Skocz do zawartości

AKTUALIZACJA! Mistrzostwa Polski ESA i PP ACES 10-11 października 2020


Grzegorz Nowak (W)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, Mistrzostwa Polski ESA Aircombat odbędą się 8-9 sierpnia na Ziemi Wieluńskiej
szczegóły wkrótce!

Grzegorz Nowak
161 Eskadra Myśliwska

Edit: zaczeło się od "mamy fajny teren, można by polatać spalinami" no i masz babo placek, zrobimy też zawody z cyklu PP ACES, te w niedzielę, 9 sierpnia, jak wynika z dyskusji po rozegraniu MP ESA

szczegółowy harmonogram wkrótce :)

Edytowane przez Grzegorz Nowak (W)
zmiana terminu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawody mają się odbyć na dużej łące i stąd pomysł organizatorów,aby w tym terminie rozegrać również P.P. ACES. M.P. ESA mają być dwudniowe,po 6 rund w  WW I i II oraz finały.Mamy  dwa pomysły:

1.w sobotę latamy do oporu czyli 6 rund ESA,potem ognisko i integracja a w niedzię od g.10 finały ESA a od 11,30-12 g. ACES

2.w sobotę latamy 5 rund ESA i rundę ACES,potem ognisko i integracja a w niedziele od g.10 6 runda i finały ESA a póżniej 2 i 3 runda oraz finały ACES.

Napiszcie proszę ACES-owcy czy chcielibyście wogóle przyjechać do Wielunia i która opcja Wam bardziej pasuje.

Nocleg pod namiotem lub w szkole.Więcej info wkrótce od organizatora.

Pozdrawiam Wojtek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Wodzu wywołuje mnie do tablicy, chociaż nie wiem czy mogę się wypowiadać skoro nie wystartuję. Nawet nie mam modelarni ?

Ale gdybym startował to wolałbym latać w sobotę 1 rundę ACES a resztę w niedzielę. Powód jest prosty. Zima była za krótka, aby przygotować tyle modeli, aby wymieniać je na nowe po każdym dzwonię. Większość będzie je latać między lotami ?. Noc będzie wystarczająco długa aby jeden naprawić.

No i więcej przyjaciół na ognisku będzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie opcja nr 1 (ACES tylko w niedzielę), bo jest duża szansa, że będę. To chyba też będzie organizacyjnie lepsze rozwiązanie, bo przecież aces i esa mają różne pola startowe, które w przypadku opcji nr 2 trzeba byłoby dwa razy zmienić. Nie jest z tym dużo roboty, ale wiecie jak jest.

Może uda uda się podjechać w sobotę wieczorkiem na biwak i ognisko. A propos, czy  jest możliwość biwaku i czy ktoś ewentualnie się pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla mnie problemu czy ACES jednego dnia czy przez dwa dni przemieszany z ESA.

Drugi wariant byłby nawet ciekawszy dla latających tylko ESA aby zobaczyć jak walczą większe modele ale jak zdecyduje organizator tak będzie.

Niezależnie od wariantu, wybieram się na dwa dni do Wielunia - prośba tylko o potwierdzenie możliwości biwakowania.

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki , zatem jak wynika z dyskusji zrobimy też w niedzielę zawody PP ACES, po raz pierwszy na Ziemi Wieluńskiej :)
co mnie niezwykle cieszy :)

szczegóły w zakresie kwestii organizacyjnych i logistycznych wkrótce, na chwilę obecną z dyskusji wynika, że zawody  rozegramy w niedzielę 9 sierpnia, po rozstrzygnięciu MP ESA Aircombat

jeśli chodzi o kwestie noclegów czy tzw. "integracji" to wszystkich pilotów niezależnie czy ESa czy ACES zapraszamy wcześniej, temat noclegu i pikniku ogarniemy tak, aby "był pan zadowolony" ;)
no i chyba na razie tyle :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i SUPER.

Ze względu na to,ze kilku zawodników ACES może przyjechać tylko w niedziele,ustaliliśmy wstępnie :

w sobotę latamy bez spinki 5 rund WW I i WW II ESA,potem podsumowanie P.P. ESA 2019,pokazowa walka powietrzna ACES dla tych co nigdy nie widzieli,ognisko lub grill i integracja szeroko pojętą ?

w niedzielę 6 runda i finał ESA,po zakończeniu P.P. ACES.

