Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, eneloop są bardzo dobre. Mam w nadajnikach. W Footy Class stosowałem baterie alkaliczne  3xAAA. Starczyły na ponad półgodziny. Są alarmy niskiego ustawionego napięcia ale sprawdzają się jak pływa 1 żaglówka. Jak jest więcej nie wiadomo która wzywa pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współtwórcy mam pytanie dotyczące pokrywy łuku serwisowego. Np pojemnik po mleku dla niemowląt ale tam jest metalowa puszka czy wy ją obcinanie i wklejanie w kadłubie ? Jak tu u Kolegi

Już na stałe została wklejona skrzynia jak i stopa masztu . Wszystko ładnie w linii , zachowując przy tym wszystkie kąty

post-1628-0-01435500-1520363882.jpg

post-1628-0-91636900-1520364057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formę do formowania zrębnicy luku. Wygląda to mniej więcej tak.

Pokrywkę z jakichś chipsów (nie cierpię)  ustawiłem na pokrywce z jakiegośc wiaderka po śledziach (cały czas spożywka) i po dociśnieciu zalałem żywicą z wypelniaczem. W tym wypadku to był jakiś poliester (koszty) + talk techniczny. Mam nadzieję, że zdjęcia pokazują co i jak. Laminujemy po włożeniu pokrywki do formy. Przy laminowaniu z uwagi na ostre krawędzi ewarto stosować stosunkowo miękka i lekka tkaninę. Krawędzie warto uzupełnic rowingiem , czyli po prostu wyciągniętymi z krawędzi tkaniny pasmami zbrojenia.

Zrębnica testow była zrobiona na bazie 160 i to jest za gruba tkanina. I jeszcze jedna uwaga: warto tkaninę ukladać promieniście tak mniej więcej co 60-90 o . Jednolity płat tkaniny cięzko dosciśnąć i łatwo o pęcherze powietrza.

post-15007-0-35017100-1520365024_thumb.jpg

post-15007-0-43075100-1520365037_thumb.jpg

post-15007-0-46558400-1520365055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychył 55° długość dźwigni 76mm od osi serwa sądzę że starczy.

Co prawda jeszcze nie mam gotowego pomysłu jak rozwiązać zarządzanie szotami bardzo mi się podoba to z Foki , proste niezawodne.

Pewnie Andrzeju nie spodobają się Tobie moje łuki rewizyjne. Ale może z względu na moje wielkie grabie ciężko mi cokolwiek będzie zrobić

post-1628-0-25337800-1520626636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego luki mają mi się nie podobać? Najważniejsze, żeby były szczelne.

System szotów Foki jest bardzo dobry, jedyna różnica to z windy (nawijaka) można wyjść szotem do góry, Ty raczej powinieneś zrobić wyjście  gdzieś bliżej rufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj pomiar ile moja winda wyciągnie szota a więc w pierwszym i drugim przypadku jest to 12cm nie wiem czy to dużo czy mało co o tym sądzicie

 

post-1628-0-80928100-1520683342_thumb.jpg pierwszy przykład szoty wypuszczone

 

post-1628-0-64051800-1520683436_thumb.jpg

 

pierwszy przykład szot wybrany.post-1628-0-45625500-1520683523_thumb.jpg

 

drugi przykład szot wypuszczony.post-1628-0-98256300-1520683612_thumb.jpg

 

drugi przykład szot wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 120 mm wyluzowanego szota powinno wystarczyć.

Potrzebna jest znajomość pięciu elementów:

- odległość kipy szotów grota od osi obrotu bomu grota (zakładam że kipa jest w osi jachtu

- odległość zaczepu szota grota na bomie od osi obrotu bomu

- różnica wysokości pomiędzy kipą a zaczepem na bomie

- odchylenie wybranego bomu od osi jachtu ( możesz przyjąć np. 5 0 ) przy wybranych szotach

- odchylenie wybranego bomu od osi jachtu ( możesz przyjąć np. 85 0 ) przy wyluzowanych szotach

Dalej to już trywialne rozważania albo graficzne albo algebraiczne.

 

Co prawda winda jest zakazana w przepisach NSS-650 , nie jest natomiasta zakazana w przepisach RG-65. W tak małych modelach odpowiednio silne serwo z dźwignią jest znacząco  szybszym jeżeli chodzi o działanie rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz może i fakt patent w zeszłym sezonie kosztował coś koło 600 stówek a nie macie klasy amatorskiej w tych zawodach.

Na pewno się tu przejadę http://radiojachting.pl/informatory

Do Skorzecina mam 100km a i znam pana Jacka z Witkowa przesympatyczny człowiek.

Pozdrowienia dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.