie zapoznania się z instrukcją.

Proste, nie kosztowne. Jak ma zadziałać? Ma podnieść wiedzę i świadomość. Zmusić do podszkolenia się w sklepie, przy zakupie. Podpis działa na wyobraźnię, wprowadza element osobistej odpowiedzialności.

Bartku, koszty będą jednak spore i ktoś za nie będzie płacić, bo to rozwiązanie systemowe będzie. Czyli my, albo w podatkach, albo w podniesionej cenie sprzętów modelarskich.

Wątpię, żeby ktoś czytał takie oświadczenie przed kupnem, to nie kredyt na hipotekę. Podpisać podpiszą, wymóg formalny będzie spełniony, a czy się wyedukuje to trudno powiedzieć, jeden tak a inny nie. Z naszego forumowego podwórka, ile osób czyta regulamin forum a ile klika jedynie "zapoznałem się". Tym mądrym nie trzeba pewnych rzeczy tłumaczyć jak krowie na rowie, tym głupim i młotkiem nie wbijesz wiedzy do głowy, pójdą na skróty.

Zamiast straszyć dronami, media powinni poedukować ludzi jak ich używać. W czasach mojej młodości, he he, było dużo programów edukacyjnych z różnych dziedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa niektore zryly banie ze sie tak wyraze, pamietam ze jakas akademia rolcza w tv zaczynala sie od kawalka reya charlsa, hit the road jack... na wiele lat utwor ten niedoparcie kojarzyl mi sie z nuda i jedyna rzecza jaka byla w 2 kanalach tv przed poludniem. W sumie dopiero film Ray to zmienil. Sorry za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, to było chyba w niedziele rano. Nie jesteś rolnikiem to dla Ciebie nie było interesujące. Ja pamiętam też, Sondę,  Adama Słodowego, jakiś program o wojsku, o morzu na dwójce w czołówce były bitwy okrętów średniowiecznych,oraz jeszcze programy edukacyjne dla dzieci, Pi i Sigma, jakiś muzyczny z małym takim ludzikiem, chyba Kwinto, albo pomyliło mi się z Vabank ;)  Dużo tego było, łącznie z lekcjami angielskiego czy francuskiego - ecute and repete :)

Tak i tylko w dwóch kanałach :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dołączania instrukcji nie jest zły. Są kraje (cywilizowane) gdzie za brak instrukcji lub wystarczających ostrzeżeń zawartych w nich, można sprzedawcę jak i "producenta" zaskarżyć sądownie.

Polska to wspaniały kraj.

 

Tak, pamiętam jak pewna sieć fastfood (w CYWILIZOWANYM kraju) wypłacała odszkodowanie bo na kubku z kawą nie napisano że kawa była gorąca i klient się poparzył. Albo w instrukcji mikrofalówki jest zawarta informacja żeby nie wkładać zwierząt do mikrofali. itp itd.

Naprawdę musimy robić z ludzi idiotów od których nie wymaga się samodzielnego myślenia? To tylko pogłębi problem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ! :) To teraz pozostaje ten sam problem co do tej pory .. Tak jak Ci nieodpowiedzialni czy niewiedzący nie mieli dostępu do przepisów prawa tak dalej nie będą mieli dostepu do informacji, którą właśnie umieściłeś i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie Tomek bo jest temat. Już nam się wzięli za tyłki. Chciałem przedłużyć ubezpieczenie modelarskie OC w Allianz gdzie miałem do tej pory. Brak kontaktu, przedstawiciel nabrał wody w usta... W związku z tym zwróciłem się o ubezpieczenie do Hestii (miałem u nich jakieś 3 lata temu) i jaką dostałem odpowiedź? Ano, że latam na 100% dronem więc zanim prześlą mi ofertę proszą o odpowiedź na poniższe pytania:

 

 

cyt...."

Ubezpieczenie bezzałogowych statków powietrznych.

 

Jakie informacje powinny znaleźć się w zapytaniu?

