Skocz do zawartości

Gdzie latać w Warszawie lub okolicach


Mac Berger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, d9Jacek napisał:

z czasopisma  "Skrzydła i Motor " :)

trochę tego było i u nas też

 

edit

co ciekawe  , te wszystkie modele znakomicie latają ,  idąc dalej  większość z nich nadaje się ( ma miejsce) do zabudowania aparatury RC - 3 kanały wystarczą...a latanie super

No to mnie natchnąłeś - będę szukał tych czasopism ? A co do zabudowy RC - wiem, że można ale ja właśnie tego unikam bo lubię lot swobodny. Czasem, przy modelach, które mają duże powierzchnie i "nie chcą wylądować" dodaję ster kierunku RC a rzadziej wysokość ale tylko po to, żeby za daleko nie uciekł no i w miarę blisko wylądował żeby nie biegać za dużo ;-).Latanie RC pozostawiam Kolegom ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, d9Jacek napisał:

o tym myslałem

No to się zrozumieliśmy ? Szczególnie stosuję RC Assist przy modelach swobodnych, które szybują po kręgu w prawo i tym samym wymagają więcej miejsca, jak np. Madcap. 

Jeśli nie ma wiatru to modele krążące w lewo lądują prawie "przy nodze" więc nie ma potrzeby ich że tak powiem rasować. Poniżej jeden z lotów Madcapem, właśnie wyposażonym w ster kierunku:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wygrzebię wątek z czeluści forum :) Na jakiś czas odłożyłem samoloty RC na półkę (na rzecz autek), ale postanowiłem, że w tym sezonie wrócę do latania piankami :)

Jak wygląda obecnie sytuacja na Pałacowej? Da się tam polatać depronem? Jeszcze nie zrobiłem sobie kwitów w ULC, ale jak patrzę na mapkę to wygląda mi to na CTR Okęcia, więc pewnie z lotami modelami może być problem?
Mam nadzieję, że Chudoby ma się dobrze - kawałek dalej od domu, ale chętnie bym tam w weekendy wpadał :)

Z poszukiwań i rozmów dowiedziałem się też o lotnisku w Zalesiu i Piasecznie - tam wcześniej nie byłem.

 

Z pozdrowieniami i do zobaczenia na polu! :)
bonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałacowa jest w CTR, ale ponad 6km od Okęcia, w związku z tym można tam latać do 100m wysokości i 25kg MTOM, np. w kat. Otwartej A3. To od strony formalnej. Od strony międzyludzkiej, słyszałem, że tam teraz urzęduje szkółka psiarska i robią problemy, jeżeli się lata w trakcie prowadzenia zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, muszę zrobić kwity to będę wiedział takie rzeczy ;)
Od strony międzyludzkiej - sam jestem psiarzem, więć w prowadzeniu zajęć bym nie chciał przeszkadzać :) Dziękuję za informację! Zakasam rękawy i zaczynam ciąć piankę po świętach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bonczek napisał:

Z poszukiwań i rozmów dowiedziałem się też o lotnisku w Zalesiu i Piasecznie - tam wcześniej nie byłem.

jeśli chodzi o Piaseczno to nasze stwarzyszenie czyli PKMLRC dzierżawi lotnisko w Czarnym Lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pacek napisał:

jeśli chodzi o Piaseczno to nasze stwarzyszenie czyli PKMLRC dzierżawi lotnisko w Czarnym Lesie

Jasne, to był pewien skrót myślowy :) Mieszkam na Ursynowie, do Piaseczna bardzo blisko, z resztą, jestem jednym z opiekunów toru dla samochodów RC w Piasecznie, przy ul. Puławskiej :) Bardzo chętnie bym się z Wami spotkał i poznał! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.