Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Marek_Spy napisał:

Ale co to jest dobre radio ? Od tego trzeba zacząć bo na rynku jest masa różnych w różnych cenach.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Takie , które nie zawiedzie.

Prosty przykład... kupujesz 10 najtańszych serw, na dzień dobry 2 z 10 nie działają, 8 działa, z tych ośmiu 6 działa prawidłowo a 2 szfankują, trzeszcza itp.

Dobre radio to jest takie 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale radio się składa z paru elementów zaczynając od gimbali, płyty z elektroniką i oprogramowaniem aż w końcu z nadajnika a w wypadku telemetrii i odbiornika. A jakaś nigdy mi serwa nie stwarzały problemu

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek_Spy napisał:

Ale radio się składa z paru elementów zaczynając od gimbali, płyty z elektroniką i oprogramowaniem aż w końcu z nadajnika a w wypadku telemetrii i odbiornika. A jakaś nigdy mi serwa nie stwarzały problemu emoji16.png

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

To masz dobrze! Ja ostatnio prawie ze 100% kupionych nowych rzeczy musiałem na drugi dzień reklamować...Taka mamy dziś elektronikę.

Zaczynając od zasilacza laboratoryjnego reklamowany 2 razy, amplituner denon raz, kamerka RunCam 4k, JBL kino domowe, głośnik bluetoth nawet nie reklamuję, robię teraz sam takie głośniki działają lepiej...i inne rzeczy. Wszystko jakby od jednego producenta masowego, gdzie jakość i niezawodność jest na drugim miejscu a na pierwszym ilość.

A co do serw to miałem na myśli te z najniższej półki i najtańsze, których nakupiłem najwięcej, bo z droższymi nie miałem jeszcze problemów.

Nie chciał bym też kupić nowego radia i żeby towar nie był sprawdzony przez kontrolę jakości, tak jak w przypadku mojego obecnie, że od nowości słabo działają przyciski i czasami mam problem w trakcie lotu coś ustawić bo nie mogę przełączyć funkcji, a przycisk wpada do środka obudowy i się blokuje, przez co tracę uwagę na to co dzieje się z modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się latać 3 modelami w sezonie i potrzebujemy 3 odbiorników, to można pozwolić sobie na jeti czy futabę. Gorzej jak masz 10 modeli, to ceny robią się spore. Tanie radia w przypadku, tanich modeli czy np tanich dronów (które po stracie sygnału i tak przecież w większości - np jak DJI dostają w zawisie i czekają, albo powracają do punktu startu) nie mają takie znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia ilość obsługi modeli... 10, 20 to jeszcze można ogarnąć , ale jak czytałem spec. jednego radia to było podane , że 250. Są tacy modelarze co mają na stanie tyle modeli...?

Bardziej wolałbym prostą aparaturę z podstawowymi funkcjami ale niezawodną, a nie naszprycowaną bajerami, z których i tak nie skorzystam.

 

Obecnie w moim FlySky FS-T6 mam zdefiniowanych 10 modeli. Ale niestety tylko 2 odbiorniki. Za jeden trzeba zapłacić około 60-70zł.

Uważam, że cena tych odbiorników jest bardzo zawyżona i zbliża się do 1/2 ceny najtańszego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, oki188 napisał:

A ja polecam Spektrum DX9 solidne radio zasięg bez problemów, telemetria w nowych odbiornikach z informacją o stanie sygnału. Poleciłem ten model kilku osobom i są zasowoleni z funkcjonalnosci, prostego intuicyjnego menu, zasięgu oraz telemetrii.

SPMR9910EUC.jpg.3c5f5b42ce73627abf5efbccdc31fa3a.jpg

 

 

Też byłem zadowolony do momentu jak nie rozbiłem modelu.... model przestał reagować na polecenia z aparatury tak jak przy utracie zasięgu chociaż logi z telemetrii nic nie wykazały (nowa aparatura i odbiornik). Na forach zagranicznych są opisane podobne problemy, głównie dotyczące odbiorników 9ch, 12ch, 20ch. Obecnie mam odbiornik 12 kanałowy i zdażają się zakłócenia pracy serw (jakieś dziwne drgania). Jak bym miał wybierać teraz to skusiłbym się na Futabę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomizeru. Przy tej ilości reklamacji ja bym się zastanowił czy problem jest rzeczywiście w sprzęcie.

Kiedyś mieliśmy klienta, gdzie psuło się WSZYSTKO do momentu wymiany przyłącza elektrycznego i instalacji w budynku.

