Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie polecacie radio na obecny rok?

Wiadomo wszystko się szybko zmienia a szczególnie elektronika...

Radio z podstawowymi funkcjami, bez zbędnych bajerów, z które trzeba zapłacić a nie zawsze będzie się korzystać... radio głównie do samolotu rc.

Najlepiej towar sprawdzony z dobrą opinią, sporym zasięgiem.... mam tu na myśli zasięg w 100% kontrolowany bez zakłóceń, tanie kompatybilne odbiorniki itp.

No... i nie za droga , tak myślę w granicy 1000zł.

Pisze tu do osób, które mają, sprawdzili sprzęt i są z niego zadowoleni, bez jakiś drobnych awarii i usterek bądź ukrytych wad fabrycznych.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to ja zacznę od drugiej strony.

W ciągu roku trafiło do mnie kilka tx16s, które tu zapewne będą polecane, główne usterki to:
1. Odwrotne podłączenie zasilania przez uzyszkodnika i w konsekwencji sfajczona płyta.
2. Nieregujace gniazda usb.
3. Brak ładowania Lion (jeśli wymiana scalonego regulatora nie da rezultatu to nie ma sensu dalszej naprawy), podobno część płyt w tym zakresie jest wadliwa.
4. Wariujące gimbale, głównie wina kabli.

Następne w kolejności będzie radio T-lite :
1. Wariujące gimbale, mnóstwo tego i najczęściej już są od nowości zepsute lub psują się po 2h używania.
2. Radio przestaje się włączać z dnia na dzień.

Następne będą duże Jumpery:
1. Kabelki i tasiemki.
2. Problem z gimbalami.
3. 3 padnięte wyświetlacze w t16.

Ale jumpery t16 już praktycznie się nie wysypują. Chyba wszystkie zostały do tej pory poprawione :)

Było też paru chętnych na naprawy tango w różnych wersjach ale ostatecznie niee doszło do żadnej naprawy ani diagnozy.



Jakbym miał teraz kupować tanie radio to wziąłbym Qx7 albo tx16s.
Co prawda w ciągu roku trafiły się 2 Qx7 do roboty (gimbal z urwanym kablem, a drugi spalony) ale jednak jakość wykonania bije na głowę tx16s. Tx16s ma sens z linkiem crossfire. Ale trzeba mieć z tyłu głowy, że to jest radio tanie.
Podobno Radio King też ludzie sobie chwalą. Ale jest jeszcze tego troszkę za mało.

Na tą chwilę czekam na nowość od frsky z linkiem video Digital hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest poważna !  Trochę mniej rozbijam już modeli z mojej winy , bo i umiejętności pilotażu już lepsze, ale pojawia się teraz niebezpieczeństwo ze strony elektroniki...

Niezawodne radio to podstawa! A tym bardziej że maszyny w hangarze coraz bardziej wypasione ?

Na moim ostatnim filmie, który zamieściłem na YouTube a udostępniłem w temacie Messershmitt BF 109 , jest moment w którym dzieje się coś nie tak z elektronika...może to być chwilowe zakłócenia, utrata łączności , albo sypie się już odbiornik. Odległość od nadajnika około 150m, to raczej zasięg powinien być dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Atomizer napisał:

Sprawa jest poważna !  Trochę mniej rozbijam już modeli z mojej winy , bo i umiejętności pilotażu już lepsze, ale pojawia się teraz niebezpieczeństwo ze strony elektroniki...

Niezawodne radio to podstawa! A tym bardziej że maszyny w hangarze coraz bardziej wypasione ?

Na moim ostatnim filmie, który zamieściłem na YouTube a udostępniłem w temacie Messershmitt BF 109 , jest moment w którym dzieje się coś nie tak z elektronika...może to być chwilowe zakłócenia, utrata łączności , albo sypie się już odbiornik. Odległość od nadajnika około 150m, to raczej zasięg powinien być dobry ?

