Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Powinno się zmieścić.Może lekko dotykało do maski w poprzednim kadłubie. Muszę zajrzeć do szczątków czy tam dawałem jakiś dystans.

No trochę już przeżyło to serwo. Działa dobrze. Potrafi trochę drgać ale w locie się uspokaja :P Ale to też zależy od naciągu linek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilowo stanąłem z budową.

Mam cały ogon i praktycznie cały kadłub, i zabrałem się za złożenie skrzydła na nowych rurach, niestety po złożeniu skrzydła okazało się że mam 3 żeberko w obu skrzydłach przez pomyłkę źle wycięte.

Nie mam wyciętego otworu w trzecim żeberku na rurę węglową, pierwsza myśl była taka że od drugiego żeberka odrysuję sobie otwór i go wytnę, ale Krzysztof powiedział że wyśle nowe żeberka razem z kabinką i dźwigniami.

To poczekam na przesyłkę bo i tak nie mam rury węglowej więc nie mogę bez tej rury zrobić kartonowych kieszeni, i tym sposobem stoję z robotą bez tej rury.

Rurę zamówię 10 sierpnia i jak przyjdzie to zacznę walczyć z tym skrzydłem.

Kurcze Krzysztof chciał mi żeberka kabinkę i dźwignie przywieść na piknik do Kraśnika, ja czekałem na ten piknik od wiosny, nawet już z dwa miesiące temu załatwiłem sobie zastępstwo w pracy abym mógł spokojnie pojechać.

Ale  jestem miłośnikiem jednej z ras psów , to moje takie drugie hobby, a te moje dwa psiaki to moje oczko w głowie i tak wyszło że w piątek przyszły na świat szczeniaki , a są takie upały że nie mogłem zostawić suki z małymi gdy trzeba podawać jej zastrzyki leki itp, i ze względu na pieski odpuściłem piknik w Kraśniku.

I tym sposobem nie mam maski żeberek i dźwigni,.

A oglądałem zdjęcia z Kraśnika i szkoda mi jak diabli , piękna impreza i bajeczna pogoda.

Wracając do modelu, chcę kupić rurę węglową ale nie do końca wiem jaką średnicę, otwór w żeberkach ma 29mm nawet z hakiem, czy mam kupić rurę 28mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modelu, chcę kupić rurę węglową ale nie do końca wiem jaką średnicę, otwór w żeberkach ma 29mm nawet z hakiem, czy mam kupić rurę 28mm?

 

Ja mam 28mm. Zawsze możesz kilka warstw klaru położyć żeby zmniejszyć tolerancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że dostałeś te rury. Ja też dostałem rurkę tą z Alledrogo i pasuje idealnie do moich stateczników.

U mnie trochę do przodu. Czekam na śmigło,zawiasy do kierunku (przy krecie część się wyłamała) i zbieram kasę na kabinkę i maskę.

Waga do lotu będzie jakieś 6,80kg (skrzydła,stateczniki,kierunek-ori goldwing).

 

Witam,

 

trochę spóźnione ale polecam takie śruby do mocowania serw i nie tylko. Komfort  używania bez porównania większy w porównaniu do "krzyżaków". Jak pawie wywaliłem dziurę w folii jak mi się krzyżakowy śrubokręt omsknął to przesiadłem się na imbusy.

post-7590-0-58869700-1502051255_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury węglowe 28mm

http://radio-modele.pl/rama---rurka-weglowa-28x25x1000mm-splot-3k-matowa,558,26517.html

http://www.rcskorpion.com/towar/p/id/23875/

I na szybko tyle, co ze zdziwieniem stwierdziłem, gdyż jeszcze z miesiąc temu znalazłem więcej.

W obu sklepach jest napisane, że niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu z linku Kuby dzwoniłem i niestety rury 28mm nie ma.

W radio-modele tez nie ma na stanie.

  A w rc scorpio specjalnie założyłem sobie konto aby kupić tą rurę, ale niestety też rury brak na stanie, po za tym rcskorpio nie odbiera telefonu.

No i tym sposobem nie mam rury i nie mam jej gdzie kupić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu:

http://www.carboncenter.pl/item/7-rury-z-wlokien-weglowych-oraz-wlokien-szklanych

http://www.carboncenter.pl/item/10-rury-z-wlokien-weglowych-oraz-wlokien-szklanych-2

 

Do zamówienia, pewnie będzie trochę więcej kosztować ale można wybrać samemu grubość ścianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dzwoniłem do carboncenter i rura 28x26 kosztowała by około 250zł, i to by była taka rura ze ścianką plecioną.

A moga zrobić rurę 28x24 i włókna ułożone wzdłuż , i taka rura kosztowała by 217zł.

Ja bym też był za rura duralową , ale Krzysztof cos wspominał że miał rurę aluminiową i ugięła mu się , to zacząłem sie rozglądać za węglem , no i na razie z węglową mam problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj, poszukaj w PL. Płaciłem 130zł za rurę carbon. Miałem też zwykłą aluminiową (nie duralową) i normalnie się latało i kręciło akro. Jak chcesz to pójdę i poszukam tej rury. Pamiętam,że zapierałem się o nią o futrynę drzwi i nic się nie ugięło.Także chyba podczas lotu czy lekkiej akrobacji nie ma większych sił niż ponad 80kg zaparte na rurze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak model będzie latał, sporo czasu mu poświęcę więc raczej nie przewiduję jakichś dzikich harców , szczególnie na niezbyt dużej wysokości.

Ale z własnych obserwacji wiem że jak model jest wysoko to ja wtedy jestem bohater i pozwalam sobie na wszystko , model poddaję dużym obciążeniom i stąd pomysł z rurą węglową.

Krzysztof na pikniku wykonywał figurę, nie wiem jak się nazywa ale ogromnie mi się podobało , oczywiście będę próbował i ja.

I tak jest zawsze jak coś zobaczę i mi się spodoba to staram się dojść, jak ,co i z czym i trochę ćwiczę.

A wiadomo co będę chciał opanować jak już będę miał ten model? dla tego wolał bym mieć ten dźwigar zdrowy.

A ta rura co Grzegorz zaproponował to jest aluminium PA6 ? jeśli tak to bym ją kupił.

A jak nie to trzeba czekać aż może coś węglowego pojawi sie w sklepach.

Tomek a ty piszesz że możesz poszukać rury węglowej? czy aluminiowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.