Natomiast ci do odbiorników; miałbym pewne obawy zaufać odbiornikom w cenie dużo niższej niż konkurencji.
Już raz na kupiłem tanich odbiorników d8 wolfcostam czy jakoś tak.
Pierwszy padł po 45minutach na lotnisku, podczas lotu. A testowałem go wcześniej 2h "na sucho" w modelu.
Drugi padł na stanowisku testowym po 3h.
Trzeciemu i czwartemu już nie dałem szansy. Wszystkie 4 skończyły na pszok w elektrosmieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d2f napisał:

Atomizeru. Przy tej ilości reklamacji ja bym się zastanowił czy problem jest rzeczywiście w sprzęcie.

 

Tak, był to problem w sprzęcie, o czym pisałem, ze wszystko pochodzi z jednego źródła, dziś marka to już nie ta sama jakość co kiedyś...

 

Ale za opinię na temat odbiorników dziękuje i zbieram dalej dane na ten temat?

7 minut temu, Marek_Spy napisał:

Moim skromnym zdaniem frsky to jest to. Ceny są znośne a jakość wykonania tak jak wszystko na lutowaniu bezołowiowym.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz na myśli FrSky Taranis X9D Plus 2019 i jest to co ja szukam to biorę jeszcze w tym miesiącu ?

A jak ma to być FrSky Tandem X20 + R8 Pro + R9 MX to dopiero w przyszłym mógłbym sobie pozwolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taranis X9D plus i mnie odpowiada zarówno chwyt czyli takie subiektywne odczucie a w oprogramowaniu opentx można zrobić prawie wszystko.Nie ma kolorowego wyświetlacza itp. ale pilotując nie patrzę na radio.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Tak mam taranis X9D plus i mnie odpowiada zarówno chwyt czyli takie subiektywne odczucie a w oprogramowaniu opentx można zrobić prawie wszystko.Nie ma kolorowego wyświetlacza itp. ale pilotując nie patrzę na radio.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

A jak z zasięgiem radia? wyczytałem , ze około 1000m

A radio Fataba, które u mnie się znajduje na I miejscu do zakupu wynosi niby 3000m, telemetria 1000m, a z opisu na forum to praktycznie wychodzi 1500-1600m na wysokości 100m. Więc też wygląda obiecująco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z zasięgiem radia? wyczytałem , ze około 1000m
A radio Fataba, które u mnie się znajduje na I miejscu do zakupu wynosi niby 3000m, telemetria 1000m, a z opisu na forum to praktycznie wychodzi 1500-1600m na wysokości 100m. Więc też wygląda obiecująco...
Mój x9d+ (i Qx7 tak samo) eulbt z X8r w samolocie daje rade z telemetrią na 2km. 2.5 jeśli podniosę je nad głowę i ustawię odpowiednio antenę. Dalej nie sprawdzałem.

Z rxsr samolot daje radę max 1km zrobić z radiem wysoko. Quad max 300m.

Z rx4r najwyżej byłem szybowcem 550m, odległość pozioma ok 300m. Zasięg był stabilny.

Rx6r zrobiłem 1.8km i musiałem wracać, bo nie widziałem modelu, video z vtx też uciekło (samolot ). Może i byłoby więcej ale testu nie powtarzałem.

W przypadku x9dp i Qx7 testy, szczególnie z X8r, były bardzo powtarzalne wynikami.

Natomiast testy na X8r z t16 dawały różne wyniki każdego dnia, były dni, że nie dało przekroczyć się 200m.
Za to 3.5 km z t16 na r9m z r9slim+ w samolocie jest do osiągnięcia na minimalnej mocy. Tak samo zresztą Qx7 z r9m.

Z tx16s zrobiłem najmniej testów, raptem 2 próby. Uzyskałem z X8r 550 i 750m do zerwania linku. Z powodu wsadzenia crsf dalsze testy na 2.4 nie zostaną wykonane.





Jeszcze małe info. Ja mam x9d+/nie 2019.
W 2019 jest już moduł irsm zamiast xjt.
Nie mogę tam potwierdzić zasięgów. Kolega na Qx7 Access ma chyba mniejszy zasięg niż mój Qx7 accst, ale nie zostało to dokładnie zbadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są odbiorniki frsky o dużym zasięgu ale nie testowałem.Mozesz dać też dwa odbiorniki. Zasięg jest w dużej mierze uzależniony gdzie latasz i w jaki dzień. Oczywiście sam wybierzesz ale za futabe z dwoma odbiornikami zapłacisz tyle że kupisz taranisa i kilkanaście odbiorników. Mam futabe to bardzo dobre radio ale koszty.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie , które nie zawiedzie.
Prosty przykład... kupujesz 10 najtańszych serw, na dzień dobry 2 z 10 nie działają, 8 działa, z tych ośmiu 6 działa prawidłowo a 2 szfankują, trzeszcza itp.
Dobre radio to jest takie 10/10.
Ale jak? Chcesz radio top ten ale serwa najgorszej próby?
Mógłbym Ci napisać że nigdy nie miałem takich problemów z serwami ani z aparatura i10, ale po co.
Kupujesz drogo i wierzysz że cena przechodzi w jakość marki, najwidoczniej nie widziałeś jak wygląda środek obecnych markowych sprzętów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Atomizer napisał:

