Skocz do zawartości

Nasze Pedałowanie ...


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj PIERWSZY raz po Cyprze na rowerze! Pierwszy tydzien "walczylem" z moim zebrem, a drugi tydzien to mieszanka pracy i kiepskiej pogody. Dzisiaj 7 stopni, ale wilgotnosc 100% i wiatr! Poztanowilem pokrecic sie w tylko w miescie i najblizszej okolicy. Na szczescie w Malmö sa setki km sciezek zwirowych, a jedynym utrudnieniem to spacerujacy z psami i biegajacy. Spotkalem panie ubrane "na krotko", wiec juz dlatego bylo warto 😂 

Pod koniec kawka i ciacho w Tygesjö i ostatnie 9 km do domu. Wyszlo 60 km i czuje sie po nich CUDOWNIE!

 

IMG_2105[1].JPG

IMG_2106[1].JPG

IMG_2107[1].JPG

IMG_2103[1].JPG

IMG_2104[1].JPG

IMG_2100[1].JPG

IMG_2101[1].JPG

IMG_2102[1].JPG

 

 

 

 

To NIE ja !!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też sie pochwalę. Po dłuższej przerwie wydobyłem rower i wczoraj zrobiłem po Wwie co prawda tylko 25 km, za to wyglądałem jakbym w jakimś błocie się wytarzał (no może odrobinę przesadziłem ;) ), a jechałem niby tylko po ścieżkach :) 

Na krótko widziałem tylko kilku biegaczy (+3 stopnie), ale niestety płci brzydkiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znajomy dostał rower w prezencie , nie wiem tylko czy producent nie stanął na wysokości zadania i rower nie spełnia założeń znajomego , czy znajomy ma za dużo zębów i postanowił cos z tym zrobić.

Zmodyfikował  ramę i tak jeździ , i mówi że teraz mu sie lepiej wsiada na ten rower:).

spacer.png

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enter1978 napisał:

Znajomy dostał rower w prezencie , nie wiem tylko czy producent nie stanął na wysokości zadania i rower nie spełnia założeń znajomego , czy znajomy ma za dużo zębów i postanowił cos z tym zrobić.

Zmodyfikował  ramę i tak jeździ , i mówi że teraz mu sie lepiej wsiada na ten rower:).

spacer.png

 

 

Jest tylko kwestia czasu jak to sie  "zlozy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, enter1978 napisał:

Znajomy dostał rower w prezencie , nie wiem tylko czy producent nie stanął na wysokości zadania i rower nie spełnia założeń znajomego , czy znajomy ma za dużo zębów i postanowił cos z tym zrobić.

Zmodyfikował  ramę i tak jeździ , i mówi że teraz mu sie lepiej wsiada na ten rower:).

spacer.png

 

 

 

Dobrze, ze to nie jest strona miedzynarodowa, bo bylby nowy kawal o Polakach!

 

Uwazam, ze sytuacja jest na tyle powazna, ze powinienes mu wytlumaczyc, ze to wkrotce peknie i zrobi sobie krzywde i postronnym ludziom.   Albo nawet zglosic na Policje jesli nie bedzie chcial kooperowac.

 

A mamy dopiero Styczen:

 

Captain-Picard-crazy-Star-Trek-Next-Generation.jpg.5d97b1544923aae358a40cf03f2904d4.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się trochę zrobiło wstyd czytając ponownie swoją poprzednią wypowiedź, trzeba było az Polonusa (Andrzej chylę czoła, szacunek) by zwrócić uwagę, na potrzebę dbania o nasz wizerunek na świecie. 

A druga sprawa, to rzeczywiście co autor sobie zrobi to jego sprawa, ale przy okazji może zrobić krzywdę innym.

A trzecia to niezupełnie tylko sprawa autora, bo potem takiego "pomysłowego dobromira" lub jego ofiary trzeba leczyć i niby dlaczego za darmo.

Tak jak od prawie 30 lat (odkąd zacząłem pracować zawodowo i widziałem raczej więcej makabresek niż mniej) jestem zajadłym zwolennikiem by pijanym/pod wpływem środków kierowcom zabierać samochody, tak też coraz bardziej uważam, że wszelkiego rodzaju "pomysłowych dobromirów" bez względu czy są ofiarami własnej pomysłowości, czy narażają innych obciażać kosztami leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest łatwe w teorii, gorzej w praktyce. Tam, gdzie ktoś zawinił (wyciął fragment ramy) , powinien ponieść odpowiedzialność i tak ogólnie jest. Ten kto się przyczynił do szkody, np. użytkownik roweru używając go mimo oczywistej wadliwości, też poniesie konsekwencje. Zatem nie ma coś się emocjonowac. Przypadek jakich wiele, vide dzisiejsze artykuly i stracie ok. 10 000 zł przez kobietę, która zainstalowała na swoim telefonie aplikacje i udostępniała telefonicznie kolejne kody do bankowości elektronicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, moje emocje to troska o zycie i zdrowie drugiego czlowieka.  Pasy bezpieczenstwa trzeba zakladac obowiazkowo a przeciez dotyczy to tylko twojego zycia.

 

Niby jest cos takiego jak Darwin Award, czyli "robta co chceta"  ale chodzi tez o zdrowie/zycie ludzi postronnych.  Na ten przyklad, wczoraj w nocy, wracajac z kursu tanca towarzyskiego, bylem swiadkiem zderzenia dwoch skuterow elektrycznych.  Zaden nie miaj swiatel; ani z przodu ani z tylu.

 

5 godzin temu, FockeWulf napisał:

 

... Przypadek jakich wiele, vide dzisiejsze artykuly i stracie ok. 10 000 zł przez kobietę, która zainstalowała na swoim telefonie aplikacje i udostępniała telefonicznie kolejne kody do bankowości elektronicznej...

