Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G

Rekomendowane odpowiedzi

Power off the TX. Power on AC900 while pressing the tiy, GREEN LED Fast blink meaning bind mode. Set TX into D16 bind mode. RED LED solid meaning bind success. TX exit bind mode, reciever's GREEN LED solid meaning working normally. 

 

Teraz nie mam jak zrobić zdjęcia, ale zaraz moze w necie sprawdzę 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.banggood.com/X-BOSS-AC900-Receiver-for-KingkongLDARC-TINY-R7-RC-Quadcopter-FUTABA-S-FHSSFRSKY-D16-Receive-Mode-p-1309589.html&ved=2ahUKEwislp_G6ObqAhWPOcAKHW7EBU0QFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw0R70zzbWrm79sx5h_jVXji

 

Teraz widzę,  że on ma chyba trzy różne tryby działania i trzeba je przełączyć 

RECEIVE MODE SWITCH: When AC900 RED or GREE LED solid, Press the key and hold LED will go off, after 3 seconds yellow led will turn on, release the key AC900 will switch to another receive mode then restart automatic.

 

Muszę spróbować z tym przełączaniem. Wciskałem ten przełącznik, ale dioda nie zapaliła się na żółto  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane, że wcisnąć i trzymać 3 sekundy aż zgaśnie dioda, a nie tylko naciskać.

Zresztą, po co chcesz odbiornik przestawiać w inny tryb, t16 nie obsługuje proto futaby? Oj coś mi się wydaje, że obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odbiornik zaraz po podłączeniu zasilania mrugnie na czerwono to jest w trybie Futaby i nie zbinduje się z FrSky D16 a tylko z trybami FrSky kolega sprawdzał.

W trybie Frsky D16 zaraz po podłączeniu zasilania musi mrugnąć na zielono (jeszcze przed bindowaniem).

Od sprawdzenia tego trzeba zacząć, aczkolwiek fabrycznie te odbiorniki są ustawiane na FrSky D16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączamy radio 
włączamy internal moduł frsky D16
rolką wyszukujemy bind w menu

naciskamy i trzymamy bind w odbiorniku
naciskamy bind w radiu - zaczyna pikać/szukać

podłączamy odbiornik do napięcia

dioda zmienia się na zieloną ciągłą

puszczamy bind w odbiorniku

odłączamy zasilanie od odbiornika

gotowe
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Oczywiście mój błąd, za szybko chciałem nową zabawkę uruchomić. No i jako ŚWIEŻAK w tym hobby popełniam bzdury jedną po drugiej. Nie czytanie instrukcji to kolejny błąd bo chce się szybko.

Znalazłem jeszcze taką instrukcję bindowania:

 

 

Dzięki wszystkim jeszcze raz i obiecuję poprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich ponownie

 

Mam kolejny problem. Buduję sobie nowego Whoopa i już mam wszystkie komponenty. Postanowiłem zainstalować w nim odbiornik TBS Crossfire Nano RX.

Oglądnąłem i przeczytałem kilka poradników jak przylutować do płytki i zbindować z nadajnikiem. Przylutowałem, wszystko jest ok ale w moim Jumperze (T16 PRO) na karcie SD nie mam folderu "CROSSFIRE".

Uaktualniłem na kompie OpenTX Companion do wersji 2.3.9 i stworzyłem nowy profil radia. Śiągnąłem nowy Firmware i strukturę karty SD, ale w plikach na kartę też nie ma folderu "CROSSFIRE"

Może mi ktoś poradzić co zrobić, żeby folder "CROSSFIRE" był na karcie SD?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nabyłem ostatnio od Kolegi z forum Jumpera T16 Pro v.2 i postanowiłem go zaktualizować "z marszu". Najnowszy OpenTX uaktualniony za pomoca TX Companion poszedł bez większych problemów, natomiast próba upgrade multimodule zakończyła się fiaskiem. To znaczy wgrałem ściągnietą z https://downloads.multi-module.org/ (wersja pod STM32) najnowszą wersję na kartę microSD, z menu nadajnika zrobiłem upgrade i klops. Po upgrade, zamiast numeru wersji pojawił się status modułu:  "no telemetry (enable MULTI_TELEMETRY)" i przestał działać skaner pasma czyli jak rozumiem, moduł przestał działać w ogóle. Spróbowałem jeszcze niższej wersji, ale też z linii 1.3.X.X i jest to samo. Powrót do wersji 1.2.1.85 się powiódł i moduł zaczął działać na powrót, ale to żadne rozwiązanie bo z lektury wątku wynika że Koledzy instalowali nowsze wersje i działały. Zastanawiam się co zkaszaniłem i jedyne co póki co przychodzi mi do głowy to być może OpenTX z niewłasciwie wybranymi opcjami kompilacji. Ustawiłem w profilu nadajnika w TX Companion:
-noheli

