Skocz do zawartości

AKTUALIZACJA! Mistrzostwa Polski ESA i PP ACES 10-11 października 2020


Grzegorz Nowak (W)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wynika ze zgłoszeń ( tu i na maila) 6 osób jest za terminem wrześniowym, 10 nie, 2 nie wie i 2 chce, ale na jeden dzień

Myślę, że w takiej sytuacji zrobimy to na początku października, zachowując termin 2 tygodni od poprzednich zawodów wypada na weekend 10-11 października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Pytanie do organizatorów. Czy nie warto zrobić zapisów do czwartku i w piątek ogłosić ostateczną decyzję? Myślę, że zgłosi się więcej niż 6 osób. Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji naprawdę nie wiadomo co będzie za tydzień nie mówiąc już o miesiącu. Pogoda szykuje się wymarzona a jeżeli organizatorowi zależy na większej frekwencji to uważam, że powinien ograniczyć się do jednodniowych zawodów ESA i ACES. Ponadto należy pamiętać, że z różnych powodów np. pogoda czy wirusa Świdnica też może się przełożyć i znowu będzie problem. Ponadto na początku października Płock zgłaszał  chęć organizacji ostatnich zawodów:) ( informacja w wątku dożynki jesienne w Płocku)
Panowie nie poddawać się bo później może być różnie.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma jakieś plany związane z życiem bieżącym, a ogłaszanie Mistrzostw Polski 2-3 dni przed imprezą było by chyba mało poważne.. Jestem pewny że gdyby propozycja zawodów w najbliższy weekend wyszła trochę wcześniej (wiem, wiem, koronka) to więcej osób było by chętnych na ten termin... Sam "głosowałem" za październikiem, bo pewnie nie udało by mi sie dotrzeć na ten weekend - a dzisiaj to już jestem pewny że by mi sie nie udało bo samochód mi się skończył :(  Liczę że będziemy mieli piękną, polską, ciepłą, złotą jesień i rozegranie zawodów w Październiku będzie możliwe ;)  W tym roku jeszcze nie udało mi się dotrzeć na żadne zawody :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ”Każdy z nas ma jakieś plany związane z życiem bieżącym, a ogłaszanie Mistrzostw Polski 2-3 dni przed imprezą było by chyba mało poważne.. Jestem pewny że gdyby propozycja zawodów w najbliższy weekend wyszła trochę wcześniej (wiem, wiem, koronka) to więcej osób było by chętnych na ten termin...

 

Cytat z 6 sierpnia

niestety, po długiej, burzliwej debacie i uwzględnieniu wszelkich okoliczności związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem ludzi muszę przekazać następującą informację:

WYDARZENIE ODWOŁANE

 W związku z nowymi obostrzeniami związanymi ze wzrostem zakażeń COVID-19 dla powiatu wieluńskiego, należącego do tzw. strefy czerwonej, które wchodzą w życie 8 sierpnia 2020 r., Organizatorzy zdecydowali o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na najbliższy weekend.
Nowy termin zostanie ustalony, gdy pozwolą na to warunki.

Myślę, że najbliższy możliwy termin wypadnie nam za dwa-trzy tygodnie....

 

Cytat z piątku

 

W związku z tym. że od jutra (5.9) powiat wieluński "wypada" ze strefy czerwonej do zielonej, możliwe staje się przeprowadzenie zawodów. Organizacyjnie jesteśmy w stanie spiąć pośladki i zrealizować to w weekend 12-13 września - za tym przemawia długi dzień, prawdopodobnie jeszcze całkiem znośna pogoda i nadzieja, że nie "wpadniemy z powrotem" do strefy czerwonej  . Ale to już za tydzień. I tu pytanie do wszystkich zainteresowanych zawodników - czy są chętni na przyjazd w takim terminie?
Jeśli tak, to działamy, jeśli nie to możemy zrobić to na początku października ( np. w terminie 2 tygodnie po zawodach w Świdnicy).
 

Proszę o szybkie info w temacie, może jakoś zbiorczo - Eskadrami?

 

Myślę że z powyższych cytatów jasno wynika w jakiej sytuacji jest organizator  i nie jest to informacja o organizacji zawodów na 2 -3 dni przed zawodami. W przypadku niskiej frekwencji organizator przełożyłby zawody w piątak tak jak to się to już czasami zdarzało.

