Skocz do zawartości

Respect Evo F3F - relacja i loty


Viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

 

Witam Was,

podepnę się na moment pod ten wątek dotyczący Respect'a Evo. Zamówiłem Sobie taką zabawkę z elektrycznym kadłubem i prosiłbym Was o dobranie bebechów.

 

Jak mi wiadomo do motylka potrzebuję serwa 2 x KST MS 325 a do skrzydeł 4 x KST x10 .... i tu pytanie czy są dobre co do wielkości i czy będą w jakikolwiek sposób wychodziły/wadziły  (od razu zamawiam model z IDS'ami zamontowanymi)  ... czy te KST x10  mają być czy też KST x10 mini ?

 

Jeśli chodzi o napęd to wiem, że Kontronik Minipyro 400-13 mit 5,2:1 Planetengetriebe KPG 27 byłby OK, ale jest dość drogi. Czy mogę prosić o dobór innego napędu + śmigło i regulator , który mnie nie zrujnuje.

 

Dodam , że nie jestem wirtuozem mega szybkości modelu skoro używam na co dzień Relaks'a WistModel (3m rozpiętości i waga +/- 3 kg z zespołem napędowym Mega AC 22/30/1 z przekładnią Kontronik  5,2:1  + śmigło węglowe 14x12 i pakiet  4S 2300mAh + regulator YEP 100A + zewnętrzny BEC (link do parametrów silnika https://www.d-m-t.at/motoren-zubehoer/elektro-flug-motoren/elektro-flug-motoren-631/brushless-motor-mega-ac22-30-1-getriebe-kpg-27-5-2-1-detail ) ... stąd prośba o tańszy i może nie tak mocny motor + śmigło i regiel bo tendencja u większości jest by była to zawsze "dzida".

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Roland

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, flyszman napisał:

tendencja u większości jest by była to zawsze "dzida".

Bo do takiego "dzidowania" te modele są stworzone  ;)

Tyle jest tematów o Respectach, Toxicach  a tam o fajnych napędach i nie tylko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobra , już dobra poczytam ... choć chyba ta mega z Relaksa co mam to będzie za słaba do respecta bo relkas do lotu wazy jedank 2120 g a respect jak już czytam dużo więcej...poszukam Sobie jednak mocniejszego napędu z proponowanych przez Was z przeszłości.

Dziękuję.

Roland

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim relaxe Witka Stefańskiego miałem Kontronika z przekładnią na 3 cele 2300Ah tam poluzowała mi się zębatka na osi silnika i aby nie czekać na naprawę wsadziłem z trudem w tą dzidę megę 22/45/ 3E na 4S śmigło 14x8 i model pionowo wymiata regler 60A wystarczy waga 2,40kg 3 m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Władku za konkret. Szukam jakąś megę z przekładnią, ale nic nie ma na rynku. W ostateczności skusze się na tą megę https://rc.susco.pl/p/74/29531/silnik-bezszczotkowy-mega-acn-22-40-3s-1kw-silniki-bezszczotkowe.html lub na ten silnik https://mix-hurt.pl/silnik-jeti-model-phasor-race-2014-5100-2d-p-53876.html 

Pozdrawiam.

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flyszman napisał:

Macieju,

możesz podesłać jakiś link do danego modelu i sklepu ...

thx

r

 

Wpisz Reisenauer, w google a wyświetli się wszystko. Teraz prowadzę i nie dam rady. Są dokładne opisy,nawet ciąg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Viader napisał:

My tu gadu gadu o napędach a Respekt wczoraj sobie troszkę polatał 😃

No , polatał nawet widziałem jak pięknie gwizdał niziutko nad zboczem:) Doskonały model i pilot.

 Ja to byłem ten gość z  piankowym Heronem;) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze,

do zamówionego Respecta Evo elektryka (waga pewnie wyjdzie +/- 3 kg) zamawiam: 

  • Silnik Jeti Model - Phasor Race 2014/5100 2D
  • Regulator YEP ESC 150A (2~6S) SBEC Brushless Speed Controller
  • Śmigło AeroNaut 16x10
  • Pakiet 4S; 70C; 2300-2800 mAh

Wiem, że macie jakiś fajny program, gdzie po wprowadzeniu danych wyjdą osiągane parametry na tym zestawie. Czy możecie mi sprawdzić czy to wytrzyma ze sobą, czy poleci i jak ?

Jeśli mam za słabe bebechy to poproszę o podanie innych. 

 

Z góry dziękuję.

Roland

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.