Biwakujemy na polu pod namiocikiem.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, już wiadomo w którym miejscu i o której zbiórka? 

Raczej startować nie będę, gdyż świeżynka ze mnie. Ale jezeli będzie jeszcze miejsce, to kto wie.

Widział ktoś wątek z współrzędnymi i pozostałymi informacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, japim napisał:

To jest oficjalny watek - bo ze względu na "niechciany upgrejd serwera" strona Aircombat.pl przeszła w tryb Read-Only.

Tak, ale nie widzę współrzędnych (adresu) miejsca. 

Jakiś formularz do zapisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja:
Boisko przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Komornikach, gm. Mokrsko
https://goo.gl/maps/ZenLJxPQ7tkkAEyUA
Kod: 4FX7+8M Komorniki
Adres:
Zespół Szkoły i Przedszkola
126, 98-345 Komorniki

Mapa MP ESA Komorniki dojazd.jpg

info:

Piknik Lotniczo-Militarny
 5. Bitwa o Ziemię Wieluńską

Zawody modelarskie o Puchar Wójta Gminy Mokrsko

Mistrzostwa Polski ESA AIRCOMBAT 2020
Puchar Polski ACES 2020


8-9 sierpnia 2020
Szkoła Podstawowa w Komornikach

 

 Sobota:
 9:00-10:00 - Rejestracja zawodników
10:00-17:00 - Loty eliminacyjne Mistrzostw Polski ESA AIRCOMBAT
17:15 - Wręczenie Pucharu Polski ESA AIRCOMBAT za 2019 r.

 Niedziela:
10:00 -14:00 - Loty eliminacyjne Mistrzostw Polski ESA AIRCOMBAT
14:00 - Loty finałowe Mistrzostw Polski ESA AIRCOMBAT
14:45 - Uhonorowanie zwycięzców Mistrzostw Polski ESA AIRCOMBAT

równolegle:
10:00-17:00 - Eliminacje z cyklu Puchar Polski ACES
17:15 - Wręczenie nagród dla zwycięzców Pucharu Polski ACES

10:00-15:00
- Wystawa modeli redukcyjnych
- Pokaz pojazdów militarnych
- Występy lokalnych artystów

i informacje dodatkowe:

Nocleg zapewniamy na miejscu w namiotach wojskowych, zapewniamy łóżka "kanadyjki", prośba o zabezpieczenie się w materace/karimaty i śpiwory
Nocleg możliwy będzie już od piątku wieczorem, proszę tylko o wcześniejszą informację na maila: GNowak@poczta.fm
Co do wyżywienia, informacje przekażę w przyszłym tygodniu
W sobotę wieczorem ognisko "Integracyjne"
Kwestie higieniczne - zaplecze w szkole, prysznice - trzeba dojechać na najbliższy Orlik ( kilka kilometrów)

 

Oczywiście, ze względy na popularyzację naszego pięknego hobby zapraszam wszystkich do zabrania każdego sprzętu do latania, jaki kto lubi - będzie na to czas i miejsce
motoszybowce, drony, akrobatki i wszelkie inne wynalazki mile widziane !! :)

Rejestrację on-line rozpoczniemy w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będąc na miejscu,trochę trudno coś powiedzieć,ale myślę,że Aquarius ma rację.Boisko w poprzek i jeszcze zabudowania przed oraz droga,której nie da rady zamknąć! to chyba za duże ryzyko.Dobre by było w/g mapy miejsce pod pinezką i latanie na wschód,czyli na prawo .Tylko czy tak się da ? Czekam na odpowiedż od organizatora.

Pozdrawiam Wojtek

 

P.S. Podaj adres do zgłoszeń na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciasno to widzę ?

Z doświadczenia, walka spalinowych modeli toczy się około 150[m] od siebie i około 200[m] na lewo i prawo a półsfera najczęstszych kolizji ma promień około 150[m].

W takiej strefie możliwe jest wszystko i lepiej aby w takim promieniu od pola startu nic nie było na ziemi.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.