Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda do tego etapu jeszcze nie doszedłem, ale zastanawiam się nad ażurami zarówno na sterach jak i statecznikach. Na razie zajmowałem się działaniami związanymi z modelami, którymi latam, ale pewnie w weekend wrócę do MX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W bardzo powolnym tempie , ale powoli naprawiam to co zrobiłem źle, brak wolnego czasu bardzo daje mi się we znaki i przez to praktycznie stoję w miejscu z budową modelu.

Skończyłem statecznik pionowy , mam prawie odchudzony z poprawioną krawędzią natarcia, ster kierunku.

Jak skończę ster kierunku to zostanie mi jeden statecznik poziomy do poprawy, i tyle poprawiania.

Dalej będę budował na bieżąco , mam nadzieję że już bez wpadek :) .

Tak wygląda poprawiona krawędź natarcia statecznika pionowego.

aa81f01345929f79.jpg

 

e5676ea06fb06e1e.jpg

 

A na pikniku modelarskim Krzysztof mnie zaskoczył i przywiózł mi maskę, i szybę, ale szyba węglowa jest droższa a ja aby przyciąć koszty poczekam na szybę tańszą która nie będzie z węgla, tak więc na razie mam maskę :)

297ad4c608b79092.jpg

 

e18517faea7f2867.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław, zawstydzasz mnie. Ostatnio tylko latam, a nie było czasu już na dłubanie. Może w tym tygodniu znowu przysiądę, chociaż początek tygodnia znowu zapchany. Ja zamówiłem kabinkę węglową, będę zbijał wagę na wszystkim na czym się da, a na kabince trochę można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem model na żywo, i to jest całkiem duża kobyła, to myślę że kilka gram , które w dodatku nie będą wisieć na ogonie nie zrobi mu wielkiej różnicy to wolę kabinę szklaną.

Model bardzo ładny , i fajnie lata.

Krzysztof specjalnie dla mnie startował modelem aby pokazać ile potrzeba rozbiegu aby się wzbić w powietrze , bo bardzo mnie to interesowało, ponieważ moja extra potrzebuje około 25-30 metrów rozbiegu nim się oderwie od ziemi.

Mx Krzysztofa odrywa sie od ziemi po przejechaniu około 2 metrów, jeszcze dobrze nie ruszył i już leciał :) , tak to startuje mój nowy piankolot który waży 700g a ciągu ma 1,3kg

Lata bardzo stabilnie , a lądował z zadartą mordą z małą prędkością i nie zauważyłem aby był jakiś nerwowy i trzeba było się z nim szarpać , wyglądało jak by szedł za ręką jak małe dziecko.

Nawet mam film z latania Krzysztofa tym modelem, bo żonka przypadkiem nagrała, jak Krzysztof nic nie będzie miał przeciwko to mogę wstawić ten film.

Ale nie wiem jakiej jest jakości bo było filmowane prosto pod słońce, ja obserwowałem latanie przysłaniając oczy obiema rękami i nie zawsze wszystko widziałem, jak Krzysztof, latał i jakim sposobem widział model? , to ja nie mam pojęcia :).

Zrobiłem jeszcze zdjęcie Maski od środka bo też jest ciekawa, od środka na bokach i górze jest zalaminowany styropian trochę go widać na zdjęciu, a mi bardzo się ta maska podoba :)

e9f88088d430e670.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska jest faktycznie leciutka. Jakieś 150g lżejsza od oryginału. Dajcie sobie luz z tą wagą to i lata jak gazeta. Mój ważył 7.06kg do lotu i to po kilku naprawach, tylko rura węgiel i podwozie węgiel. Start faktycznie na kilku metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak wolę lekkie i jak mogę zrobić lżej to czemu nie :)

Mój Velox podobnej wielkości - elektryk na 12s waży do lotu 6,1 i lata niesamowicie, tylko ja jeszcze nie przestawiłem głowy do latania większymi, ale pracuję nad tym :)

W każdym bądź razie potrafi latać jak gazetolot, ale i jak rakieta, odejście pionowe ma takie że ho ho.

Będę się starał by MX wyszedł podobnie lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem ster kierunku , odchudzony, wymieniona krawędź natarcia, tylko nie oszlifowany kształt KN bo Krzysztof powiedział że w stateczniku pionowym natarcie jest trochę za ostre i podeśle mi wzór.

Więc ostateczny kształt KN zrobię później , to jest chwila, kilka ruchów ręką.

Tak teraz wygląda mój stary nowy ster kierunku.

490a811434b9a1e4.jpg

 

Krzysztof również zalecał zakleić cienką balsą dziurę pomiędzy poszyciem więc tak zrobiłem.

Tak mi wyszło zaklejenie czy zamknięcie tej części steru, jak zwał tak zwał.

03791ec6b9d3af5d.jpg

 

Została mi do poprawienia krawędź natarcia w jednym stateczniku poziomym i tyle poprawiania, drugiego statecznika poziomego jeszcze nie zaczynałem pokrywać balsą więc nie zdążyłem go zepsuć :).

Więc po skończeniu stateczników będę walczył ze sterami wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Krzysiek, Marcin, dzięki za zaproszenie i pokazy w locie. MX wygląda w powietrzu i lata bardzo fajnie, oczka mi się śmiały :)

Garb, maska i kabinka robota pierwsza klasa. Kabinka węglowa wydaje się lekka jak piórko, coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.