Serwo jak coś nie tak z nim to mogę sobie wymienić w 3 min. Koszt też niewielki,

 

Gorzej jeśli wymienić musisz cały model który z powodu awarii serwa  pizgnie w kartofle  i pójdzie  w drebiezgi. 

 

jeszcze gorzej jeśli pizgnie  w nowego mesia bmw czy inne takie...

 

A najgorzej jeśli model spadnie komuś na głowę i zrobi krzywdę...

                                 Bo to też są ryzyka kiepskich części...  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, latacz napisał:

 

Gorzej jeśli wymienić musisz cały model który z powodu awarii serwa  pizgnie w kartofle  i pójdzie  w drebiezgi. 

 

jeszcze gorzej jeśli pizgnie  w nowego mesia bmw czy inne takie...

 

A najgorzej jeśli model spadnie komuś na głowę i zrobi krzywdę...

                                 Bo to też są ryzyka kiepskich części...  

No różny może powstać łańcuch zdarzeń albo bieg zdarzeń nieprzewidzianych ?

Może zakazać sprzedawania dziadostwa ? a zostawić tylko solidne marki i podzespoły ???

Wtedy kierowcy BMW nie muszą juz się martwić o swoje bryki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile latamy 200 czy 300 gramową pianką za miastem -to dziadowska elektronika wprowadza niewielkie zagrożenie. Im cięższy szybszy model tym wyposażenie musi być bardziej niezawodne. Podobnie  -do drogiego  modelu bardziej pasuje lepsze wyposażenie -bo w przypadku awarii straty wiesze -to już ekonomia a nie bezpieczeństwo.

 

A co do zakazu sprzedawania dziadostwa byłbym jak najbardziej za.

    Zwłaszcza, że wyprodukowanie towaru dobrego jakościowo jest niewiele droższe. tylko, że producentom opłaca się produkować dziadostwo i koszty (trochę) niższe i w ciągu kilku lat taki sam sam towar sprzeda się kilka razy.  Zamiast coś używać wiele lat -ciągle klient zmienia jedno dziadostwo na drugie dziadostwo a interes się kręci. .. Kiedyś się mówiło, że ludzi biednych nie stać na kupowanie dziadostwa -kupiony towar musi wystarczyć na długo.

Teraz otumaniany reklamą klient "zasługuje na towar 5zł tańszy"   a po szybkiej awarii zasługuje kolejny raz...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Atomizer napisał:

Bardziej wolałbym prostą aparaturę z podstawowymi funkcjami ale niezawodną, a nie naszprycowaną bajerami, z których i tak nie skorzystam.

Michał , ja latam około 5-6 lat na dwóch nadajnikach firmy Sanwa: SD-5G i SD-10G. Te aparatury już chyba dziś niedostępne są niezawodne: gdybyś miał możliwosc kupna używanej z pewnego źródła to szczerze polecam. Nigdy w żadnym modelu mnie nie zawiodła.Mam 5 odbiorników i wszystkie działają bez najmniejszych problemów .Zasieg: modelem 2,5m (Heron multiplex) latałem na 600m ....zero problemu. .....w samolotach również. Wady to drogie i słabo dostępne odbiorniki. Ja mam jak pisałem 5 szt. więc na dłuższy czas mam spokój zwłaszcza ,że odb. pracują zarówno z SD-5G jak i z SD-10G. Te radia to właśnie są takie jak pisałeś:proste bez zbędnych bajerów ale niezawodne.

No może w SD-5G brakuje troszkę funkcji bo są tylko te podstawowe ,więc bardziej nadaje się do prostych modeli samolotów ale już SD-10G to radio posiadające wszystkie funkcje także można spokojnie latać nawet mocno zmechanizowanymi modelami motoszybowców np. F5J. Telemetrii brak ale mnie nie jest to szczególnie potrzebne .

To tyle ode mnie.Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wyrwal na niemieckim eBay mc3010/mc3030/mc4000 to sa to kombajny nie do zajechania... Mam takie radio od 20 lat i gdy najdzie mnie pomysł na zmiane nadajnika to patrzę sobie ma to radio i nie potrafię znaleźć ani jednego argumentu dlaczego miałbym przesiadać się na coś innego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.