Jump to content

G-RX8 Wada fabryczna powodująca niski zasięg telemetrii


Senior XXL
 Share

Recommended Posts

W czerwcu kupiłem G-RX8 u polskiego dystrybutora. W testach naziemnych zasięgu działał na odległość 110m. Dalej nie chciało mi się chodzić. W locie już w odległości  100-150 m zgłaszał tracenie i odzyskiwanie telemetrii. Wykonałem wszystkie możliwe modyfikacje, ale bez skutku. Znalazłem to: https://github.com/FrSkyRC/Firmware-Test/issues/71 Z dyskusji wynikało, że w odbiorniku pomyłkowo wlutowano kondensator zamiast opornika. Rozebrałem swój odbiornik i jak wół mam kondensator.

Powiadomiłem dystrybutora, był zdziwiony, ale polecił napisać reklamację.

Ciekawość zwyciężyła i wymieniłem to coś co było wlutowane na opornik 2k2 oma.

Po wymianie wszystkie problemy ustąpiły. Latałem do granicy rozsądku dla 2 m szybowca i ani razu nie miałem zaniku telemetrii.

W całej tej sprawie najgorsze jest zachowanie FrSky, który mając świadomość błędu nie powiadomił dystrybutorów i klientów, którzy niepotrzebnie tracą czas na szukanie i naprawianie ich błędu.  

 

Pozdrawiam

Roman

Link to comment
Share on other sites

Frsky schodzi na psy. Szkoda, bo byl to najlepszy z "tanich" systemów RC.  A w ożenku z CRSF i OTX  dalej rządzi. Ja przeszedłem na CRSF (do pianki, co moze brzmić smiesznie, ale na CRSF (odbiornik 100zl, kto ma tańsze o podobnej niezawodnosci i  zasiegu?). A historia zatacza koło, umarł Turnigy 9X, umiera Frsky. Kto natepny?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info, kupiłem na Ali w sierpniu w niezłej cenie (133zł z dostawą :)) i na szczęście wydaję mi się, że już jest rezystor. Na oko się nie znam, jest po prostu czarny jak na ostatnim zdjęciu na GitHubie z podobno dobrze działającego poprawionego odbiornika, ale zmierzyłem miernikiem i wychodzi 2.19kΩ więc mam nadzieję jest okej choć wiem, że nie powinno się raczej mierzyć bez wylutowania, ale nie będę psuł bez potrzeby :P. Więc może nie będzie problemu jak będzie model :D.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Senior XXL napisał:

Ciekawość zwyciężyła i wymieniłem to coś co było wlutowane na opornik 2k2 oma.

Czy masz zdjęcia ze swojego przypadku?

Czy problem dotyczył partii odbiorników z tego roku czy całej serii g-rx8?

Mam kilka odbiorników kupowanych w horusrc i HK jakiś czas temu i przy dobrym ułożeniu anten wydaje się, że zasięg jest ok..

Czy jest możliwość zweryfikowania czy posiadany odbiornik jest felerny? Czy to zdjęcie z githuba to nieprawidłowy przypadek i te dwa elementy w czerwonym kółku mają być oba czarne?

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.10.2020 o 17:56, Granacik napisał:

Cholibka... mam dwa takie odbiorniki kupione w PL na wiosnę tego roku. I to tylko nie sama utrata telemetrii...  Zobaczymy co nasz dystrybutor zaradzi na ten problem.   

 

Napisz jaki jest jeszcze problem poza utratą telemetrii. Zastanawiam się nad kupnem ...

Link to comment
Share on other sites

    Nie wiem na ile to błąd w pilotażu czy z linkiem ale na dwie takie same pary, nowa aparatura i nowy odbiornik, dwie pianki spadły w podobnych okolicznściach. Model bokiem do nadajnika czyli jakby prostopadle do anteny, odległość jakieś 100-150m na nieduzej wysokości, takich średnich drzew. Dwa różne, odległe od siebie lotniska. Tak jakby strzelić drągiem w przód, model leciał prosto, z dobrą prędkością i nagle przypikował. Gdyby to był lot na plecach to można by kierunki pomylić. Ale nie. Wyglądało jakby model chciał samobójstwo popełnić. Na szczęście da sie je odbudować. Można też powiedzieć, że było to, w obu przypadkach, pierwsze użycie tych odbiorników. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Marek_Spy napisał:

To był ten sam komplet czy różne ? a jak pozbyliscie sie plomby znanego dostawcy ? A moze sa gdzieś jeszcze błędy ?

 

Do tego to akurat wystarcza suszarka do włosów i nożyk modelarski, no chyba że przykleili Ci srebrną plombę to nie zdziałasz za wiele.

Oni z rozpędu plombują nawet intrface XSR-SIM który trzeba otworzyć by wgrać ACCST V2.x.x.

Link to comment
Share on other sites

Oryginalne plomby FrSky powyższą metodą da się odkleić zawsze (chyba że bardzo stare skruszałe, ale wtedy to i tak nieaktualne).

Srebrna plomba niestety się rozwarstwia przy odklejaniu -  jeżeli jest to specjalna "plombowa" folia, taka z hologramem, jeżeli zwykła srebrna folia to może się udać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.