Skocz do zawartości

Graupner MZ32hott, JETI DS14/16, Futaba 18SZ


TommyTom

Rekomendowane odpowiedzi

 Zalezy, jaka Sanwe masz na mysli, bo na przyklad "pistoletowe" sa bardzo dobre, zarowno pod wzgledem hardware, jak oprogramowania. Moj syn uzywa do aut RC i naprawde nie ma na co narzekac. 

 

 Taka : http://sanwa-denshi.com/rc/sky/propo/rds8000.html

 

"Pistolety" sa raczej prostsze ( nie w budowie , choc moze tez , ale przede wszystkim w obsludze ) . Mniej kanalow i ustawien. Akurat w samochodach to chyba SANWA jest dosyc mocna . "Lotniczo" sa gdzies tam na szarym koncu ( jesli chodzi o ilosci sprzedazy ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak praktycznie zaproponujesz komuś zrealizować to zapoznanie sie na żywo z aparaturami (różnych producentów, tym bardziej aparatur wyższej klasy o jakich tu rozmawiamy). Bo na razie to puste słowa, a ciekawi mnie to wielce w kontekście skrytykowania mojej propozycji (moralnej czy nie to kwestia własnego osądu) lub lub wyśmiania mojej propozycji poznania urządzenia w teorii poprzez czytanie instrukcji (a ze względu na prace zawodową, czytam rocznie setki instrukcji - nie kart katalogowych, aby dobrać właściwe urządzenia).


A konkretnie co ma Ds-16 czego nie ma Mz-32,pomijajc cene i obudowe?

Skrypty i programy tez zostawmy, bo zrobi sie watek informatyki komputerowej ;)

 

Nie chce mi sie szukać, więc mam pytanko do użytkownika - czy w MZ32 jakiś kanał (potencjometr, suwak) może być mnożnikiem dla dowolnego miksera (lub nawet jednego punku w mikserze)? Np, żeby potencjometrem płynnie regulować np. róznicowość w jakimś zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"żeby potencjometrem płynnie regulować np. różnicowość w jakimś zakresie" - w ds14 mam to ogarnięte akurat na trymerze od kierunku bo taki mi pasowało, choć w manualu tego nie znalazłem - to tak apropo intuicyjności oprogramowania  ;) choć jestem początkujący w tym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"żeby potencjometrem płynnie regulować np. różnicowość w jakimś zakresie" - w ds14 mam to ogarnięte akurat na trymerze od kierunku bo taki mi pasowało, choć w manualu tego nie znalazłem - to tak apropo intuicyjności oprogramowania  ;) choć jestem początkujący w tym systemie

co ma jeti, starszy graupner czy futaba to ja wiem. nie pytam też czy to ma jakikolwiek sens do codziennego latania. pytam czy ma to o MZ32 :D I ta funkcja jest opisana w instrukcji Jeti

Wybierajac auto, nawet najtansze i najbardziej badziewiaste, tez chyba nie kierujesz sie jedynie przestudiowaniam instrukcji obslugi lub opiniami zaczerpnietymi na forach internetowych, lecz idziesz do handlarza i robisz jazde probna.

Auto ma jeździć. W porównaniu z autem, aparatura ma spełniać troche więcej funkcji. Dla mnie teraz często wysublimowanych :D Nie każdy kolega, modelarz, czy sprzedawca o nich wie :) A jesli nie potrzebujesz takich funkcji, to bierzesz taką aparaturę na jaką Cie stać i jaka Ci sie podoba. Tak jak z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto ma jeździć. 

 

Znowu sie nie zgadzam Jurek !   Moje ma jezdzic ,ale oprocz tego  zabrac ( jak trzeba ) moje modele  , zabrac ( jak trzeba ) moje rowery , zabrac ( jak trzeba) 6 osob i nasze rowery , ma miec mozliwosc ksztaltowania wnetrza wg moich potrzeb , ma NIE MIEC rozbudowanych ( bo tego nie lubie ) podswietlanych na 27 kolorow  konsol przy kierownicy no i ma "plynac"  na dlugich trasach . Te wymogi ( wg mnie ) spelnia tylko JEDEN samochod : Renault GRAND ESPACE  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuu. Francuzi robią kiepskie aparatury ;)

Francuskość gdzie indziej lubię :)

Ale górki do latania maja boskie! Cudowne! Wspaniałe!

No i tam maja różne aparatury. Od futab mz po turnigy. Można pojechać i pogadać ;) a do tego to nieźli piloci i modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w F 18 można każdą funkcje przypisac do każdego manipulatora ustawiłem sobie Mode 11,219. 

I tak podwozie w góre drążek lewy na dół,podwozie w dół drążek prawy w górę po wcześniejszym przestawieniu wyłącznika SC w środkową pozycję .

Reszta normalnie;w prawo to w lewo w lewo to w prawo. I dobrze mi z tym.

Ty szukasz nadajnika czy maggi do zupy albo......   do ....y??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w F 18 można każdą funkcje przypisac do każdego manipulatora ustawiłem sobie Mode 11,219. 

I znów się mylisz lub nie rozumiesz. Nie można przypisać do drążka J4 sterowania lotkami jeśli mamy nadajnik z Mode2. Tak samo nie da się przypisać sterowania sterem kierunku do drążka J1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.