Skocz do zawartości

JUNIOR TELEMASTER


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,trochę podłubałem ,Telemaster dostał podwozie,co prawda trochę zmodyfikowane, ale co tam.Koła muszę przerobić bo są na ośkę 4mm a moja ośka 3mm,ale dam jakieś tulejki redukcyjne i bedzie git.Kołpak doszedł,ale też mały problem bo jest na ośkę 3mm a silnik ma ośkę 3,17mm,będę musiał powiększyć otwór w kołpaku,mam wiertło 3,2mm i nie wiem czy nie będzie za duże,czy szukać 3,17mm?

tel12.jpg

tel14.jpg

tel15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak patrzę na zdjęcie planów z pierwszej strony wątku o budowie modelu to są to plus 2 stopnie względem płaszczyzny na której leży skrzydło, a ktora biegnie do końca kadłuba wyznaczając jego górną krawędź.

 

Trzymałbym się planów bo to jednak sprawdzona i popularna konstrukcja. Zawsze będzie można dać podładki pod krawędź spływu/natarcia skrzydła, jeżeli będzie potrzeba regulacji po oblocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, samolocik napisał:

Jak patrzę na zdjęcie planów z pierwszej strony wątku o budowie modelu to są to plus 2 stopnie względem płaszczyzny na której leży skrzydło, a ktora biegnie do końca kadłuba wyznaczając jego górną krawędź.

 

Trzymałbym się planów bo to jednak sprawdzona i popularna konstrukcja. Zawsze będzie można dać podładki pod krawędź spływu/natarcia skrzydła, jeżeli będzie potrzeba regulacji po oblocie.

 

Cześć Piotr,trzymam się planów,tylko dziwią mnie te kąty, raczej zawsze skrzydło w stosunku do statecznika jest na plus,a tu jakby odwrotnie,ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Grzesiek napisał:

Model piękny tylko ten silnik nie opokowy.Aż szkoda ze nie spalina

Pewnie że szkoda,ale już trochę za stary jestem, choć jeszcze czuję zapach eteru i nitro,teraz na emerytce do baku pakuję prą

 

miss1.jpg

miss2.jpg

58 minut temu, jarek996 napisał:

Witek , oszalales ?  Migiem mi  narzedzia i adidasy z tego pieca zabieraj !!!

I jeszcze to,i gdzie ?

G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na te sprzęty to mogę użyczyć czyściutkiego, suchutkiego pokoiku ... ?

 

 

Na planach które które gdzieś zdobyłem (chyba: https://aerofred.com/details.php?image_id=65233#building )  w formacie AutoCad kąt pom. skrzydłem - statecznikiem jest ok 3 stopni. ( skrzydło = 0, statecznik = -3)

Przesyłam plan w formacie AC  do przemyślenia.

(Dokładam zrzut ekranu , bo plik AC jest zablokowany i nie mogę przerobić na PDF)

Telemaster 400.png

telemaster.zip

Telemaster 2- 400.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.