Skocz do zawartości

Nasze Pedałowanie ...


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu kupilem bilety na samolot . Bedzie to CYPR (Larnaca). Lece w przyszly czwartek (poznym wieczorem, laduje po polnocy), wiec rower caly piatek, sobota i wiekszosc niedzieli (do 14.00).

Lot powrotny o 16.05. Mam juz piekny plan na te dni . Pokaze pozniej. Ma byc tam okolo 22-23 stopnie w przyszly weekend!!!

Nocki chlodniejsze, ale to akurat mnie ziebi.

Tyle (dunskich koron, bo lece z Kopenhagi) zaplacilem za bilety!!!

 

Plan na piatek

https://en.mapy.cz/s/gozenogamu

 

Na sobote: 

https://en.mapy.cz/s/favegururu

 

Na niedziele:

https://en.mapy.cz/s/lokofahuju

 

Chetnie robilbym wiecej kilometrow, ale niestety dni sa juz krotkie, a jak wiecie lubie stanac, wypic piwko, wykapac sie ITP.  Bedzie okolo 140 km w piatek, sobote i 80 w niedziele. Poniewaz bede sie poruszal glownie w czesci tureckiej, wiec beda fajne wieczory w turecko-cypryjskich knajpkach. Co tez mile, to czesc turecka jest DUUUZO tansza jak grecka ( a wcale nie gorsza "jakosciowo"). Jedzenie to chyba nawet u Turka lepsze!!! 

Bedac tam poprzednio. planowalem, ze na ten cypel ( poczatek drugiego dnia ) MUSZE dojechac. Jest tam hotel, ale niestety jest teraz zamkniety, wiec bede spal w miejscowosci Dipkarpaz, a w sobote rano rusze na sam koniec i planuje tam kapiel (kto jest ciekaw. jak to wyglada, niech powiekszy mapke i dojedzie na sam koniec cypelka).

 Beda oczywiscie fotki 

 

IMG_1559[1].JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a`propos pedałowania to przypomniała mi się stara, nieco zwariowana komedia wzorowana na starym kinie - "Ci wspaniali mężczyźni na swych rowerach". Przed chwilą sobie przypomniałem, jeśli ktoś nie oglądał to polecam, aczkolwiek to zdecydowanie w starym stylu. Ponieważ jesteśmy na forum lotniczym, to z tej serii był też film poświęcony lotnictwu, czyli "Ci wspaniali mężczyźni w swych latających maszynach", oraz samochodom - "Ci wspaniali mężczyźni w swych szalejących gruchotach". Jeśli ktoś nie oglądał polecam, po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu zanlezienie nie sprawia kłopotu. Według mnie film poświęcony lotnictwu (1965 rok) najlepszy, a rowery i samochody (odpowiednio 1968 i 1969) ex equo na drugim miejscu. 

