Skocz do zawartości

RWD-5 KIT ELJOT 1/4


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Krzychu, coraz fajnie to wygląda.

Jakie serwa w końcu zastosowałeś?

Czy orczyki są tylko wklejone, czy jeszcze jakoś zabezpieczone?

Czy tulejowałeś w orczyku otwór pod popychacz?

1. dziękuje :)

2. HS 485

3. wklejone tylko na żywicę

4. nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Damian, oczywiście wiemy, że to nie makieta, ale albo w tym modelu wyoblenie dolnej linii kadłuba (wanny) pod kabiną jest za mocne, albo linie osłony silnika są źle dobrane. Szkoda też, że w tak już sporym modelu nie zostały schowane serwa, choćby w płatach - innych nie widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, oczywiście wiemy, że to nie makieta, ale albo w tym modelu wyoblenie dolnej linii kadłuba (wanny) pod kabiną jest za mocne, albo linie osłony silnika są źle dobrane. Szkoda też, że w tak już sporym modelu nie zostały schowane serwa, choćby w płatach - innych nie widać na zdjęciach.

Jak ktoś ma bylejakie serwa to musi chować. Krzysztof najwyraźniej nie ma się czego wstydzić :)

Co do "wanny"... na ziemi faktycznie wygląda trochę ciężkawo. Ale w powietrzu wygląda super. Z tego co mi wiadomo to model do latania i w tej roli jak widać spisuje się świetnie.

Gratuluję udanego oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Model od dłuższego czasu w moim posiadaniu, niestety w zeszłym roku rozbity. Dzięki Krzysztofowi, który podarował mi części kadłuba i skrzydła mogłem go jednak odbudować, a w zeszły weekend na pikniku w Pile oblatać ponownie. Zmiany po odbudowie niewielkie, ale jednak widoczne. Najważniejsza, to silnik zamocowany 25mm wyżej, dzięki czemu udało się lepiej dopasować maskę do linii kadłuba. Malowanie zmienione nieznacznie, jednak nadal militarne. Takie mi się podoba ;) 

Kilka fotek, jak to teraz wygląda

 

 

post-4563-0-21880900-1558565169_thumb.jpg

post-4563-0-66140400-1558565178_thumb.jpg

post-4563-0-74919000-1558565192_thumb.jpg

post-4563-0-29204000-1558565208_thumb.jpg

post-4563-0-29381900-1558565226_thumb.jpg

post-4563-0-11127500-1558565239_thumb.jpg

post-4563-0-08644400-1558565252_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
4 godziny temu, robas69 napisał:

Dziękuję Ci bardzo. Stary jestem. Nie zauważyłem. Ciut za długi kadłuba do zwykłego auta.

 

Jest tez wersja 2.04m:

 

http://modelpartner.ig.pl/sklep/?pl_rwd-5-2-04-m,156

 

I pewnie kadlub bedzie proporcjonalnie mniejszy, ~2.04/2.55*1800=1440mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robas69 napisał:

Andrzej, dzięki. Wiem o nim, ale niestety Pan Leszek do niego nie sprzedaje amortyzowanego podwozia. Cały czas monitoruję tą stronę, bo jest na nim jeden z najbrzydszych polskich samolotów - DKD 1 m. in. w wersji 2,2 m.

 

Moim zdaniem nie jest brzydki, jest raczej uroczy, a poza tym dobrze lata i jest Polska konstrukcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robas69 napisał:

jeden z najbrzydszych polskich samolotów - DKD 1 m. in. w wersji 2,2 m.

Ja ci dam brzydki on jest PIĘKNY INACZEJ?

 a wracając do sedna  tematu na wiosnę planuję oblot omawianej 5 tylko  mam dylemat co do malowania ( jedna 5 jest na lotnisku SP-AJU  więc to malowanie odpada muszę myśleć nad innym )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.