Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem, że będzie problem z zakładaniem tej zawleczki, ale okazało się, że zakładam ją bardzo szybko. W ogóle nie robi to jakiegokolwiek problemu. Cieniutki namagnesowany śrubokręt, przykładasz drugim palcem popychasz i zawleczka wskakuje w swoje miejsce. Sam byłem zdziwiony, że to tak gładko poszło.

Te snapy muszą teraz zostać bo nie zdążę na Żar a potem też będzie z czasem problem, więc do końca sezonu dolatają. Po sezonie w listopadzie - grudniu wyjmę, ocenię i podejmę decyzje, czy wycinać większy otwór tak aby zmieścił się klasyczny metalowy snap czy wkładać te plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę mnie nie było a tu taka dyskusja ...o prostych snapach :) .

Ja tam się za bardzo nie znam,za to nadrabiam lataniem ;)

W czasie krótkiego wypadu nad Solinę zaliczyłem Bezmiechową na którą miałem już nie raz się wybrać ale zawsze było nie po drodze.

Oczywiście jak to z moim "szczęściem" do odpowiednich warunków na zboczu (podobnie jak i w Mechelinkach) wiatru zero albo w niekorzystną stronę ale po to właśnie mam wersję elektro żeby mimo wszystko i tak polatać .

Dwa filmiki ,jeden z dojazdem(robi wrażenie) dla Tych co nie widzieli i filmik z lotem na "siłę" żeby było że latałem na Bezmiechowej  ;)

W drugim locie udało mi się złapać trochę termiki i dłuższą chwilę posiedziałem w powietrzu latając w towarzystwie szybowca Bocian .

Samo wrażenie góry ,widoki,budynek z pokojami zaraz przy zboczu robią znakomite wrażenie. Na pewno tu jeszcze przyjadę !! :)

 

2016-06-29-1681.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Szok,zaliczył pan Bezmiechową i ciutek Bieszczad,urywa du.e no nie .Szkoda że nie trafiłeś na warunki lotne bo jazda była by bez trzymanki.Ale spoko jeszcze coś zorganizujemy,może na jesień ;),pozdrowienia dla Małżonki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to prawdziwie modelarska żona  :) .

Przez tyle lat mojego modelowania zna podstawowe,bezpieczne zasady lotu,obiecanki że kolejny model to ten ostatni ;) ,pomoc przy składaniu modeli czy fakt że nie muszę się ukrywać z zakupem modelarskich gadżetów  :)  .

Nagrywanie idzie jej biednie ale opierd.... dość dobrze ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Rafał to drugie to zawsze wychodzi gładziutko ;)
Powiem Ci że widok piękny rozciąga się z tej góry, a i TOXEM nieźle zaszalałeś.
Jak zwykle świst nieziemski, no i audytorium miałeś, zazdroszczę pozytywnie.
Co do filmiku.... e nie przesadzaj dobrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek...może nie zaszalałem dosłownie bo nie było żadnych warunków ale nie śmiej się z wypowiedzi Bogusia ;) ,w pewien sposób była to spontaniczna ,szaleńcza wyprawa z Toxikiem na Bezmiechową.

A z ciekawości byłeś ,jak oceniasz tą górę ?

Planuję jesienny wypad w konkretną, przewidzianą pogodę/wiatr ,może dołączysz ? :rolleyes:

 

Z opowiadań pani w recepcji przewija się tam sporo modelarzy.Ponoć na majówce była tam grupa ok.50 osób ,Niemcy ,Polacy.

Po pikniku na Żarze też jest tam rezerwacja na kilkanaście osób .

Doba-pokój dwójka kosztuje 118 zł ,kolejne 108 zł.Na dole budynku restauracja ,model można rzucać z okien pokoi hotelowych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jurek za kontakt. Toxic już za 4-5 tygodni . Uzbrojenie-silnik HackerB50-8S+6,7:1 na 4S , reg-MEZON 125 ,serwa KST125 z zintegrowanym systemem napędowym , śmigło RF16x16 ,zasilanie dodatkowe 2S +becJeti 10A .Mam nadzieje , że w czasie wakacji jeszcze  polatam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  Uzbrojenie-silnik HackerB50-8S+6,7:1 na 4S , reg-MEZON 125 ,... , śmigło RF16x16 ,zasilanie dodatkowe 2S +becJeti 10A .

Mój silnik Poly-Tec to prawie odpowiednik Twojego. Zrobiłem dziś testy i przy tych łopatkach wyszło z logów 149,8 A, więc jeśli ten Mezon nie ma rezerw :) to może być mało. 

 

serwa KST125 z zintegrowanym systemem napędowym 

I mam jeszcze pytanie, co to jest serwo ze zintegrowanym systemem napędowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ,Mezony wytrzymują spokojnie raz większy amperaż. Ja mam Mezona 120 i ustawione odcięcie na 160 A a w piku parę sekund może być dobrze ponad 200 A :) .

No to podobnie jak Castle. Niestety nie znalazłem dokłdniej instrukcji do tego Mezona a to co znalazłem to podawało tylko 125A

 

Wg tabliczki znamionowej ten Hacker na 4S bierze 145A a na 3S ma

90A

Tomek ten mój Poly-Tec też niby tylko przy 4s i łopatkach 16x16 125A a dziś pewnie gdybym nie miał odcięcia na 150A to pewnie bym te 150A przekroczył no i moc wykazała 2kW gdzie producent deklaruje 1,8kW.

Ja już dawno przestałem wierzyć producentom :)

 

To przy łopatkach 17*10 na 4S Jeti Box pokazał 185 A Mezon łyknoł troszkę prądu :)

No toś mnie Marcin bardzo mocno zmartwił, bo myślałem że zmienię łopatki z tych 16x16 właśnie na 17x10 po to aby nie dobijać tych 150A. Przyjdzie w tym momencie zamienić na 16x13.

Przy 3s na 16x16 log pokazał 80A gdzie producent deklarował 60A. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, bazę mam fajną i w ciągłej budowie  ale jak się kiedyś ujawniałem to była fala hejtów . Panowie ,modelarstwo to hobby ,sposób na życia a wysłuchiwać krytyki nie potrzebuje .pozdrawiam .

Nie tu. Gdzieś na lotnisku lub górce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.