Miłego oglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec w czwartek zap........am CALY bozy dzien (dobrze, ze spakowalem rower i reszte, juz poprzedniego dnia), zjadam  kolacje i kolega podwozi mnie na pociag do Kastrup. Odprawiam  rower i udaje sie na piwo (po kontroli bezpieczenstwa). Wsiadam do polpelnego samolotu, znajduje wolny rzad (3 miejsca), startujemy, skladam podlokietniki i wale w kimono na trzech fotelach. Budze sie sie na 15 min przed ladowaniem (spalem 3 godziny 40 min!!!) i walimy kolami o pas w Larnace. Jest (tutaj) godzina pierwsza w nocy. Skladam rower, torba na plecy i jade do hotelu San Remo. Klade sie spac i LEDWO wstaje o godz 7.00 (6.00 w Szwecji). Zwlekam sie na sniadanie (ten hotel ma NAJGORSZE sniadanie jakie jadlem w mojej hotelowej historii!!!), przebieram sie, zostawiam torbe na rower w "bagazowni", wlaczam Garmina i ruszam. Mimo ze jest wczesny ranek, swieci juz sloneczko i jest na 100% okolo 16 stopni. Mimo to jade w koszulce z dlugim rekawem (w sumie nie wiem dlaczego). Wyjazd przedmiesciami z Larnakei  i wjezdzam w koncu na szutry. Kieruje sie w strone przejscia na turecka strone w miejscowosci Beyarmudu. Pokazuje dowod, Pan Turek milo kaze mi "spadac", bez zbednych pytan i ceregieli. Skrecam natychmiast (za granica) w prawo i wale szutrem wzdluz plotu strefy buforowej. Po kilku km. dojezdzam do wiezyczki wartowniczej i widze machajacego do mnie soldata. Po turecku (bo na 100% nie po angielsku , polsku czy szwedzku) krzyczy, ze dalej jest zakaz i ze musze zawracac. Dziwne troche, ze dopiero w polowie odcinka. Zawracam wiec i musze "nadjechac" dobre 12-15 km. Pozniej odbijam znowyu na szutry i wale w strone cypla Rizocarpaso! Fajne drogi, co 5-8 km przejazd przez "tureckie" wsie. Panowie siedza i pija herbatke, psy biegaja beztrosko miedzy pojazdami. "Podkradam" co jakis czas  fige czy inne pomarancze i tak sobie jade dalej cieszac sie sloneczkiem i ciepelkiem( zmienilem juz koszulke na "krotka"). Mijam kolejne wsie, przecinam czasem jakies wazniejsze drogi, ale raczej caly czas szutry. Na stacji benzynowej kupuje "burka" z serem i szpinakiem i popijam to "ajsti". Ruszam dalej i widze pierwsze fajne kozy (z BAAAARDZO dlugimi uszami). Przejezdzam przez wielkie smieciowisko (tak mnie prowadzi Garmin), za smieciowiskjiem gorka, wiec sie rozpedzam i w tym momencie z pobliskiego hangaru biegnie na mnie okolo

25-40 psow !!! Nie moge uciec (jade z gorki, a przede mna prosta i psy) wiec staje i zsiadam migiem z roweru. Nie mialem jeszcze planu na obrone, ale wiedzialem ze to nie 2-3 psy i ze zwyczajnie zaslonie sie rowerem (jak to juz czasem robilem). Przeciwez te 30 burkow mnie zwyczajnie otoczy i zagryzie!!!

W tym momencie widze jednak, ze ZADEN z nich nie szczerzy zlowrogo klow, ogony im sie "machaja" i sa jakies takie NIEAGRESYWNE. Stoje przy rowerze, a ze dwa zaczynaja na mnie skakac, ale przyjaznie, machajac ogonami i cieszac sie jakby widzialy swojego pana po 5 latach rozlaki. Reszta tez podskakuje radosnie, a szczekanie (i piski) jest tez TYLKO radosne. Mysle sobie WTF??? Czym zasluzylem sobie na te milosc? W tym czasie dobieglo jeszcze z 15 i tak skacza i biegaja (czesc sie kladzie machajac ogonami) dookola mnie, Pozniej zaczynaja mnie lizac po moich swiezo ogolonych nogach (brak soli???) i wtedy juz naprawde zglupialem. Zaczalem je glaskac (walczyly miedzy soba o dojscie do glaskania). Lizaly mnie po nogach, a reszta skakala radosnie . Postalem z nimi z 5 minut i ruszylem (juz bez strachu) przed siebie.

