Jump to content
Sign in to follow this  
semp

TopRc P-51 Mustang

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem model arf Toprc P-51 Mustang. Model był trochę zaczęty, ale ja będę go kończył.Model ma 2,26 rozpiętości i będzie latał na silniku 55ccm. Jest również podwozie elektryczne.Planowany oblot tak koło kwietnia.post-3609-0-86675800-1548003528_thumb.jpgpost-3609-0-60151600-1548003550_thumb.jpg

Bardzo ładny model - co będziesz kończył?

To przecież gotowiec z pudełka, będziesz chyba jedynie montował wyposażenie rc i silnik.

ms

Bardzo ładny model - co będziesz kończył?

To przecież gotowiec z pudełka, będziesz chyba jedynie montował wyposażenie rc i silnik.

ms

Zwyczajnie brakuje "podgrupy" - SKLADAKI ( elektryczne i spalinowe ) 

• Upvote 1

Dokładnie będzie tylko wyposażony i brakuje takiej grupy ARF-y.

Podwozie do Mustanga.

post-3609-0-27144400-1548006529_thumb.jpg

post-3609-0-44657600-1548006546_thumb.jpg

post-3609-0-58219700-1548006561_thumb.jpg

Dokładnie będzie tylko wyposażony i brakuje takiej grupy ARF-y.

To mialem na mysli , tylko myslalem "po polskiemu"  ;)

• Upvote 1

Ładne to podwozie.

Ile wynosi u ciebie wymiar x pokazany poniżej?

Jaka jest średnica koła?

post-8695-0-72066100-1551091892.jpg

Czy jak skrzydło jest w normalnej poziomej pozycji to mechanizmy chowania też tak sprawnie i bez oznak "ciężkiej pracy" chowają goleń?

Na tym filmiku idzie to całkiem nieźle. Fajnie było by gdybyś mógł pokazać filmik w normalnej pozycji z dźwiękiem.

Dziękuję

Łukasz

Podwozie, x=240 mm , przy naładowanej baterii podwozie zamyka się i otwiera bez problemu.

post-3609-0-20507400-1553631994_thumb.jpg

Poszukuję pilota do tego modelu, moż ektoś coś wie gdzie go kupić , w sensownych cenach

Ja się piszę, bo rozumiem że chodzi o pilota oblatywacza. Kwestia zakupu nie wchodzi w grę ale wypożyczenie jak najbardziej, co do ceny na pewno się dogadamy....????

Masz na myśli słabe jakościowo czy słaba siła mechanizmu? Mam zamiar nabyć takie dedykowane do do mojego Zero i zastanawiam się czy może ograniczyć się tylko do goleni przednich i mechanizmu z kółkiem ogonowym (są w miarę makietowe) a na mechanizm podwozia głównego dać np.Electrona.

Masz na myśli słabe jakościowo czy słaba siła mechanizmu? Mam zamiar nabyć takie dedykowane do do mojego Zero i zastanawiam się czy może ograniczyć się tylko do goleni przednich i mechanizmu z kółkiem ogonowym (są w miarę makietowe) a na mechanizm podwozia głównego dać np.Electrona.

Golenie są ok,chodzi o mechanizmy , mi już jeden wysiadł ze względu na zużycie po ok 20 cyklach, na szczęście reklamacja.Zakupiłem electrona.

Czy masz zero z toprc? Jaka jakość wg Ciebie ?

Tak, mam Zero z Top RC. Na razie "nitowałem" i przemalowałem kadłub. Laminat cienki i trzeba uważać żeby nie podziurawić. Żeberka w skrzydłach też z cieniutkiej balsy i pękają po lekkim naciśnięciu- trzeba wzmocnić. Ogólnie za cenę prawie 1000€ jestem trochę rozczarowany, ale porównując z Zero Top Flite'a to i tak nie jest źle bo to w końcu pełny laminat. Zamierzam pochować wszystkie popychacze sterów do środka bo uważam, że przy tych rozmiarach modelu to nie przystoi aby tak ordynarnie wystawały na zewnątrz. Niby ARF ale trochę pracy mnie czeka żeby przypominał prawdziwe Zero...
Na razie wygląda takpost-5133-0-58641500-1557725588_thumb.jpg
Jak zrobię więcej to może założę nowy temat

• Upvote 2

Czy robiłeś jakieś modyfikacje w Mustangu odnośnie napędu sterów w ogonie? Jakie wstawiłeś serwa na wysokości?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kubakr11
      Witam, poszukuję planów skrzydła do Mustanga P-51, Posiadam kadłub kompozytowy o długości  1,5m z małym hakiem, ale nigdzie mogę znaleźć planów do tego modelu o takich wymiarach.

Pozdrawiam serdecznie 
    • By semp
      Pojawiła się możliwość sprowadzenia w rozsądnych pieniądzach modeli z firmy TopRc. Myślę o makietach myśliwców z II wojny , ale przy okazji są też inne modele.
      http://www.toprcmodel.com/.
      Chęć zakupu takich modeli należy zgłaszać do sklepu Modelmotor w Poznaniu.

