Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Atomizer napisał:

Taranis 2019 nie ma gniazda z boku.

 

Minimum 2A ?

Mam w domu zasilacz USB 5V ale 1A.

 

Im mniejszy amperarz to chyba lepiej dla ładowania. Czy nie zadziała z tym radiem?

Spokojnie,tak jak pisałem będzie to tylko dłużej trwało(ładowanie).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie! Ja zostałbym przy tych minimum 2A, zasilacz nie reguluje ilości prądu on tylko go "dostarcza". W środku jest ładowarka która pobiera sobie ileś tam prądu i nie wie jaki ma podłączony zasilacz więc jak "będzie chciała" pobrać 2A to tak zrobi, a wtedy zasilacz będzie mocno przeciążony i w najlepszym wypadku będzie bardzo gorący, a w gorszym się spali.


W drugą stronę można już przesadzać i zasilacz może być i nawet 100A (tak poglądowo), a ładowarka i tak sobie "weźmie" tyle ile trzeba. To tak samo jak z zasilaczem do np. ładowarki modelarskiej, bo to właściwie ta sama sytuacja (w telefonie zresztą również jest wbudowana ładowarka). To że zasilasz ją (ładowarkę) zasilaczem 100A nie oznacza, że tak będą się ładowały pakiety, po prostu ładowarka weźmie sobie z zasilacza tyle ile potrzebuje, z tym że jeśli zasilacz będzie za mały to nie wyrobi prądowo i albo siądzie mu napięcie, albo wywalą zabezpieczenia, albo się spali.

Dla przykładu ja ładuję swojego Taranisa (tego starszego z NiMh ze złączem po boku) zasilaczem 12V o wydajności 3A i jestem pewien, że pakiet ładuje się takim samym prądem jak gdybym używał oryginalego zasilacza o wydajności 0.5A, z tym że mój zasilacz po prostu jest bardzo lekko obciążony i tyle. Ważne żeby nie brakowało mocy i napięcie się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tutaj chodzi?

Włożyłem akumulator, kupiłem ładowarkę 5V 2A i podłączyłem do sieci.

Po włączeniu na ekranie jest 6,9v 

Zielony włącznik oznacza że akumulator jest naładowany do pełna?

Dwa akumulatory 3,7v to równa się 7,2v

Ogólnie bateria lata luźno w obudowie...

Pierwsze co zauważyłem to prawe pokrętło totalnie dziadostwo. Aż nie chce się jego dotykać bo zaraz wypadnie z obudowy!

IMG_20210822_141819.jpg

Kto ma takie same radio? Jak je ładuje? Jak podłączyć pierwszy odbiornik? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zajrzeć do instrukcji :):
 

image.png.d75ab306743eba16702d4efc023112d4.png

 

https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Manual/X9DP2019/X9D Plus 2019 X9D Plus SE 2019 -Manual.pdf

A jeśli chodzi o pokrętło - dziwne, w mojej wydaję się dobre, sporo osób używa tych aparatur i też chyba też nie narzekają, chyba że po prostu masz co do tego bardzo wysokie wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czarobest napisał:

Może warto zajrzeć do instrukcji :):
 

image.png.d75ab306743eba16702d4efc023112d4.png

 

https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Manual/X9DP2019/X9D Plus 2019 X9D Plus SE 2019 -Manual.pdf

A jeśli chodzi o pokrętło - dziwne, w mojej wydaję się dobre, sporo osób używa tych aparatur i też chyba też nie narzekają, chyba że po prostu masz co do tego bardzo wysokie wymagania :)

Nic mi to nie mówi, ja nie mieszkam w Anglii czy Ameryce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, sorki. Nasze hobby jednak takie jest, że ciężko bez podstaw języka. W każdym razie jak świeci na zielono to się ładuje, jak zgaśnie to ładowanie zakończone, a jak mruga to oznacza jakiś problem z ładowaniem. 

W sprawie latającego pakietu, dorzuć jakąś piankę i nie będzie :)

A z bindowaniem w ACCESS pomoże Ci może to: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No englisz...

Ja tylko po polsku mówię i czytam, ale i tak mam z tym problemy!

 

O co tu chodzi? 