Z 5-6 z nich, ruszylo za mna (ale raczej chcac sie bawic) i po kazdych 100 m ze dwa stawaly patrzac jeszcze chwile i w koncu zawracajac Jedem biegl ze mna moze kilometr! Stanalem na koniec, wyglaskalem go od golej skory i pojechalem ogladajacac sie do tylu. Siedzial i patrzyl na mnie jeszcze z minute, potem powoli zawrocil i zniknal mi w koncu z pola widzenia.  Staje w nastepnej wsi , kupuje browca i probuje to przetrawic, ale nie wiem JAK sie za to zabrac. Dziwna psia historia bez logicznego wytlumaczenia. Robie fotki jakiegos starego greckjiego kosciola (teraz jest magazynem) i jade dalej. Dojezdzam w koncu do morza i jadac taka polplazowa droga chce zrobic fotke (rzadko sie zatrzymuje, przewaznie wale fotki "w locie"). Przymierzam sie i nagle czuje jak kolo grzeznie w piach, obraca sie o 90 stopni, a ja wyskakuje z siodla. Zamiast natychmiast rzucic telefon na piach i probowac chwycic z powrotem kierownice (tak sie najbezpieczniej upada) trzymam go wysoko i wypadajac w powietrze wale klata w bok kierownicy. Laduje w piachu i ledwo oddycham. Trafilem w kiere ZEBREM! Lekki obtarcia do krwi (kolanio i lokiec), ale najbardziej boli mnie zebro. Ciezko mi sie oddycha (a puls mi jeszcze skoczyl). Zbieram rower, prostuje wozek przerzutki i jade dalej (a raczej wracam, bo piach robi sie NIEPRZEJEZDNY). Okazalo sie ze wczesniej (przed upadkiem) zgubielm slad, a moja droga szla 20 m wyzej. Otrzepuje ( w"locie") resztki piachu, adrenalina siada do normalnego stanu i teraz dopiero zaczyna bolec. Mam jeszcze z 60 km i nie ma alternatywy. Dusze ostro, bo wiem, ze o 16,30 bedzie juz ciemno. Staje na kolejne piwo (musze ukoic troche nerwy), przemywam rany mokra serwetka, zjadam jakiegos batona i jazda!  Szutrami i kiepskim asfaltem dojezdzam w koncu do poczatku "wspinaczki", ktora prowadzi mnie do miasteczka Dipkarpaz. Lezy ono na (tylko) 200m, wiec wspinaczka jest krotka i malo wymagajaca. Kupuje picie (i kabel do Iphona) na stacji benzynowej i szukam hotelu. Hotel jest 150m dalej, znajduje wlasciciela (jest w swoim sklepie "1001 drobaizgow" 200m od hotelu). Dogadujemy sie na 35 EUR bez sniadania (chce ruszyc o 7.00 wiec na sniadanie musialbym czekac godzinke), wlacza mi bojler i mowi ze za godz. bedzie ciepla woda. Jestem JEDTYNYM gosciem!  Zapada zmierzch i nie chce czekac bezproduktywnie na kapiel. Przebieram sie (przemywajac tylko rece i twarz) i na "brudasa" udaje sie do knajpy. Zamawiam grilowana jagniecine z "oprawa", do tego piwko, a po posilku herbatke. Siedze jeszcze chwilke ogladajac z panami Turkami i zenskim personelem kuchennym tureckiego tasiemca. Albo calkiem fajne "aktorki" w nim wystepowaly, albo jestem po prostu zmeczony. Wracam do hotelu, woda nagrzala sie do 30 stopni, wiec myje sie ze lzami w oczach (jestem lekko przemeczony i w jakis dziwny sposob wyziebiony) i naprawde czekalem na ten prysznic jak na godne podsumowanie dnia. Niestety wyszla zimna kapiel. Przykrywam sie szczekajac zebami (choc na zewnatrz jest 16 stopni) i natychmiast zasypiam. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebra żeś raczej nie złamał, ale samo stłuczenie czasem potrafi być równie uciążliwe. Współczuję, bo bolesnośc przy czerpaniu oddechu to nie fajna sprawa. 

Ja w zeszłym sezonie jadąc nad Zegrze, zaliczyłem salto przez kietrownicę, ale tak jak napisałeś jakoś odruchowo trzymałem kierownicę przelatując nad nią, więc w zasadzie nic się nie stało ani z rowerem, ani ze wmną. Wstałem, pozbierałem rozsypane drobiazgi i pojechałem dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlamac oczywiscie nie zlamalem. Stluczone raczej.

Kiedys mialem dwa pekniete (tez rower), wiec znam sie na tym 😂

Pol godziny na  codzienne spelzanie z lozka, a pozniej wstawanie do pionu 15 min., placzac ciagle z bolu. 

No i strach przed kichnieciami i glebszym kaszlem  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jarek996 napisał:

Tak wiec spotkalem w jeden dzien wszystkich mistrzow kolarskich Cypru Polnocnego.

 

Zapewne nie mieli pojecia, jakiego mistrza oni napotkali. 🙂

Jarek, Ty powinienes te Twoje podroze filmowac i relacje w YouTube zamieszczac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek996 napisał:

No a przeciez to sa tylko skroty! Mam raczej DOSKONALA pamiec, wiec moglbym KAZDA moja wyprawe opisac prawie w MINUTACH 😆

Jak sobie czasem do nich wracam, to pamietam co sie wydarzylo pomiedzy kolejnymi zdjeciami (i to ze szczegolami). 

