Skocz do zawartości

B-25 2,15m elektryk+video i bomby.


Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad modelem nadal trwają , mogłem co prawda już je zakończyć , ale zadowolony z oblotów postanowiłem dokończyć to co sobie wymyśliłem że zrobię w tym modelu. Dodatkowo prawdopodobnie powstanie chowane podwozie własnej konstrukcji wzorowane na podwoziu do Łosia hiszpańskie  z firmy retrac.

Na razie pierwsze próby z zasobnikiem na bomby, wyszło chyba o.k. gdyby nie jedno małe ale...

 

 

 

Teraz Puławy trochę się posypały i nie wiem czy nie dostanę za to pierdzielu od mamusi. :)

 

Na szczęście modelarnia pancerna to wytrzymała i mogłem sprawdzić jak zachowuje się zasobnik z 2 bombami.

Tym razem nie zapomniałem ich załadować w wersji treningowej, bez materiału rozszczepialnego :) :) :)

Dodatkowo ustawiłem zwalniacz na otwieranie i zamykanie zasobnika bomb.

 

 

A i trzeba dokończyć pracę nad bomb trzeba dokończyć, jakieś lotki i może pomalować w kolorek? .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bomby spadły :)

I to dwa razy.

Efekt bardzo fajny.

Ale filmu nie ma , byłem sam na lotnisku, a prowizorka z komórką nie zdała egzaminu:(

Umówiłem się  wstępnie z kolegami na czwartek, będzie miał kto nakręcić film.

Szkoda tylko , że mieszczą się 2 bomby. Mniejszych nie chcę robić , bo będą kiepsko widoczne.

Pokombinuje jeszcze , może uda się upchać trzecią bombę.

Dziś zapomniałem włączyć timer i wylałem 8 minut. 2x więcej niż oryginał na większych pakietach i ciągle było pełno mocy.

Trochę się przeraziłem jak zobaczyłem czas , ale na szczęście model już kołował z pasa do samochodu.

Sprawdziłem też lot bez silnika, spokojnie można robić kółka przed lądowaniem, czuć że już nie jest to cegła :)

Łanie kręci pętle i leniwie beczki. Przeciągnięcie na dużej wysokości w locie 50-60 stopni w górę spowodowało opadnięcie nosa w dół bez przechyłów na boki i nurkowanie aż do rozpędzenia się samolotu do prędkości lotu.

 

 

post-10-0-75155800-1491251943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan

Te bomby powstały na pałę, gdzieś w świadomości mam zakodowane , że tak wygląda bomba.

Mogę zrobić bomby makietowe, ale wtedy musiał bym dział zmienić :)

 

Przy okazji bomby ważą 10g i są niezniszczalne, nawet uderzenie o beton im nie szkodzi, mimo , że zawsze uderzają "dziobem". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.