Jump to content
ikar61

Buduję kultowy jacht motorowy BAŁTYK

Recommended Posts

Po wielu, wielu latach postanowiłem zbudować jacht Bałtyk z planów i książki J. Wojciechowskiego /Budowa i pilotaż radiomodeli.Ażeby ułatwić sobie budowę to zamówiłem wykonanie kitu bez listewk i poszycia czyli szkielet kadłuba i nadbudówka.Po otrzymaniu  wycietych części rozpoczałem montaż co przedstawiam na załączonych zdięcia. Kadłub planuję jeszcze pokryc dwiema warstwami tkaniny. 

Bałtyk-3.jpg

Bałtyk-5.jpg

Bałtyk-6.jpg

Bałtyk-7.jpg

Bałtyk--9.jpg

Bałtyk--10.jpg

• Upvote 2

Zacny projekt , teraz dostępne są nowe technologie czego dowodem jest to że wyciąłeś elementy w technologi CNC. Ale ja na twoim miejscu bym te wszystkie części wyciął z tworzywa sztucznego , w ogólnym rozrachunku byś mniej się napracował. Nie było by potrzeby użycia maty i żywicy. No ale fajnie że chociaż tak  budujesz.

Witam gdzie taki kit  Bałtyka można zakupić??

Witam ,dla mnie taki zestaw wykonał Pan Suchocki.Wysłałem tylko plany tego modelu i już Pan Suchocki opracował wszystko i wykonał .Całość kosztowała mnie 330 zł łącznie z przesyłką, tak że proszę się skontaktować z Panem Suchockim do którego podaję link do jego strony. -  http://www.modelesuchocki.pl

Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam. 

11 godzin temu, kulfon250 napisał:

A ja myślę, że nie zawsze w budowaniu chodzi o to by to zrobić jak najszybciej, dla mnie na przykład samo budowanie to ogromna frajda a w drewnie szczególnie :)

Choć ostatnio niestety coraz więcej "modelarzy" co kupują gotowce tylko do zbindowania ;)

Ciekawa filozofia.

Wytłumacz mi ,bardzo proszę,czym różnisz się  od   "modelarzy co kupują gotowce tylko do zbindowania" , zamawiając gotowe elementy do klejenia.

Proste, jedni nie potrzebują kleju.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, fordson napisał:

Ciekawa filozofia.

Wytłumacz mi ,bardzo proszę,czym różnisz się  od   "modelarzy co kupują gotowce tylko do zbindowania" , zamawiając gotowe elementy do klejenia.

1 godzinę temu, kulfon250 napisał:

Tym samym czym różni się ktoś kupujący gotowy dom do zamieszkania, od takiego co go zbudował z elementów jak cegły, stropy, okna drzwi itp. a potem wykończył i wyposażył.

Każdy wybiera co lubi, ale dla mnie osobiście modelarz który tylko lata (przepraszam jeszcze binduje odbiornik) i modelarz który buduje to zupełnie różne dwie grupy. Choć fakt ta druga jest coraz mniej liczna i w większości w wieku sędziwym :)

Panowie namawiam na porzucenie tego aspektu waszej dyskusji.

Prosiłbym o skupieniu się na istocie tego wątku.

• Upvote 2

Wróciły wspomnienia. Też od tego modelu zaczynałem. Później na modelarni zbudowałem coś podobnego jacht motorowy M600. Miał bardziej oble kształty i pływał dużo szybciej.

Też wolę budować od podstaw niż składać model z pudełka.

W zasadzie to buduję i latam modelami samolotów i szybowców.Od podstaw zbudowałem model Wicherka -25 ,motoszybowiec Moskito ,kadłub do modelu U CAN FLY.Moim zdaniem co innego jest złożyc model z zestawu-ARF a co innego z kitu a jeszcze konstrukcyjny i wiem ile czasu musiałem poswięcic na klejenie montowanie elektroniki, oklejanie to zajęło mi prawie trzy miesiące przy szybowcu Moskuito a jeszcze dłuże zajmuje czasu gdy wszystkie czesci trzeba wycinac ,pasowac, kombinowac a może zrobić tak a może inaczej będzie lepiej tak jak to miałem przy Wicherku.Model Bałtyk to taka odskocznia.dziś pokryłem kadłub tkaniną i dopieszczam jeszcze nadbudówkę.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.