Skocz do zawartości

SZD 51 Junior 1:3


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje twórcom za piękną maszynę Jackowi już wcześniej gratulowałem.

Jacek fajnie by się prezentował z waszym nowym holownikiem nie piszę celowo z jakim bo nie chcę wychodzić przed szereg i zabierać Wam tą przyjemność. No i parę danych byście napisali o tym ptaszku. Będzie cieszył zestaw na zlocie w Jeżowie i swoje dowiozę 

right-click and choose Save Picture As... to save the image (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich modelarzy.

 

Model został oracowany w programie 3D na podstawie planów fabrycznych.776127945_Stronaforum.thumb.png.f004e5daa5a58037868546045f84206d.png

 

Podajemy dane techniczne modelu SZD 51 Junior:

 

                                                     skala - 1:3

                                                     rozpiętość-  500 cm

                                                     długość - 224,5 cm

                                                     powierzchnia - 139,4 dm2

                                                     profil skrzydła - HQ/W-3/16    HQ/W-3/13    HQ/W-3,5/12 

                                                     profil statecznika poziomego - HQ/A-0/12

                                                     masa z serwami i hamulcami (elektrycznymi) - 10,08 kg

                                                     masa do lotu z napędem FES - 12,2 kg

 

Konstrukcja modelu:

 

                                                    kadłub - laminat szklano węglowy

                                                    skrzydła, statecznik poziomy, ster kierunku - szkło, węgiel, herex ( Vacum )

 

A teraz parę zdjęć detali modelu:

 

 

                                                 

DSC_0003.JPG

DSC_0006.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0014.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0034.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0052.JPG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna konstrukcja tylko czy masa tego modelu patrząc na użyte profile nie powinna być minimum 15kg ?. Proszę napiszcie jaki jest kąt zaklinowania skrzydło statecznik. Słaby ze mnie teoretyk ale takie wartości pomagają przewidzieć charakterystykę modelu ;)
 

Andrzeju takie czasy ale nie trzeba mieć Facebook’a by otworzyć link https://www.facebook.com/SKRCScale/

 

Pozdrawiam 

Paweł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy są takie, że informacje o swoich usługach trzeba mieć tam, gdzie są klienci a nie tam gdzie jest najpopularniej ? Choć w sumie oprócz nr telefonu więcej informacji na FB niż w tym wątku nie znajdziemy.

Mając stronę na FB to jakbyś miał stoisko w markecie. Nie od Ciebie zależy w jakich godzinach będzie otwarte i co możesz na nim mieć oraz zgłaszasz (automatem) kto Cię odwiedził i w jakim celu .

 

Mając własną stronę na własnym serwerze to Ty w większej mierze decydujesz o wszystkim.

 

 

Model piękny, lotnisko również GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele waszych prac zresztą kadłub do mego Ventusa mam przez was wykonany. Wieżę że pokażecie  zdjęcia swoich prac a jest co pokazać ku ucieszę naszych forumowiczów. A na razie wielkie gratulacje jesteście bardzo skromni ale wielcy. 

 

                                                                                                  Pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S&K RC Scale Models napisał:

Optymalna masa to ok13 kg, nie ma problemu dociążyć model do 15 kg. Kąt zaklinowania skrzydło statecznik 1,5 stopnia. W stateczniku poziomym jest gniazdo na statecznik pionowy - można dodawać podkładki do regulacji kąta.

Dziękuję za odpowiedź mam nadzieję że będzie okazja zobaczyć model w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jacuś i Zbyniu wielkie gratulację za piękny model. Jeszcze większe za projekt szybowca do latania amatorskiego, o nie dzida na Alpy czy szalony kojot na płaski teren, Już sobie wyobrażam jak dostojnie i spokojnie prowadzi się wasze najnowsze dziecko przy takim profilu. Wiem i już się cieszę że będę go podziwiał na zboczach Jeżowa sudeckiego podczas wielkiego pikniku modelarskiego w czerwcu na który już się zapowiada wielu świetnych modelarzy z całego kraju i nie tylko. Brak tradycyjnego pikniku na górze Żar powoduje duże zainteresowanie Jeżowem. Wiem że koledzy przyjadą z dużą ekipą Zielono Górską ekipą gdzie będą piękne holowniki i inne fajne modele Oj będzie się działo Powodzenia i pozdrowienia Władek 

 

 

 

 

Skromy dłubacz od Ventusa,  Selecta Nyjosa Relaksa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.