Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz pytanie jak to połączyć 😂 żeby zadziałało?

Co jeszcze muszę dokupić?

 

Piszę ponieważ miałem problem z bindowaniem odbiornikiem X8R!

Niby są instrukcje... wiele stron, ale nie jest podane (pokazane) krok po kroku co trzeba zrobić wcisnąć przełączyć aby dobrze zbindować.

Musiałem sam sobie narysować instrukcje bindowania odbiorników X8R i umieściłem ją z niezbindowanymi, ponieważ kupiłem ich aż trzy . Żeby przy kolejnym bindowaniu nie mieć problemów bo np. nie pamiętam jak to robiłem wcześniej.

 

A tu po zakupie już pojawił się pierwszy problem ponieważ w zestawie nie było anteny a jest ona dość spora i nie mogła uciec z opakowania czy przeoczyć.

 

Przykładowo na YouTube znalazłem fajny film gdzie jest dokładnie pokazane jak bindować odbiornik R6B do FlySky FS-T6 6CH 2.4GHz.

Jeden mi się spalił bo coś tam źle zrobiłem i tylko fajny dymek leciał sobie z odbiorniczka nim obejrzałem film instruktażowy i kolejny prawidłowo zbindowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odgrzebać wątek :) Jak wygląda sytuacja w roku 2023? ;)
Postanowiłem, że wrócę do latania i pewnie będę chciał kupić nowy nadajnik. Przez najbliższy rok czy dwa zapewne będę latał głównie piankolotami z EPP, a co będzie dalej to jest obecnie niemożliwe do przewidzenia ;)
Myślałem o X9D. Pojawiło się w międzyczasie coś innego, wartego uwagi, w zbliżonym (+/- 500zł) budżecie?

Z pozdrowieniami!

bonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie chciałem wersji SE bo nie podobają mi się kolory obudowy.

Więc w czerwcu korespondowałem ze sklepem modele24 w sprawie Taranis X9D Plus 2019 standard (bez SE)  i otrzymałem taką odpowiedź:

Na tą chwilę nie mamy wspomnianej aparatury w magazynie, możemy spróbować sprowadzić przy czym jest to już produkt wycofywany z produkcji i może się nie udać.

Ale w czerwcu się jeszcze udało :)

Widzę, że na stanie jest wersja SE, kolor ciemny niebieski - jeszcze do przejścia ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jaką polecacie baterię do FrSky Taranis X9D Plus 2019 FrSky oraz Taranis X9D Plus 2019 SE ?

 

Ze specyfikacji tego urządzenia piszą "Interfejs Mini USB: obsługuje ładowanie równoważące akumulator litowo-jonowy 2S "

A znowu w sklepie nasmarowane jest że Bateria Li-pol przeznaczona do aparatury Taranis X9D PLUS SE 2019.

 

I teraz się zastanawiam gdzie jest błąd ?

Zastanawiam się czy mogę zastosować baterię li-pol 2s czy musi to być litowo - jonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pjk11 napisał:

2x18650, np. VTC5. Koszt 30zl.

Tylko dobry 18650 to jeden kosztuje około 40 zł  ! Mam na myśli dobry akumulator i mogę zdobić sam ale muszę kupić:

1. Akumulator litowo-jonowy Panasonic 18500 2040 mAh 2 szt. około 77 zł + dostawa

2. foli termoklurczliwa 4 zł + dostawa

3. Złącze Balansera XH 3 zł+ dostawa

4. Przewody + dostawa

To wyjdzie około 100 zł i zastanawiam  się czy nie lepiej kupić gotowy np. li-pol 2s o ile można zastosować tego rodzaju akumulator w Taranisie bo w specyfikacji nic o Li-pol nie jest napisane.

A najgorsze jest to, że te wszystkie podzespoły trzeba zamawiać u 4 sprzedawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.