Skocz do zawartości

Oszust z OLXa


witold_pi

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, merlin71 napisał:

Bardzo wkurzające jest to że nikt jakoś nie dobierze sie mu do d...y! 

Niestety polskie prawo nie działa, a wręcz sprzyja oszustom i złodziejom.

Sam przerabiałem już problem z oszustwem na moją szkodę w wysokości 3000 € przez firmę polską z art. 284 paragraf2. I nasza szsnowna Prokuratura , pomimo przedstawionych przeze mnie dowodów oszustwa, nie wszczęła postępowania, zasłaniając się art. 235e k.p.k., czyli nie musi uzasadnić swojej decyzji. Po prostu kabaret, a nie prawo. Pozostała mi droga z powództwa cywilnego. Pozew wpłnął do biura podawczego w czerwcu tego roku i czekam na termin rozpoczęcia rozprawy. A terminy obecnie są ustalane w sądach cywilnych już na I półrocze 2024r. Cały 2023 rok jest już zapełniony. Tragedia. Dopóki nie będzie reformy sądownictwa, to obecne prawo niczego nie zmieni i będzie tylko więcej oszustw, bo oni sobie doskonale zdają sprawę z istniejącej obecnie sytuacji i zatorowości polskich sądów. 

Doskonale się orientuję, co tam się dzieje, ponieważ brat jest sędzią okręgowym i od ponad 30 lat orzeka w sprawach cywilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacek Walenciak napisał:

Niestety polskie prawo nie działa, a wręcz sprzyja oszustom i złodziejom.

Sam przerabiałem już problem z oszustwem na moją szkodę w wysokości 3000 € przez firmę polską z art. 284 paragraf2. I nasza szsnowna Prokuratura , pomimo przedstawionych przeze mnie dowodów oszustwa, nie wszczęła postępowania, zasłaniając się art. 235e k.p.k., czyli nie musi uzasadnić swojej decyzji. Po prostu kabaret, a nie prawo. Pozostała mi droga z powództwa cywilnego. Pozew wpłnął do biura podawczego w czerwcu tego roku i czekam na termin rozpoczęcia rozprawy. A terminy obecnie są ustalane w sądach cywilnych już na I półrocze 2024r. Cały 2023 rok jest już zapełniony. Tragedia. Dopóki nie będzie reformy sądownictwa, to obecne prawo niczego nie zmieni i będzie tylko więcej oszustw, bo oni sobie doskonale zdają sprawę z istniejącej obecnie sytuacji i zatorowości polskich sądów. 

Doskonale się orientuję, co tam się dzieje, ponieważ brat jest sędzią okręgowym i od ponad 30 lat orzeka w sprawach cywilnych.

Wcale CI się nie dziwie .

Czytam to  i przypomniały się lata chodzenia do szkoły .

Siedząc kiedyś na wykładzie z Prawa Cywilnego , Karnego , Gospodarczego  .

Pani Mecenas, mówi do nas , prawo jest po to by je omijać , ?różnymi przepisami .

Więc ja też już nie wierzę w prawo , prawo zwłaszcza w Polsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo "pożołądkowć się" o  Polskim Prawie !!!  Wydajemy na jego tworzenie i utrzymywanie miliardy {!} zł. Tak !!!!    - z naszej kieszeni !!!  Za te pieniądze wybudowano by już ze 2 elektrownie jądrowe !

Potem, jak już ktoś się w to barachło uwikła, albo - uwierzy (tato - komuna się skończyła, budujemy "państwo prawa"....), to szybko dochodzi do wniosku, że tak faktycznie - od czasów carycy Katarzyny - nic się nie zmieniło ! 

To - z autopsji !!!

 

Kwalifikuje się do wątku "Pośmiejmy się..."

- Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.