Zielona lampka znaczy koniec ładowania?

Czerwona jak ładuje?

 

Czy:

Zielona oznacza to wtedy, że ładuje się bateria?

Czy jak zielona zgaśnie to znaczy że bateria została naładowania?

4 minuty temu, czarobest napisał:

Okej, sorki. Nasze hobby jednak takie jest, że ciężko bez podstaw języka. W każdym razie jak świeci na zielono to się ładuje, jak zgaśnie to ładowanie zakończone, a jak mruga to oznacza jakiś problem z ładowaniem. 

W sprawie latającego pakietu, dorzuć jakąś piankę i nie będzie :)

A z bidnowaniem w ACCESS pomoże Ci może to: 

 

Ok

Dzięki

Jak zakończy się ładowanie to dalej będę walczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Atomizer napisał:

O co tutaj chodzi?

Włożyłem akumulator, kupiłem ładowarkę 5V 2A i podłączyłem do sieci.

Po włączeniu na ekranie jest 6,9v 

Zielony włącznik oznacza że akumulator jest naładowany do pełna?

Dwa akumulatory 3,7v to równa się 7,2v

Ogólnie bateria lata luźno w obudowie...

Pierwsze co zauważyłem to prawe pokrętło totalnie dziadostwo. Aż nie chce się jego dotykać bo zaraz wypadnie z obudowy!

IMG_20210822_141819.jpg

Kto ma takie same radio? Jak je ładuje? Jak podłączyć pierwszy odbiornik? 

19 minut temu, Atomizer napisał:

No englisz...

Ja tylko po polsku mówię i czytam, ale i tak mam z tym problemy!

 

O co tu chodzi? 

Zielona lampka znaczy koniec ładowania?

Czerwona jak ładuje?

 

Czy:

Zielona oznacza to wtedy, że ładuje się bateria?

Czy jak zielona zgaśnie to znaczy że bateria została naładowania?

Ok

Dzięki

Jak zakończy się ładowanie to dalej będę walczyć...

Ja mam i jak się skonczy ładowanie to jest aku naładowany ale  ta padowarka tylko do NiCd / Ni Mh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po godzinie i kilku minutach zielony włącznik zmienił kolor na niebieski.

Ot niespodzianka , nikt nic nie mówił ani nie jest napisanie o tym kolorze.

Ok , po włączeniu radia jest 8,2V.

Idziemy o krok dalej...

Jak na tą chwilę to jest niemożliwe do wykonania bindowanie odbiornika!

Jest to zbyt skomplikowana czynność, potrzebne są jakieś dodatkowe podzespoły, których nie mam a widziałem na filmie.

Gdybym wiedział że będzie taki problem z tym radiem to w ogóle bym e to nie wchodził. Jak dla mnie to wcale nie jest ani trochę intuicyjne i zbyt skomplikowane.

Flysky FST6 jest na tyle proste i intuicyjne że bez instalacji wszystko opanowanie a tu leżę i kwiczę!

Mam radio i mam odbiornik.

Co dalej?

Nie mogę zbudować!

Co jest jeszcze mi potrzebne do budowania?

 

Jakaś stacja zasilająca odbiornik???

?

Ciężka sprawa ?

IMG_20210822_175417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że świaciło się na niebiesko bo zostawiłeś radio włączone, a wtedy właśnie tak się świeci :). Następnym razem wyłącz radio i spróbuj naładować :).
A że do bindowania potrzeba zasilania to chyba całkiem normalne, inaczej się nie da :). Potrzebujesz po prostu podłączyć odbiornik pod BEC, albo prosto pod akumulator jeśli napięcie mieści się w zakresie obsługiwanym przez odbiornik (zazwyczaj chyba 3.5~10V, ale lepiej sprawdź dla swojego odbiornika). Musisz podłączyć zasilanie trzymając przycisk na odbiorniku, więc wygodnie jak jest jakiś przełącznik, ale konieczne to nie jest. 

A jeszcze mi się tak teraz pomyślało, że może odnośnie słabego pokrętła pisałeś o tym przy wyświetlaczu (do sterowania w menu), to takiego w starej wersji nie mam więc faktycznie nie wiem jak z jakością. Ja pomyślałem o tym potencjometrze który jest też po lewej stronie do obsługi w modelach :).