-externalaccessmod

-lua

-internalmulti

 

Może cos tu jest za dużo ? Poczytałem opisy tych opcji i na pierwszy rzut oka nic podejrzanego tu nie widzę. Oczywiscie wgrałem najnowszą wersję zawartości SD Card.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu już nie jest ważne
poczytaj sobie jakie zachodzą zmiany, a nie tylko wgrywaj na oślep
azzz.thumb.jpg.a002ea09b36fc792aa38d91aff9617a9.jpg
Nie wiem którą wersję 1.3 kolega z problemem wgrywał. Na pierwszy rzut oka jednak coś z inwersją, bo brak telemetrii mpm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał którą wersję - najnowszą

tylko nie wiadomo czy właściwą do jego radia, bo się nie oddzywa

albo zrobił jakiś czeski błąd, albo nie włączył multimodułu,

albo nie wybrał właściwego standardu odbiornika z którym chce się połączyć

albo w ogóle nie powiązał odbiornika z nadajnikiem, bo jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wróciłem do domu, to mogę odpowiedzieć ;). Na https://downloads.multi-module.org/ , kiedy po lewej stronie wybierze się z listy swój nadajnik, czyli w moim przypadku Jumper T16 Pro, pola po prawej same ustawiają się na odpowiednie wartości czyli po kolei:
- 1.3.2.30 (latest stable)

- STM32 4-in-1

- Serial (OpenTx/erSkyTx/eR9x)

.. i do wyboru jeszcze jest kolejność kanałów np. aetr

 

Do sciągnięcia wybór plików jest zawężony wtedy do jednego firmware: multi-stm-serial-aetr-v1.3.2.30.bin . Próbowałem też później wcześniejszych czyli np. multi-stm-serial-aetr-v1.3.1.92.bin i multi-stm-serial-aetr-v1.3.2.12.bin . Z tym samym rezultatem. Na koniec wróciłem do multi-stm-opentx-aetr-noinv-v1.2.1.85.bin który działa. Rodzaju modułu raczej nie pomyliłem, bo w tym Jumperze siedzi STM32, a system tez się zgadza. Kolega J-23 zwrócił uwagę na to że od pewnej wersji nie ma juz potrzeby wyboru "inverted" "noninverted", więc tu nie można się pomylić. Gdzieś jednak bład wystąpił i mam wrażnie że coś istotnego przegapiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z OpenTX 2.3.11 bez -externalaccessmod

 

Wersja multimodule: multi-stm-opentx-aetr-noinv-v1.3.1.59.bin - działa

Wersja multimodule: multi-stm-opentx-aetr-v1.3.1.92.bin - już nie działa

 

Tak jak Kolega J-23 napisał od wersji 1.3.1.77 nastąpiła zmiana, która powoduje że nie jest już potrzebne wybieranie inv albo noinv,, bo jest autonegocjacja. Przynajmniej powinna być, bo pomimo odpowiednio wysokiej wersji OpenTX, autonegocjacja u mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli włączyłeś w externalaccessmod, ale nie masz tego modu

to może dane telemetrii są przekazywane do zewnętrznego gniazda modułu nadajnika

napisz:

- jaki odbiornik podłączasz do radia ?

- czy podłączasz go do wewnętrznego multimodułu, czy masz zewnętrzny wpinany z tyłu moduł ?

- czy utworzyłeś nowy model, czy skopiowałeś ustawienia modelu z np.poprzedniego radia ?

 

jeżeli masz zewnętrzny FrSky R9M to tu jest mod https://github.com/opentx/opentx/wiki/Externalaccessmod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.