• By Andrzej Klos
      Znowu oderwalem sie od pracy nad CSS11 i naprawa Viggen.  Jutro ide wycinac skrzydla do CSS11.

Nie moglem sobie jednak odmowic Airshow.  Dzisiaj na jednym ze sportowych lotnisk w Brisbane (Caboolture) byly pokazy lotnicze.  Znalazl sie tez tam Polski LiM (statycznie), kangury i mnostwo innych samolotow.  Dla mnie najwieksze wrazenie (jak zawsze) wywiera Mustang i glos jego silnika.

Ten Mustang w czesciach przechodzi naprawe i stacjonuje w Brisbane, mozna sie nim przeleciec, najtanszy lot to chyba A$900. za 20 minut lotu. Spodziewalem sie, ze dzwigar skrzydla bedzie wiekszy..

Zalaczam kilka tez jego zdjec sprzed ~10 lat kiedy odnawialem licencje szybowcowa.  To bylo wielkie przezycie latac na jednym kregu z Mustang'iem.

• By Rafcio321
      Witam
      W końcu modę napisać w tym dziale
      Dziś kamera zabiła mi mustanga - bo przecież ja robiłem wszystko żeby go uratować

A zaczęło się tak:
      Już trochę późno ale jeszcze zdążę chwilę polatać. Więc w auto i na pola. W drodze na "lotnisko" zrodził się pomysł założenia kamery i zrobienia filmu z pięknych akrobacji. No to przymocuję kamerę na końcu skrzydła żeby śmigło nie przeszkadzało. A że na lotnisko mam blisko to do głosu nie dopchał się aniołek który zazwyczaj szepce do ucha: a może przemyśl tą decyzję, nie śpiesz się itp. W głowie miałem tylko szybko, szybko, szybko - to zawsze mówi diabełek. No i zrobiłem dwie dziurki w skrzydle, przełożyłem gumkę, zamocowałem kamerę i w górę. Już po chwili usłyszałem jak diabełek mówi o k...a i znika. I zostałem sam z miotającym się po niebie modelem. Od razu zorientowałem się co zrobiłem i próbowałem się ratować. Z każdą chwilą model oddalał się ode mnie i zarazem niebezpiecznie zbliżał do budynków. Pod koniec wyłączyłem silnik i szukałem azymutu do poszukiwań.
      Według mnie przyczepiłem opór aerodynamiczny w miejscu w którym miał największe znaczenie i model zaczął się przechylać na prawo najpierw kontrowałem i próbowałem trymować ale nie udało się. Ale film JEST
      Kobieta, która znalazła model przeniosła go kilka metrów w dobrej wierze ale kamera została na ziemi i musiałem trochę jej szukać. Jak już odchodziłem dodała że huk był głośny
      Na szczęście uszkodzenia są "delikatne" - pęknięty kadłub.
      Tutaj jest filmik: https://youtu.be/siFw5Jh-U3s
      i kilka zdjęć

• By polpakpol
      Z uwagi na ,,srogą'' zimę tego roku postanowiłem kupić jakiś model do polatania w wolnym czasie. Wybór padł na model ze stajni firmy Graupner.
      Samolot to bardzo dobrze znany każdemu dolnopłat P-51 Mustang w malowaniu Dago Red.

Specyfikacja modelu
      Rozpiętość- 910 mm Długość. 780 mm Powierzchnia nośna skrzydeł 14.12 dm² Powierzchnia nośna kadłuba  2.56 dm² Całkowita powierzchnia nośna 16.68 dm²   Model zakupiłem od kolegi z forum i tak prezentował się przed zakupem   A tak prezentował się po długiej drodze przez Polskę   Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wziąłem się za naprawę ogonka Wyjąłem obydwa stateczniki, usunąłem resztki kleju, naprawiłem zawiasy i wkleiłem spowrotem do kadłuba   Następną rzeczą jaką zrobiłem to naprawiłem servo lotek i ich cały napęd bo był rozklekotany i źle wklejony Servo miało odklejone dno   Przykleiłem także odklejoną po całej długości górną część kadłuba wykonaną z cienkiego i łamliwego laminatu.   Przyszedł czas na napęd, zamontowany silnik 890kV 112W nadawał się w tym modelu to robienia kółek po pokoju... Zamówiłem już silnik 350W 900kV o ciągu 1.1 kG co daje proporcję ciąg:masa modelu 2:1 Przewidziany regulator to ABC-Power 40A oraz pakiet Li-Po 3S 1600mAh 25C   W modelu są zastosowane serva słabej jakości, i jak nie będą dawały sobie rady w powietrzu to zostaną wymienione.   Kółka w tym modelu zostały natychmiast wymontowane, mocowanie ich w skrzydle nie zapewniało żadnego oparcia.   Czekam na dostawę części (silnika, śmigieł) i niedługo nagram oblot modelu.   Podsumowywując Graupner robi dobre aparatury ale modelu dobrze zrobić nie potrafi... Laminat jest cieniutki i słabo wzmocniony a reszta modelu to trochę cienkiej pianki i troszeczkę balsy... Jedynie domek silnika wykonany ze sklejki.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.