 

EDIT: Teraz widzę po zdjęciu że to X8R, on chyba nie ma ACCESS więc musisz go zbindować w trybie ACCST (bez tych rejestracji itp) - https://77hobby.pl/bindowanie-odbiornikow-frsky-serii-lr-x-xm-s-d-oraz-v-n-8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można bezpośrednio z 2S oczywiście LiPo czy LiIon :) (no żeby było więcej niż 3V i mniej niż 10V :)).

Tylko bardzo ostrożnie z polaryzacjią, choć wiadomo, że zawsze należy uważać. Ja tak właśnie sobie X8R popsułem, ale na szczęście dzięki Arkowi z forum który miał pare właśnie tych potrzebnych stabilizatorów w zapasie szybko go sobie wymieniłem i działa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej męce udało mi się zbudować odbiornik! 

W żadnym artykule nie jest to dokładnie opisane jak to zrobić.

Ale teraz pojawiają się kolejne problemy... 

Jak podłączyć model do tego odbiornika i aparatury?

Podłączyłem pod 1 kanał regulator to silnik wydawał bi bi bi bi...

Tak jakby w poprzednim radiu... było wyłączone ?

 

Na 1 kanale jest przepustnica więc sam silnik powinien działać...

A tu nic tylko bi bi bi....

O tak to wygląda

IMG_20210822_190112.jpg

Mam nadzieję że nie spalę odbiornika!

Bo po podłączeniu pakietu do regulatora wystrzeliły mi baterie AAA w lampie czołowej !

Nie wiem czy to sprawa tęgo radia ale z baterii natychmiast polała się jakaś substancja i zaczęły skwerczeć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy, że na głowie miałeś lampkę i jak włączyłeś radio to w tej lampce baterie się spaliły ? no to chyba masz latarkę zdalnie sterowaną...

 

                                     -nic z tego wpisu nie rozumiem -albo rozumiem tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latacz napisał:

znaczy, że na głowie miałeś lampkę i jak włączyłeś radio to w tej lampce baterie się spaliły ? no to chyba masz latarkę zdalnie sterowaną...

 

                                     -nic z tego wpisu nie rozumiem -albo rozumiem tak jak napisałem.

Może to być przypadek, ale jak podłączałem wtyki JR do odbiornika to zapaliłem sobie lampkę na czoło żeby lepiej widzieć. W momencie podłączenia zasilania do regulatora po prostu wywaliły mi na czole...a z baterii polał się kwas...czy jakieś tam subscribe chemiczne. Po wyjęciu z lampki syczały na mnie ?

Nie wiem czy to zabieg okoliczności czy baterie akurat w tym momencie padły.

4 minuty temu, Bodzioch napisał:

Na Monitorze Kanałów pokazuje pracę wszystkich przypisanych kanałów ?

Konfigurację jaką  zrobiłeś ?

No jak wejdę w monitoring kanałów to jak ruszam gazem to się przesuwa wskaźnik....

Nic nie konfigurowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to odsuń nadajnik od odbiornika tak na około 1m. Kanał gazu na MONITORZE jak jest na dole to pokazuje -100 a jak dasz do góry 100 ?

Może jest włączony REVERS.  Regulator czeka na impulsy z odbiornika i ich nie dostaje. Masz serwo to posprawdzaj czy kanały działają.

Jakie masz napięcie pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki wydaje szybkie bi bi bi ...

4 minuty temu, Bodzioch napisał:

Na początek to odsuń nadajnik od odbiornika tak na około 1m. Kanał gazu na MONITORZE jak jest na dole to pokazuje -100 a jak dasz do góry 100 ?

Może jest włączony REVERS.  Regulator czeka na impulsy z odbiornika i ich nie dostaje. Masz serwo to posprawdzaj czy kanały działają.

Jakie masz napięcie pakietu?

Tak jest-100 a jak dam drążek do góry to jest 100

Pakiet 3s

Serwa nie działają bo silniki robi bi bi bi...

W czasie podłączania pakietu serwa zachowują się normalnie i dają znać że żyją. Czyli poruszą się i na tym koniec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.