Tak na marginesie,zacznij od połończeń,silnik,regulator,następnie wszystkie wtyczki do odbiornika,muszą być pewne(do czyszczenia spray do  potenciometrów),To jest podstawa,następną rzeczą są serwa muszą być sprawdzone i niezawodne. Teraz na aparaturze ze średniej półki  osiągasz spoko 500m.Co do zakłóceń nie powinno być problemów,mówię o 2,4Gh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczący radia w 2021 będzie przede wszystkim opiewał na zasobności portfela. Skoro rozwijasz się w modelarstwie i chcesz coraz lepiej może idź w coś z najwyższej półki jak Futaba. Będziesz płacić drogo za odbiorniki i telemetrię ale zawsze jest to top. Jeśli nie poszedłbym w coś sprawdzonego. Dla mnie nie kupisz dobrego radia za 1000zł. Musisz dołożyć z 1000zł Sam stoję za podobnym wyborem na rok przyszły. Puki co w głowie mam właśnie albo pójście w Futabę, albo w system Frsky ale radia topowe. Różnica w cenie jest spora patrząc później na cenę odbiorników i telemetrię. Frsky nie wiem czy się sprawdzi przy dużych spalinach... Sam nie wiem. Frsky mam na myśli x12s bądź x20. Futaba no to już zależy czy nowa czy jakiś używany zestaw. Czasami są dobre okazji przy zakupie np radia z jakimś dronem bądź od kogoś komu nie spodobało się to hobby i sprzedaje całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mar_io napisał:

Problem dotyczący radia w 2021 będzie przede wszystkim opiewał na zasobności portfela. Skoro rozwijasz się w modelarstwie i chcesz coraz lepiej może idź w coś z najwyższej półki jak Futaba. Będziesz płacić drogo za odbiorniki i telemetrię ale zawsze jest to top. Jeśli nie poszedłbym w coś sprawdzonego. Dla mnie nie kupisz dobrego radia za 1000zł. Musisz dołożyć z 1000zł Sam stoję za podobnym wyborem na rok przyszły. Puki co w głowie mam właśnie albo pójście w Futabę, albo w system Frsky ale radia topowe. Różnica w cenie jest spora patrząc później na cenę odbiorników i telemetrię. Frsky nie wiem czy się sprawdzi przy dużych spalinach... Sam nie wiem. Frsky mam na myśli x12s bądź x20. Futaba no to już zależy czy nowa czy jakiś używany zestaw. Czasami są dobre okazji przy zakupie np radia z jakimś dronem bądź od kogoś komu nie spodobało się to hobby i sprzedaje całość.

Ja poluję na Fataba 14SG , dobra decyzja ? cena około 2200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojcio69 napisał:

Dobre - tanie... to brzmi jak oksymoron.

Szybko - Tanio - Solidnie

Możesz wybrać tylko dwie

z powyższych trzech opcji

Taki napis widziałem kiedyś na samochodzie pewnej firmy remontowo-budowlanej :)

 

ja to znam tak

Może być Szybko i dobrze - nie będzie tanio

Może być Szybko i tanio - nie będzie dobrze

Może być Dobrze i tanio - nie będzie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Spektrum DX9 solidne radio zasięg bez problemów, telemetria w nowych odbiornikach z informacją o stanie sygnału. Poleciłem ten model kilku osobom i są zasowoleni z funkcjonalnosci, prostego intuicyjnego menu, zasięgu oraz telemetrii.

SPMR9910EUC.jpg.3c5f5b42ce73627abf5efbccdc31fa3a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robertus napisał:

 

 

image.png.f6dd0a3696b11d832ab3d89e34ef481d.png

A to tylko 5 godzin wątku :)

Znalazłem 5 min. i się zorientowałem w cenach ha ha...?  Jednak na dobre radyjko to w dzisiejszych czasach, a sami wiecie jakie nastały to trzeba wyłożyć 3 koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.