Skocz do zawartości

Grumman F6F Hellcat


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, szymon-wojcik napisał:

Co do oblotu to odbył się on już dziś rano. Wszystko poszło bez problemów, model lata tak jak planowałem. Bardzo dużych prędkości nie osiąga, za to jest pewny i stabilny również przy małych prędkościach. 

 

Primo: bez filmu się nie liczy.

Secundo: Na tym śmigle typu SlowFly (z szerokimi łopatami) nie spodziewaj się dużych prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, japim napisał:

 

Primo: bez filmu się nie liczy.

Secundo: Na tym śmigle typu SlowFly (z szerokimi łopatami) nie spodziewaj się dużych prędkości. 

Film będzie. Prędkości się nie spodziewałem i ich nie chciałem, dlatego też takie śmigło i niskoobrotowy silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet  2200 to solidny zastrzyk energii i aż dziwne że jako 3s waży tylko 130g, moje pakiety 1300 mAh ważą 90-100g ?

Sam model 420g to jednak bardzo dużo jak na ESA ... chyba, że się pogubiłem i oblatałeś większą wersję  ?

 

Cieszę się z udanego oblotu, myśliwce powinny jednak moim zdaniem latać szybko. Hellcat, konkretna  maszyna z ogromnym silnikiem w roli Park-fly-era to jakoś słabo wygląda .... przyjedź w najbliższą niedzielę na śmietnik, polatamy z tasiemką ?

 

ms

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten pakiet Redox 2200 waży tylko 130 kilka gramów co rzeczywiście jest dobrym wynikiem. 

Nie jest to ESA, rozpiętość wyniosła 100cm. Objętościowo jest sporo większy od kombata. Wiadomo, że myśliwce mają latać szybko i w przypadku ESA celem jest wyciągnięcie z modelu jak największych osiągów. To jak one latają jest fajne, ale ma mało wspólnego z realizmem. Tutaj chciałem mieć model do spokojniejszego latania i dobrze odwzorować realny lot. Chętnie przyjadęę polatać wspólnie, ale teraz muszę zrobić sobie trochę przerwy i dokończyć semestr na studiach. Pod koniec czerwca wpadnę i wezmę również kombata :)

 

Film wkrótce, a na ten moment wrzucam trochę zdjęć. 

 

DSC_7540.thumb.JPG.18ee398d4c4af23c61b3a770b7d1201f.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_7504.thumb.JPG.d3e23f0e64aacb6caea3b0f82a41cb39.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_7619.thumb.JPG.ef3aec579970d29a88dd36a1a5930ec2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_7576.thumb.JPG.30b0a7cb8a6bb88f5c98bb47c4a69ec1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_7546.thumb.JPG.e3eee42bf2c22332dcb167b08638a53b.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_7567.thumb.JPG.135eb80487fc4170fb4dc6c81db6edc0.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam również na moją nową stronę gdzie właśnie umieściłem pierwszy wpis poświęcony Hellcatowi. We wpisie można znaleźć nieco więcej zdjęć z lotu.  Będę systematycznie dzielił się postępami jak i nowymi projektami. http://wings.com.pl/f6f-hellcat-2/ . 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz będę miał na modelarstwo więcej czasu i niedługo wymienię tę kabinę. Masa do lotu tak jak wcześniej pisałem to około 560g. 
Co do pakietów Redox, mogę się zgodzić, że ich żywotność nie jest zbyt wysoka. Niedawno zdarzyło mi się, że mimo dobrego obchodzenia się z nimi, dwa dosyć nowe akumulatory spuchły. Dodatkowo w jednym z nich, jedno ogniwo całkiem umarło i mimo prób reanimacji nie trzyma już wcale napięcia. 

Jestem w trakcie przygotowywania kolejnych egzemplarzy. Podzielę się wkrótce szczegółami i wyceną za zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, kolejne egzemplarze są w przygotowaniu. Wyciąłem też wersję ESA, którą sam dla siebie również zbuduję i podzielę się efektami wkrótce. 
IMG_6153.thumb.jpeg.37ab99ad2eacca72efda671d0c0593c1.jpeg


Jeśli ktoś jest zainteresowany takim modelem dla siebie to zamówienia można składać za pośrednictwem strony:

Wersja 100cm: http://sklep.wings.com.pl/produkt/f6fhellcat/
Wersja ESA 86cm: http://sklep.wings.com.pl/produkt/f6f-hellcat-esa/
 

Obecnie wszystkie modele są w statusie "na zamówienie" maksymalny czas realizacji to 7 dni. Jednak dużo elementów jest już gotowych więc można spodziewać się szybszej wysyłki. 

W dniu 30.06.2020 o 17:04, model napisał:

A mnie np wersja xl ~ 1200mm


Wersji 120cm jeszcze nie wycinałem z EPP, ale oczywiście również mogę się za nią zabrać. Jak tylko wytnę pierwszą sztukę i wszystko będzie w porządku, to również pojawi się możliwość jej zakupu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim modelu nie ma wspomnianego "ścięcia", jednak myślę, że bez problemu można to zrobić we własnym zakresie docinając przedni segment kadłuba :)

 

W dalszym ciągu nie miałem chwili zająć się kabiną, ale prezentuję wersję ESA złożoną na sucho. W kombacie powiększyłem nieco lotki i nie robiłem steru kierunku. Reszta w zasadzie tak samo. Tak jak wspominałem wcześniej można kupić wycięte zestawy tutaj: http://sklep.wings.com.pl/produkt/f6f-hellcat-esa/

 

2165_rd.jpg.8b7ecc815660165cb57a55190c0f854b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.