Skocz do zawartości

Silnik modelarski, kolejne zastosowanie


AndyCopter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobie już za przeproszeniem h..j strzela. Widzę że zebrała się grupka wzajemnej adoracji w kilku wątkach i wali ruskimi napisami mając w poważaniu opinie innych użytkowników.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Kolego Piotrze, niech  Cię nie strzela to co napisałeś czy przez H  czy CH  bo jest to organ  nieprzeszczepialny :P  :P  :P  a młody jesteś i warto mieć na stare lata jakieś wspomnienia :rolleyes:  :rolleyes:

 

a to podforum  nazywa się HYDE PARK..........nikt tu nikogo nie obraża :blink:  :blink:  :blink: i nie ma w głebokim poważaniu.... i najważniejsze  nie ZMUSZA  do czytania

Saluti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znajomość rosyjskiego pozwala mi wchodzić na rosyjsko języczne Fora i korzystać z informacji tam dostępnych a  których po prostu na naszych Forach brak

I tego niektórzy nie rozumieją zarzucając nam rusofilię (niestety mam wrażenie, że czasem sami będąc rusofobami). A nas też "gnębiono", czego zresztą dziś nie mam "gnębicielom" za złe, a tak naprawdę rosyjskiego nauczyłem się czytając sprowadzane do mojej szkoły doskonale politechniczne czasopismo nie tylko dla młodzieży i modelarzy, które pewnie część z Was zna - to "Modelist-Konstruktor" ("Моделист-конструктор"), którego kilkanaście numerów mam do dzisiaj...

 

Kto nie miał okazji może sam zobaczyć...

http://modelist-konstruktor.ru/index.php?i=mk

archiwa

http://www.opoccuu.com/modelist-konstruktor.htm

http://publ.lib.ru/ARCHIVES/M/%27%27Modelist-konstruktor%27%27/

http://www.diagram.com.ua/library/modelist-konstruktor/

 

Ale żeby zakończyć niepotrzebny nikomu spór wyjaśnię nie znającym rosyjskiego co znaczy

"- Биери, биери, старик, это очень хороший.. свинюгреец ! "

Można to swobodnie przetłumaczyć tak:

"Bierz, bierz, dziadek, to bardzo dobry "świniogrzejec" (dokładnego zamiennika nie ma - inaczej: " palnik do opalania świń")

 

Zgoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym znał chiński i natrzepał tu tych takich krzaczków?  z dopiskiem "hahaha" czy coś tam innego? Też by to było mądre?

Bo ja znam? a wy sobie guglujcie translatory...? 

Znam rosyjski i cyrylicę, mogę poczytać "modelist konstruktor" ale po co to na polskim forum?

Chyba tu o to chodzi...

I to nie ma nic wspólnego z lenistwem itp. Jest multum języków na świecie z najróżniejszymi dziwnymi literami i jeśli każdy by tu zaczął trzepać a to po grecku, a to hebrajsku czy koreańsku to wyobrażacie sobie co by było?

i każdą wypowiedź guglować i translatować? to po co w tytule forum słowo "polskie"?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym znał chiński i natrzepał tu tych takich krzaczków?  z dopiskiem "hahaha" czy coś tam innego? Też by to było mądre?

Bo ja znam? a wy sobie guglujcie translatory...? 

Znam rosyjski i cyrylicę, mogę poczytać "modelist konstruktor" ale po co to na polskim forum?

Chyba tu o to chodzi...

I to nie ma nic wspólnego z lenistwem itp. Jest multum języków na świecie z najróżniejszymi dziwnymi literami i jeśli każdy by tu zaczął trzepać a to po grecku, a to hebrajsku czy koreańsku to wyobrażacie sobie co by było?

i każdą wypowiedź guglować i translatować? to po co w tytule forum słowo "polskie"?

pisz proszę po chińsku :rolleyes:  :rolleyes: , ale tylko w dialekcie mandaryńskim.....zapraszam :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się zaglądać na serwisy japońskie/koreańskie/chińskie, choć tych języków nie znam. I nie stanowi to wielkiego problemu, bo technole jakoś tam zawsze się dogadają (rysunki, schematy, zdjęcia) Jest tam bardzo wiele ciekawych materiałów, szczególnie nt. elektroniki do mikromodelarstwa RC, u nas zupełnie niepopularnego. U ruskich znalazłem takie rzeczy, których na naszych serwisach modelarskich niet!  ;)  Nie wiem o co tu kopie kruszycie (nie szkoda na to czasu?). Cyrylica jest nie teges, bo Putin, to bee - żenada. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jurku, z całym szacunkiem, ciągle nie rozumiesz sensu? Nie chodzi zupełnie o to że "be" czy Putin...

Popatrz na samą górę strony. POLSKIE Forum Modelarskie, no nie?

Też przeglądam rosyjskie fora modelarskie, i nie tylko rosyjskie. Spotkałeś gdzieś tam żeby oni pisali na swoim forum po polsku?