No to super,przemyśl to.Masz dużo materiału(zdjęcia) i pamięć, to w ramach wolnego czasu możesz coś skreślić dla potomności.Dodam,że fajnie to opisujesz,aż czytać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie! Popelnilem juz kilka "skladakow" (choc u mnie skladanie wyglada bardziej"ludzko")😉 Na jednym smigam juz 13(14?) lat i na razie ani mysle zmieniac (choc wiadomo naprawde, ze caly czas o tym mysle😂). Mooja obecna szosowka to wlasnie taki skladak. Rama kupiona na E-Bay (francja) , kola z Anglii, osprzet (Campa) u siebie, a reszta popzbierana z sieci. Tak samo zbudowalem gorala (dawno temu, jeszcze na kolach 26 cali), ale go natychmiast sprzedalem (Specialized S-Works Stumpjumper). Moj stary (juz sprzedany) rower crossowo-zimowy, tez zostal przeze mnie zbudowany. Jedyny jaki kupilem caly, to ten gravel na ktorym smigam na moje wyprawy. Choc wlasnie rozmawiam z kolega z Berlina, aby mu zbudowac jakiegos fajnego gravela (zsukamy mu w ogloszeniach, ale zawsze jest "cos" co przeszkadza.

Zalaczam zdjecia moich "skladakow". 

Budowanie rowerow jest dla mnie chyba przyjemniejsze, jak budowanie modeli (no i jazda na nich przyjemniejsza, jak latanie). Czy STETY, czy NIESTETY, na to nie mam 100% odpowiedzi😉

 

 

IMG_9155.JPG

P1050895-1.JPG

PB233127.JPG

PICT2313.JPG

PICT2315.JPG

PICT2317.JPG

PICT2311.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz kolega chcialby rower i na dluzsze przejazdzki po sciezkach i lesie (ale zadne tam moje tempo) i czasem w lzejszy teren, wiec zaproponowalem mu ( zawsze lepiej eksperymentowac na obcych 😂) w pelni zawieszonego gravela! Znalezlismy nowa rame za 1000 EUR (NINER MCR 9 RDO Gravel-Rahmenset mit Dämpfer Carbon Neu in Rheinland-Pfalz - Lascheid | Fahrrad Zubehör gebraucht kaufen | eBay Kleinanzeigen ist jetzt Kleinanzeigen), kola dla niego mam, grupa (1x11 SRAM FORCE) za 500 EUR (uzywka). Dojdzie przedni amor ( Rockshox RS1 29" Carbon Solo Air 100mm ) i jakies duperele typu kiera i siodelko. Rower jest ciekawy sam w sobie i mysle , ze dla niego bedzie w sam raz. On teraz ma jakies pseudo "gorale" wazace 17 kg. Mieszka w Berlinie, ale sporo podrozuje wiec jakies gorki i teren zdarza sie czesto. Oto kilka fotek ewentualnego "projektu".

P.S. Rama ( z zawieszeniem tylko 60 mm) to NIE jest "przystosowana" rama MTB!

To jest zupelnie inna geometria i projektowana byla w 100% wlasnie do TEGO projektu.  

aHR0cHM6Ly93d3cucmVubnJhZC1uZXdzLmRlL25ld3Mvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTkvMDQvMjM3MzAwNy1hd240Z3BldXQ1bGItbmluZXJfMTUtb3JpZ2luYWwuanBn.jpg

IMG_20210721_124136_1920x1920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konstrukcja.

To rzuć jeszcze okiem na te najnowsze gravele Specialized Diverge STR, gdzie sztyca jest amortyzowana jeszcze inaczej (wydaje się że to dośc lekkie rozwiązanie, nie wiem jak porównanie obu pod względem komfortu), a przód to znane i stosowane już od jakiegoś czasu Future Shock.

 96224-30_DIVERGE-STR-EXPERT-METPNGRN-SMK

 

Rany, rower 17 kg, masakra. Niby kiedyś taki parametr jak waga roweru przynajmniej dla mnie nie istniał, albo nie miał znaczenia, ale odkąd mam lekki czuć róznicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.