Skocz do zawartości

IV Ogólnopolskie Zawody F3K - Sanok 2019


Łukasz99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Tutaj są wyniki:

 

post-695-0-58806200-1568066554_thumb.jpg

 

Więcej zdjęć niebawem ;)

 

Łukaszowi serdecznie gratuluję wygranej. To chyba Twoja pierwsza w Pucharze Polski? Należało Ci się, bo w pięknym stylu latałeś, równo i konsekwentnie. Ogromnie cieszę się, że udało mi się w drużynie z Erykiem wygrać klasyfikację drużynową. Rzucacze rules!

Wszystkim zawodnikom dziękuję za piękną rywalizację, a organizatorom za włożoną pracę. Bardzo się staraliście, żeby wyszło, no i się udało! Strasznie fajnie, że chcecie i potraficie zrobić to dobrze. Szacuneczek.

 

Miejsce do latania bardzo ciekawe, ze względu na to, że termika zachowuje się zupełnie inaczej. Nawietrzna część wzniesienia, na którym usytuowane było pole lotów powodowało, że noszenia zatrzymywały się przed i nad polem na dłuższy czas. Pozwalało to wisieć modelem pod wiatr po kilka minut. Na płaskim lotnisku noszenia są zwiewane z wiatrem po kilkudziesięciu sekundach, więc warunki wymagały ewidentnie innego stylu latania.

 

Najciekawsza moja obserwacja była taka, że w tych momentach dnia, kiedy słońce nie operowało mocno, słaba termika, pozbawiona napędu, występowała tylko przed wzniesieniem. Pochyłość terenu kolekcjonowała "całe dobro" niesione przez wiatr, przed sobą, ale takie powietrze nie było na tyle ciepłe, żeby wybić się ponad wzniesienie. Kumulowało się przed nim. Nawet czując podmuch i nasilenie wiatru, przelot modelem z nawietrznej, przez szczyt, na zawietrzną nic nie dawał. Dopiero większa aktywność słońca powodowała, że bąble ciepła miały wystarczającą energię, żeby wdrapać się pod pagórek, urwać się na szczycie i poszybować w górę zabierając model (o ile pilot zorientował się w sytuacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fantastyczne zawody, ukłony dla organizatorów i gratulacje dla zwycięzców! Nowa lokalizacja w Sanoku ma potencjał i liczę, że umocni się w kalendarzu F3K.

Także dziękujemy za przybycie! Też mam taką nadzieję, że pozostaniemy w kalendarzu, do następnego! :)

 

Łukaszowi serdecznie gratuluję wygranej. To chyba Twoja pierwsza w Pucharze Polski? Należało Ci się, bo w pięknym stylu latałeś, równo i konsekwentnie. Ogromnie cieszę się, że udało mi się w drużynie z Erykiem wygrać klasyfikację drużynową. Rzucacze rules!

Wszystkim zawodnikom dziękuję za piękną rywalizację, a organizatorom za włożoną pracę. Bardzo się staraliście, żeby wyszło, no i się udało! Strasznie fajnie, że chcecie i potraficie zrobić to dobrze. Szacuneczek.

Dzięki! Pierwsza i mam nadzieję, że nie ostatnia ;) Walka była równa i zacięta, co dowodzi wartości "walcz do końca"  :D  

 

Organizacyjnie wiemy co należałoby jeszcze bardziej usprawnić, czego brakuje i co dodać :) Klasycznie, do zobaczenia na Podkarpaciu za rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.