Skocz do zawartości

Jaki hotliner


maruta82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy w chwili obecnej latam 

Faunem od Blejzyka i MPX Funray 

Niestety modele nie dają mi takiej satysfakcji i adrenaliny jaką  mogą dać hotlainery dlatego poszukuję i pytanie do was co byście polcili coś do 2m Rozpiętości 

Na chwilę obecną zastanawiam się na tym modelem...

https://eshop.reichard.cz/sprinter-09.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki masz budżet.

Ogólnie jeśli latałeś już pianką i drewniakiem i są za słabe to może pora przejść na laminata. Ze względy na to ze kręci cie prędkość (tak zrozumiałem 1wszy post) nie kierował bym sie w stronę modeli Kwarcińskiego bo to typowe termiki i trzeba je zmodyfikować  żeby latały choć trochę latały jak rasowy hotliner, a raczej poszedłbym w stronę modeli dedykowanych np. http://www.stratair.com/Produktdetail.aspx?ArtId=399. Mavi Firebirdem nie latałem ,ale ogólne opinie są ok. Pawła propozycja szybkiego śmigacza też jest ok, ale rozmiar chyba za mały dla Ciebie :) Pytanie czy nie powinieneś już pomaszerować w stronę typowych śmigaczy F5F/B/D. Po co wydawać kasę na coś pośredniego, z czego możesz nie być w 100% usatysfakcjonowany.

 

Jeśli jednak ze względów budżetowych chodzi o coś pokroju drewniaka, to proponuję to samo co zaproponował Czarek. Ten model został zaprojektowany przez modelarza który prędkość ma w naturze. I jest dostępny od ręki np tu: https://www.lindinger.at/en/airplanes/models/gliders/#navigation:attrib[cat_url][0]=%2Fen%2Fairplanes%2Fmodels%2Fgliders%2F&attrib[archiv][0]=View+available+items&attrib[vendor][0]=FREUDENTHALER  jak i na stronie www.modellbau-freudenthaler.at

Zresztą jak na stronie lindingera sobie pogrzebiesz to znajdziesz więcej hotlinetów. Lindinger jest ok i naprawdę warto tam robić zakupy.

 

A tak poza tym , to na tym forum nie ma za wiele osób co lata i zna sie na rasowych popierdzielaczach. Kiedyś trochę bawił sie tym Jurek Markinton i dysponował całkiem praktyczna wiedzą, Paweł też latał zawodniczo śmigaczami, kilka osób ma/miało Speedfire, Backfire czy jakiś podobny szybki model. Reszta wsadza elektrownie do Toxica i ma namiastkę byczego hotlinera :) Ale większość, jak ja, są tylko teoretykami w tym temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za podpowiedzi i sugestie 

Co do kwoty to myślę że tysiaka na golasa a wyposażenie bym pomału kompletował 

Raz miałem małego pylona z laminatu i falcona od Kwarcinskiego 

Teraz czas wrócić na laminat i to jakiś szybki dlatego pytam co warto wybrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przez Jurka Backfire warty każdej złotówki :D albo raczej korony CZ na zamówienie u Petra Janku

 

Daj pełny ekran choć za dużo nie widać,  daj sobie głośniej to usłyszysz :D 4 lata temu nagrywane, teraz leży i się kurzy ale jeszcze do niego wrócę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin851 napisał:

Daj pełny ekran choć za dużo nie widać

Niestety, a szkoda, bo maszynka daje adrenalinę :D nawet od samego oglądania i słuchania świstu...

Mam też takiego węglowego przecinaka, ale jeszcze nie uruchomiony :(..przy czym na razie zaplanowany silniczek tylko 1kW (ma być na początek, może kiedyś i phasor się przydarzy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Staufenbiel - to moje początki, ale tam zawsze coś mi nie pasowało ?. Chociaż mam sporo jego klamotów :)

Jak został zjedzony przez Horizon, to jakoś tak w międzyczasie przestałem się nim interesować. Może to wynikało z potrzeby zrobienia kroku do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, ja wiem, że to nie stylowo i w ogóle, ale na pierwszego hotlinera to może Funjet? 

Na silniku od quada robi 200km/h (GPS mierzył), na pakiecie LiIon 4s2p i silniku od quadacrobi już tylko 160km/h, ale za to może latać godzinę. 

 

No i na większym silniku to zrobiłem nim 280km/h.

Co oceniam w sumie jako ścianę, później to już dużo mocy i wycia, a szybciej nie poleci. 

 

No i może walnąć pionową marchewę i 20 min później znów latać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Ok, ja wiem, że to nie stylowo i w ogóle, ale na pierwszego hotlinera to może Funjet? 

...

 

Patryk, co byś powiedział na FOX'a od Blejzyka?

 

FOX.jpg

 

Tylko proszę Cię o propozycję profilu.

 

FOX'.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, stema napisał:

 

Patryk, co byś powiedział na FOX'a od Blejzyka?

 

FOX.jpg

 

Tylko proszę Cię o propozycję profilu.

 

FOX'.jpg

 

Hmm, to zależy o co pytasz.

 

Tzn. Jeśli szukasz szybkiego szybowca do akrobacji, to będziesz z Foxa zadowolony. Tzn. prowadzi się tak jak Fox powinien, a dodatkowo RG-15 to naprawdę uczciwy profil w tym zastosowaniu.

Ale jeśli szukasz hotlinera, to Fox ma za dużo wszystkiego. Za dużo skrzydła, za dużo kadłuba i to bajeranckie podwozie (no chyba, że chcesz to wyciąć i zrobić solo-Foxa). Efekt będzie taki, że kupa huku, a 200km/h może być ciężko na silniku dobić.

 

Podsumowując - fajne na zbocze, fajne do szybkiego akro, nawet mocniejszą termikę pogoni, ale to tyle.

 

No i jeśli chcesz, żeby było lepiej, to profil masz w załączniku. Jest to prosta modyfikacja AG40d, która już klap nie obsłuży, ale za to będzie się sprawować w Foxie jak należy.

AG40d -speed mod.dat

Polecam motywować producenta do zmiany profilu mówiąc, że to mój pomysł. Słyszałem, że to może pomóc, ale nie wiem gdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.