Skocz do zawartości

Solaris-EV 3.1M z ArtHobby


Anluk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zależy, ile jest Ci tej żywicy potrzebne.

Jeśli dużo - to tu: http://www.havel-composites.pl/index.php?menu=produkt&id=107

Jeśli mniej - to tu: http://sklep.modelarnia.pl/p4605,epoxy-l285-100g-40g-satria.html (te czeskie żywice z Satrii są świetne, używałem  i L285 i klejów epoksydowych od nich - jestem bardzo zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mniej - to tu: http://sklep.modelarnia.pl/p4605,epoxy-l285-100g-40g-satria.html (te czeskie żywice z Satrii są świetne, używałem  i L285 i klejów epoksydowych od nich - jestem bardzo zadowolony).

 

Jeśli chodzi o L285 to Satria tylko rozlewa, a nie jest producentem. Więc nic dziwnego, że ta czeska L285 jest świetna ;) Cena w "modelarni" to mocno przesadzona. Zestaw 100+40 można kupić za mniej więcej połowę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam  pytanko.

W Solarisie latam na pakietach Zippy Compact 3S 2200 25C.

Pakiety tanie więc szału nie ma. Każdy wylatał może po ok 8h i spuchły jak balony, a i wydajność prądowa mam wrażenie że już nie ta.

Czy ktoś mógłby polecić jakiś lepsiejszy pakiet o podobnych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak zauważyłeś, 20C będzie u Ciebie na "styk". Dodam tylko, że będziesz "doił" pakiet na max. jego stałego obciążenia. Jak wiesz, w miarę używania pakietów spada ich pojemność, więc policz ile te 20C będzie dawało prądu przy pojemności np. 2000mAh ?

Jeżeli zakupisz pakiet 30C wydając parę złotych więcej, będziesz się nim cieszył znacznie dłużej pod warunkiem oczywiście prawidłowej eksploatacji.

Więc na pytanie czy warto tak oszczędzać, musisz sobie odpowiedzieć sam...

 

PS

Te 30g więcej, na pewno da się skompensować przesuwając wyposażenie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o oszczędność pieniędzy, raczej o wagę i rozmiar pakietu. Zmierzę jeszcze dokładnie pobór prądu i zobaczę który wybiorę.

Tak czy inaczej, dzięki za radę bo wygląda na to że SLS to chyba każdy poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź pakiet o mniejszej pojemności i wyższym C.

Ja używam w szybowcu SLS Magnum 800mAh 3S 45C/90C (silnik pobiera ok 45A - znamionowo). Wystarczy na 4-5 wznoszeń na 150m. Dla mnie OK.

Masz dzięki temu komfort C i sporo pojemności. Jak będzie mało to miej dwa takie pakiety i je wymieniaj.

Najlepiej dobierzesz optymalny pakiet jak będziesz wiedział jaka waga pakietu wyważa model bez zbędnego ołowiu.

 

na stronie dystrybutora SLS znajdziesz cały przegląd pojemności i wysokich C.

Na pewno lepiej mieć pakiet z zapasem C niż zapasem mAh.

wychodzi zdrowiej i nie puchnie.

Aaa... i ustaw odcięcie/zmniejszanie obciążenia pakietu na regulatorze, żeby nie brał prądu do "końca"

jak odcięcie będzie na 3,6 -3,7V to pakiet pożyje dłużej.

miłej zabawy :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii pakietów: ostatnio " odkryłem " pakiety GPX Extreme. Kupiłem jeden, 1300mAh 25C i uważam że jest bardzo dobry a przy tym ok. 30 % tańszy od konkurencji. Na prądzie się znam bądź wiem niewiele, ale zauważyłem że jakość pakietu bezpośrednio zależy od jego ciężaru. SLS a także Tattu należą do najcięższych i są znakomite. Otóż GPX wagą dorównuje Tattu i po pierwszych próbach w powietrzu, stwierdzam że jest bardzo dobrze. Nie wiem tylko jak z trwałością, ale z opinii innych kolegów wnioskuję że jest ok. Może to jakaś nieco tańsza alternatywa dla liderów rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.