Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać przyzwyczajenia ?


Aleksander Ziel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To wszystko zależy czym chcesz latać, ale ogólnie to nie ma najmniejszego sensu zmieniać MODE. Przyzwyczajenia to druga natura człowieka.

Ja latam w MODE 2 i uważam, że gdybym miał tą wiedzę co teraz to z pewnością wybrał bym właśnie MODE 1. Latam szybowcami i uważam że MODE1 jest/byłoby, przynajmniej dal mnie, lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak: nauczyłem się latać na MODE 1, później jakąś tak wyszło że zacząłem latać na MODE 2, po chyba roku znowu zacząłem latać na MODE 1, później przeszedłem na MODE 2 i tak już latam 6 lat. Ale potrafię nadal latać na MODE 1 tylko raczej trenerkami bo mam wyrobione odruchy na MODE 2 i potrzebuję czas na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam w MODE 2 i uważam, że gdybym miał tą wiedzę co teraz to z pewnością wybrał bym właśnie MODE 1. Latam szybowcami i uważam że MODE1 jest/byłoby, przynajmniej dal mnie, lepsze.

możesz to rozwinąć? mnie wydaje się, że mode2 jest idealne do szybowców (ale nigdy nie próbowałem niczego innego) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to rozwinąć? mnie wydaje się, że mode2 jest idealne do szybowców (ale nigdy nie próbowałem niczego innego) :D

To kompletnie nie ma znaczenia. Nie poprawisz swoich zdolnosci poprzez zmianę MODE.

 

Jak lubisz nagrywac model komórką podczas lotu, albo prowadzic rozmowe telefoniczną to mode 1 nie jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to rozwinąć? mnie wydaje się, że mode2 jest idealne do szybowców (ale nigdy nie próbowałem niczego innego) :D

W lataniu na łączce dla przyjemności w zasadzie nie odczuwałem problemów związanych z MODE 2 i uważałem, że jest bardziej naturalne niż MODE 1. Problem pojawił się dopiero przy lataniu wyczynowym. Niestety połączenie steru wysokości z lotkami jest słabym rozwiązaniem. Nie wiem jak byś nie sterował to zahaczysz w skrętach czy krążeniu o ster wysokości.

No i jeszcze jeden element który pojawia się przy wyczynie, czyli stres i drżąca ręka. Nie ma problemu przy lotkach czy kierunku, ale przy wysokości jest ogromny. Model wówczas lata jakbyś jeździł po górach.

Separując lotki i wysokość masz szansę spokojnie krążyć lotkami nie dotykając wysokości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lataniu na łączce dla przyjemności w zasadzie nie odczuwałem problemów związanych z MODE 2 i uważałem, że jest bardziej naturalne niż MODE 1. Problem pojawił się dopiero przy lataniu wyczynowym. Niestety połączenie steru wysokości z lotkami jest słabym rozwiązaniem. Nie wiem jak byś nie sterował to zahaczysz w skrętach czy krążeniu o ster wysokości.

No i jeszcze jeden element który pojawia się przy wyczynie, czyli stres i drżąca ręka. Nie ma problemu przy lotkach czy kierunku, ale przy wysokości jest ogromny. Model wówczas lata jakbyś jeździł po górach.

Separując lotki i wysokość masz szansę spokojnie krążyć lotkami nie dotykając wysokości.

 

To wszystko przez ten wyczyn :rolleyes:

Mnie super się lata mając lotki i wysokość na jednym drążku, nie wyobrażam sobie inaczej. Lotki z wysokością są tak naturalne że każdy inny mode wydaje się wynaturzeniem :P Jak to dobrze latać tylko i wyłącznie rekreacyjnie :D

Dziękuję za wyjaśnienie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa sama beczka to pikuś, zrób okrąg z beczkami lub pętle na jednej płaszczyźnie na mode 2 bez zmniejszania wychyleń serwa na pstryczku. To taki przykład. większość dobrych pilotów ktorych znam 3d f3a lata na mode 1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co piszecie o wadach i zaletach mode 1/2, ale zupelnie zapominacie, ze jeszcze jest mode 3 i 4.

Jakbym mial latac akrobacje i startowac zawsze z ziemi, to wybralbym mode 4 (latam na mode2). Jezeli chcemy rzucac model z reki, to jednak dobrze miec wysokosc i lotki w jednym drazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.