 

Wpis organizatora z dnia wczorajszego potraktowałem jako prośbę o opinie. Przedstawiłem argumenty za terminem w tym tygodniu. Z Twojej strony nie widzę żadnych argumentów tylko życzenie „że będziemy mieli piękną, polską, ciepłą, złotą jesień” – jestem za i popsuty samochód – przykro mi.

 

Proszę organizatorów o oficjalne stanowisko w jakim dniu będą zawody bo każdy ma jakieś plany i z czegoś musi zrezygnować lub coś przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byłoby mało poważne. Grzesiek zapytał uprzejmie, czy są chętni na przyjazd i przedstawił alternatywny okres organizacji zawodów w październiku.

Też w tym roku nie latałem (i nie tylko tym) ale do Wielunia, jeżeli ESA i ACES będą w osobne dni to się wybieram o ile termin zawodów nie będzie kolidował z moimi wcześniej zapalnowanymi rzeczami. Może organizator wyśle maila do szefów eskadr/zawodników i tą drogą będzie szybciej zebrać dane i podjąć decyzję co do terminu. Jak będzie podany termin to będę wiedział, czy robić model od zera i na kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niestety nie wybiorę. Ale byłbym za tym, żeby Wieluń był wcześniej. Bo - o  ile Świdnica się odbędzie 26-27.09 - to może być w październiku trochę za gęsto. Jedyne dwa terminy jaki wchodzą w grę na dożynki w Płocku to 10-11.10. lub 17-18.10. (z naciskiem na ten drugi). A nie chcemy nikomu wchodzić w paradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, sprawa wydaje się być oczywista - termin wrześniowy odpada ze względu na zbyt małe zainteresowanie - co napisałem już poprzednio
ze względów organizacyjnych, nie jesteśmy w stanie czekać do czwartku

zostaje zatem termin październikowy proponowany 10-11
i tu ew. możemy mieć jeszcze małe pole do manewru - bo albo ten albo patrząc po kalendarzu ew. tydzień wcześniej, 3-4

Będzie gęsto, bo albo tydzień od zawodów w Świdnicy, albo tydzień od Płocka, ale taki mamy rok...
jest czas żeby ew. naszykować więcej modeli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mail do zgłoszeń aktualny: GNowak@poczta.fm

co do samych zawodów, powiat wieluński jest w strefie żółtej, w wypadku gdy pozostaniemy w niej lub przejdziemy do strefy zielonej, oczywiście zawody organizujemy
w sytuacji, gdy znajdziemy się w strefie czerwonej - niestety nie

W wypadku dużego zainteresowania ACESEm przeprowadzimy te zawody, jeśli będzie mało zgłoszeń - nie

reszta spraw, harmonogram etc - jak w poprzednim terminie
noclegi ze względu na pogodę już nie pod namiotami tylko raczej w szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, oczekiwania są raczej narzucone z góry niż przez organizatora...

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.

Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników.

Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane.

Ważne! Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności.  Zajęte może być co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, przy zachowaniu odległości 1,5 m, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc dla niej przewidzianych. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.

Ważne! Pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowe dla koni, infrastruktura do sportów wodnych i lotniczych – nie obowiązuje limit 250 uczestników.

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, samolocik napisał:

No, oczekiwania są raczej narzucone z góry niż przez organizatora...

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.

Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników.

Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane.

Ważne! Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności.  Zajęte może być co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, przy zachowaniu odległości 1,5 m, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc dla niej przewidzianych. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.

Ważne! Pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowe dla koni, infrastruktura do sportów wodnych i lotniczych – nie obowiązuje limit 250 uczestników.

  •  

 

Dodam jeszcze jakie są zmiany spowodowane zakwalifikowaniem obszaru do kolorowej strefy:

Strefa Czerwona - Bez publiczności

Strefa Żółta - 25% widowni

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow (wydarzenia sportowe)

 

Ale dzisiaj o 13:30 ma być konferencja, dot. nowych stref i nowych wytycznych w nich obowiązujących, więc wszystko może się zmienić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja faktycznie się wyjaśniła, rolnicy ruszają do W-wy czyli w całym kraju strefa represji i specjalnych uprawnień policji.

 

Nasze latanie zawsze było zdalne jak obecnie edukacja i praca urzędników ? ale wkrótce już chyba tylko na ekranie komputera będzie możliwe ... czas się znów zająć plastikiem w skali 1;72 i stawiać zabawki na półkę ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.