 

Imię i nazwisko

 

Dane statku powietrznego: producent, model seryjny, masa startowa, rok produkcji

Suma ubezpieczenia ( ile jest wart )

Czy operator drona miał wypadki lub incydenty lotnicze w ostatnich 3 latach

Czy operator drona posiada świadectwo kwalifikacji UAVO

Jaki jest charakter wykonywanych lotów: komercyjne, rekreacyjne (prywatne), sportowe

Kto będzie operatorem drona (dane osobowe – imię nazwisko, nr pesel)

 

....

proszę napisać aktualne dane tak jak jest faktycznie , ja wyślę nowe zapytanie i dopiero Panu prześlę ofertę

 

Ubezpieczenie OC obejmuje:

- loty wykonywane w zasięgu wzroku operatora - tzw. loty VLOS

 

Aerocasco obejmuje nagłe i niespodziewane uszkodzenia ubezpieczonego Drona , zakres ochrony obejmuje:

- loty wykonywane w zasięgu wzroku operatora -postój Drona

- naprawa na ziemi

Ubezpieczenie Aerocasco oferowane jest razem z ubezpieczeniem OC , przy czym ubezpieczenie OC może być wykupione oddzielnie.

"... (koniec cytatu).

 

Poprostu już nie istnieję dla Hestii jako modelarz, być może wymazali sobie takie określenie tylko jestem operatorem drona...

 

Wysłałem obszerne wyjaśnienie wraz ze zdjęciami czym rożnią się drony i latanie nimi od modelarstwa i czekam.

 

W efekcie nagonki multimedialnej jestem zmuszony latać bez modelarskiego ubezpieczenia OC więc tylko na bezludziu a zaowdu ESA już za 1,5 miesiąca i co? Nie wystartuję bo model ESA nie ma numeru seryjnego jako dron w rozumieniu firmy ubezpieczeniowej? Ciekawe co mam napisać w dziale wypadków, że na zawodach mam 6-7 wypadków? Ciekawe jaką stawkę zapłacę za ubezpieczenie. Rozważam wykupienie ubezpieczenia za granicą póki jeszcze można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze na PW Ci prześlę co potrzeba i się ubezpieczysz w PL.


Jestem prorokiem:)

Kacper, ktoś robi coś konkretnego a Ty dalej marudzisz.

 

Nie marudzę i podziwiam Tomka, za entuzjazm, ale to właśnie Tomek wspominał (co do prawa i jego modyfikacji), że problemem jest brak dostępu do informacji :) Nie inaczej to wygląda z audycją w programie bo dopóki nie będzie taka informacja dołączana do każdej paczki fajek i puszki piwa to grono słuchaczy będzie ograniczone do kilku osób z tego tematu :(

 

EDIT:

 

Gdyby w mediach podali ze dwa przypadki, że ktoś dostał 5 lat kratek za takie wybryki to już by zrobiło swoje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ubezpieczam przez PSP (Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe) w Hestii.

Opłata członkowska 40zł + 115zł ubezpieczenie OC do 1.200.000zł

W marcu jak odnawiałem polisę to nie robili problemów (jeszcze ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ja nie mam telewizji wcale, tez jestem poszkodowany brakiem dostępu do informacji w Twoim rozumieniu. :)


Szczerze to teraz się zgubiłem czego oczekujesz i jaki masz pomysł na tą sytuację. Z jednej strony chcesz wprowadzić zakazy, najlepiej odpowiednimi przepisami a z drugiej strony narzekasz, że nie wszyscy o tym będą wiedzieli bo nie świeci im w oczy plakat " Latanie dronem koło lotniska jest karalne 8 latami w więzieniu" na każdym skrzyżowaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z jednej strony chcesz wprowadzić zakazy." - wyszczególnienie i zaostrzenie przepisów co do dronów tylko i wyłącznie.

 

"narzekasz, że nie wszyscy o tym będą wiedzieli bo nie świeci im w oczy plakat"

 

Nie ja narzekam tylko Wy zaczęliście, że zakazy nic nie dają bo nikt o nich nie wie a proponujecie kampanie, o których niby skąd mają ludzie wiedzieć ? Tylko tego próbuję dowieść, że Wasz złoty środek jest tyle wart co moje przepisy, ale ślepo chcesz udowadniać, że Twoja metoda jest lepsza, bardziej humanitarna wręcz szlachetna ..


Pomysł już podałem, ale czytasz ostatni wpis a nie kilka wstecz ..

 

"Gdyby w mediach podali ze dwa przypadki, że ktoś dostał 5 lat kratek za takie wybryki to już by zrobiło swoje ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Dla przykładu chcesz posadzić parę osób w pierdlu. Jakoś na pijanych kierowców to nie działa.

Ja mówię o kampanii w mediach radio, telewizja, ulotki przy zakupie dronów. Coś w ten deseń. Raczej do dużej ilości osób się dotrze w ten sposób.

 

PS. To, że chcę Cię przekonać do mojego widzenia tego tematu to znaczy, że jest lepsza? Na pewno inna niż Twoja. Na tym polega dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.