    

Sorry, nie moge sie oprzec aby nie skomentowac 😁:

Nawet Bog nie byl w stanie zrobic duzo z jednego zebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Viper napisał:

A druga sprawa, to rzeczywiście co autor sobie zrobi to jego sprawa, ale przy okazji może zrobić krzywdę innym.

 

To stwierdzenie moznaby odniesc do bardzo wielu niemadrych pomyslow i porad na tym forum.

 

Mnie czasami juz rece opadaja, jak niebezpieczne rzeczy niektorzy koledzy wymyslaja oraz jedynie z nieodpartej checi pomocy doradzaja innym. Tlumaczysz takiemu mozolnie, ze jego pomysl nie nalezy do bezpiecznych oraz dlaczego tak jest, a ten zamiast sie odrobine zastanowic wszczyna nie poparty weryfikowalnymi argumentami shitstorm. I niestety, do niego czesto dolacza nastepny...

 

Zawsze w takich sytuacjach dochodze do jednego wniosku: walka z wiatrakami.

 

To jedynie taka moja refleksja...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolna wola... Forum służy do wymiany doświadczeń, a jeśli ktoś nie chce z nich korzystać i woli 'budować' własne doświadczenia nawet bolesne, to już jego sprawa i nic nam do tego.

Ja to obserwuję na lotnisku - niektórzy cały sezon latają bez problemów, a inni ciągle borykają się z problemami i nie dadzą sobie powiedzieć. Z czasem jednak przychodzi refleksja, że coś robią nie tak, skoro inni latają a oni ciągle naprawiają.

Tak jest ze wszystkim. Polecam dość dziwnie nakręcony, ale jakże trafny w przekazie film 'Nie patrz w górę'. Obrazuje niewiedzę, brak wiary w naukę i autorytety oraz ludzką głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FockeWulf napisał:

Wolna wola... Forum służy do wymiany doświadczeń, a jeśli ktoś nie chce z nich korzystać i woli 'budować' własne doświadczenia nawet bolesne, to już jego sprawa i nic nam do tego.

 

Nie do konca. Jesli taki madrala sam sobie szkodzi, byc moze faktycznie jego sprawa. Ale ja pisalem wyzej o jakze czestych przypadkach doradzania (oglednie rzecz ujmujac) nieprzemyslanych badz niebezpiecznych rozwiazan innym, a tym samym narazania innych na bolesne doswiadczenia lub nawet kalectwo. Ja nie potrafie przejsc nad tym do porzadku dziennego. Takie sytuacje irytuja mnie chyba najmocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Lekko odeszliscie od tematu, jak to sie czesto zdaza 😁.  Wy mowicie o Dunning-Kruger effect:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning–Kruger_effect

 

a ten watek to jest po prostu totalna .......  Sorry, nie potrafie znalesc delikatnego Polskiego slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli adaptując do naszego polskiego podwórka, ten efekt to wypisz, wymaluj tak zwane na codzień i irytujące, ale jakże prawdziwe, że każdy Polak, a przynajmniej większość zna się świetnie na medycynie, polityce, sporcie i tu wpisz kolejne aktywności według aktualnej potrzeby ;).

A już tak kończąc, aby trochę porozmawiać o faktach, przepisach BHP i tym podobnym, jeszcze parenaście lat temu (bliżej dwudziestu i więcej) zmorą na wielu ostrych dyżurach były urazy typu zmiażdżeń kończyn, spowodowanych różnego rodzaju prasami, zgrzewarkami, amputacje gilotynowe, amputacje zmiażdżeniowe, urazy ciśnieniowe wtryskarkami, czyli generalnie sprawy trudne w leczeniu, wymagające wysoce specjalistycznego ośrodka, personelu, sprzętu, często wieloetapowego postępowania, w tym stosowania technik mikrochirurgicznych, co i tak nie zawsze gwarantowało odzyskanie pełnej sprawności, pozostawiając mniejsze, większe deficyty, a czasem prowadziło do amputacji i kalectwa. Ale po co taki przydługi wstęp, otóż w pierwszej dobie radosnego kapitalizmu jaki u nas po przemianach ustrojowych dominował, powstawało wiele firm, manufaktur, kupowano za małe pieniądze różnego rodzaju maszyny, które były już nieco przestarzałe na zachodzie (pewnie też chodziło o odstawanie od aktualnych przepisów BHP, ale ponieważ były na chodzie i tanie to u nas działały). Ale często maszyny te nie miały odpowiednich zabezpieczeń o przeszkoleniu personelu nie wspominając i stąd taka, a nie inna sytuacja dyżurowa i potworna ilość takich makabrycznych urazów. Na przestrzeni lat gdy między innymi zaostrzono bardzo kontrole BHP i wymagania dot. stanowisk pracy, szkoleń, ochrony stanowiska pracy ilość tego typu urazów gwałtownie spadła, obecnie są sporadyczne. 

A już tak zupełnie kończąc to moją "mądrością" numer jeden, którą przeczytałem kiedyś na tym forum było stwierdzenie, że każdy "prawdziwy" ?!?!? modelarz ma blizny po urazach doznanych obracającym się śmigłem?!?!?

Koniec, Jarek przepraszam za wcięcia, wracamy do rowerowania :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Viper napisał:

...każdy "prawdziwy" ?!?!? modelarz ma blizny po urazach doznanych obracającym się śmigłem?!?!?

😁

Tak nawiasem pisząc to jak się wejdzie na internety, widać, że różnych szalonych jest więcej na szerokim świecie niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.