Skocz do zawartości

Latająca bomba V1


Nielot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem propozycję na budowę latającej repliki  samolotu bomby V1 w skali 1:1 . Propozycja wydaje się poważna i poważne pieniądze są na to przeznaczone. Nie jestem w stanie sprostać temu zadaniu więc może któryś z kolegów modelarzy podjął by się budowy? Miało by to wyglądać mniej więcej tak jak na filmie:  Poważne propozycje przekażę zainteresowanym. Admina proszę o umieszczenie postu we właściwym miejscu,nie miałem pojęcia gdzie to umieścić. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replika w dowolnej konstrukcji tyle że o odpowiednich  wymiarach. Silnik prawdopodobnie lub wręcz na pewno turbinowy, pulsacyjny raczej odpada bo wiadomo ? Nie uzbrojona . Chodzi o możliwość uczestnictwa w pokazach grup rekonstrukcyjnych . Na filmie to nawet długość szyny startowej jest daleka od oryginału. Ot taki model udający  V1 a latający i lądujący jak model samolotu.

 

3 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Czyżby niemiecka nostalgia? Nie moglem sie powstrzymać.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Może i nostalgia , nie mam pojęcia bo pytający nie wyjawił swoich upodobań dla niemieckiego sprzętu wojennego?

3 godziny temu, tytan12 napisał:

He,hee i niewypał,ale doleciał do celu w całości?.A,tak na poważnie,to w  jakiej technologi ma to być zrobione,kompozyt,depron itp..?

Na filmie widać lekko uginające się skrzydła także model zrobiony lekko ale nie przesadnie. Ma wystartować kilka kręgów i wylądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dostałem propozycję na budowę latającej repliki  samolotu bomby V1 w skali 1:1 . Propozycja wydaje się poważna i poważne pieniądze są na to przeznaczone

To w związku z brexitem ? spacer.png

A tak na poważnie, to naprawdę kawał latadła, widziałem ją na żywo w Smithsonian...

(zdjęcia Smithsonian)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.