Na anglojęzycznych forach użytkownicy z różnych stron świata piszą po angielsku, bo to takie forum. To forum jest POLSKIE, więc piszmy po polsku, i tyle.

Koledzy z Francji dla przykładu, pisali też na tym forum po polsku, nawet za pomocą translatora właśnie. Oni nas i nasz język potrafią szanować, a my sami siebie nie...   :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ok, chyba zaczaiłem o co biega (po wpisie Darka), bo wcześniej odczułem to jako nawałkę na cyrylicę.  :rolleyes:  Może to taka maniera niektórych kolegów (dobrze znających rosyjski), no a poza tym dowcip często lepiej brzmi w oryginale, tylko faktycznie wtedy trzeba dobrze znać ten język. Ja tam po rusku tu nie piszę (choć zdarzyło mi się już na forum anglicyzmy wtrącać, za co mnie Stefan opierdaczył i miał rację  ;)  ) , co mi nie przeszkadza zaglądać na ruskie serwisy, czytać ze zrozumieniem i "ściągać" na potęgę od ruskich, to co chcę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ok, chyba zaczaiłem o co biega. Może to taka maniera niektórych kolegów (dobrze znających rosyjski), no a poza tym dowcip często lepiej brzmi w oryginale, tylko faktycznie wtedy trzeba dobrze znać ten język. Ja tam po rusku tu nie piszę (choć zdarzyło mi się anglicyzmy wtrącać, za co mnie Stefan opierdaczył i miał rację  ;)  ) , co mi nie przeszkadza zaglądać na ruskie serwisy, czytać ze zrozumieniem i "ściągać" od ruskich, to co chcę. :P

 

O, no i tu zgadzam się z tobą w całej rozciągłości   ;)   :D

 

A teraz "paszli" budować i rozbijać modele a nie tam...!!!   :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Henryk. Między sobą, na polskim forum, powinniśmy używać języka polskiego.

Cyrylicy używajmy na forach gdzie jest ona używana, ot i tyle.

Czy może jednak pozwólmy mieszkającym w krajach anglojęzycznych pisać po angielsku, w Niemczech po niemiecku.

Jarek, ty może zacznij pisać po szwedzku?  No bo wszyscy powinni byli uczyć się języków...

Szanujmy się, szanujmy naszą kulturę i nasz język.

PS. 

Mniejszość Romów potrafi uszanować swoją tradycję, między swemi rozmawiają tylko w swoim języku, z polakami zaś po polsku...

Nie wytykajmy za to sobie tak namiętnie błędów, bo nawet autorytetom językoznawstwa zdarzy się "byk" i inny autorytet się obruszy  ;)

 

Ja naprawde rzadko wytykam bledy ( moze nawet NIGDY nie wytykam ) , ale gdy widze tak wazne dla nas slowo ktore jest blednie napisane , to MUSZE reagowac  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak bijemy się o czysty ojczysty język, to paradoksalnie chciałbym przypomnieć bojownikom niechętnym wszystkiemu co rosyjskie, że nagminnie obecnie używane wszędzie przez wszystkich (także przez nich) określenie "sowiecki", "Związku Sowieckim", itd, jest,... RUSYCYZMEM !! ;) (od "sovietowat'" - radzić)

Po polsku brzmi to nieco inaczej, zgadnijcie jak.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeśli już tak bijemy się o czysty ojczysty język, to paradoksalnie chciałbym przypomnieć bojownikom niechętnym wszystkiemu  co nie polskie  ,że to podforum nosi nazwę " HYDE PARK"... obrzydliwą imperialistyczną , angielską nazwę


Jeśli już tak bijemy się o czysty ojczysty język, to paradoksalnie chciałbym przypomnieć bojownikom niechętnym wszystkiemu co rosyjskie, że nagminnie obecnie używane wszędzie przez wszystkich (także przez nich) określenie "sowiecki", "Związku Sowieckim", itd, jest,... RUSYCYZMEM !! ;) (od "sovietowat'" - radzić)

Po polsku brzmi to nieco inaczej, zgadnijcie jak.. :P

Związek  ( ZD ) Radziecki :P  :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz proszę po chińsku :rolleyes:  :rolleyes: , ale tylko w dialekcie mandaryńskim.....zapraszam :P  :P

 

Pisać może sobie w jakim dialekcie chce, wszak pisownia jest wspólna dla wszystkich. Dopiero wymowa jest zupełnie inna dla mandaryńskiego, kantońskiego czy np szanghajskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest faktem. To jest POLSKIE forum.

I jeżeli któryś z forumowiczów znajdzie znajdzie jakiś czysto polski wpis (w naszym języku) w merytorycznej dyskusji gdziekolwiek na zagranicznych forach modelarskich, a zwłaszcza tych z cyrylicą, to ja zobowiązuję się do darmowej sesji łódkami Mistrza Świata i Europy. Na nasz koszt. Przyjedziemy i delikwent sobie popływa do woli ( jeżeli da radę...) :).

Szukajcie ;)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.