Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, cZyNo napisał:

Przecież nikt nie każe Ci brać Jeti. Jeśli dla Ciebie cena przełącznika dyskwalifikuje aparaturę, to niech tak będzie. Przecież mamy wolność wyboru.

Jak chcesz mieć aparaturę tanio to oczywiście nie ma sensu kupować Jeti. Jak chcesz mieć dobrze, to warto sie zastanowić czy jednak nie uzbierać kasy.

Dlatego nie. Na allegro też możesz tą samą rzecz kupić tanio lub drogo, wystarczy przefiltrować, a czasem poszukać lepiej w google, żeby nie kupić ołówka o wartości 0,20gr. za 5000zł. Bo i takie cuda tam widziałem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przełącznik to przełącznik. Mam w pudełku kilka 2 pozycyjnych i 3 pozycyjnych przełączników po 2,5zł, a to że się różnią tylko kształtem to nie znaczy , że cena musi być kosmiczna. Musze powiedzieć, ze te po 2,5 zł jakość wykonania i niezawodność 100%, chyba lepiej już nie można wyprodukować...

 


Bardzo się dziwię, że masz niezawodność 100% tych po 2.5.
Ale iskrzenie pewnie też mają 100%. Ale tego nie sprawdzałeś, prawda?

A gdybyś miał w ręku porządny przełącznik i ten z Twojego pudełka, to byłbyś w stanie zobaczyć różnice??
Skoro mówisz, że nie, to ok - kupiłeś przełączniki idealne dla Ciebie. Ale nawet nie wiesz, że jest to problem.

Ja osobiście mam dosyć już poprawiania po serwisach, które zakładają najtańsze gniazda do laptopów. Taśmy matrycy wymieniają też na najtańsze. Zakładają najtańsze dyski SSD. Są zadowoleni, bo pieniądze zarobione i niedużo sprzętu wraca.


A nie wraca, bo może klienci poszli szukać innego serwisu. Prawie wszystkie laptopy, które mam teraz na serwisie, są po innych serwisach. Usterki wróciły albo się pogorszyło.


Jeti napewno nie chce nawet tracić czasu na oglądanie przełączników od najtańszych dostawców. Oni mają mieć przełączniki najlepsze. Cena i tak nie jest kosmiczna.

Kiedyś złamałem przełącznik w mojej futabie. Zamówiłem oryginał ale na czas dostawy założyłem jakiś tani z allegro.
Jako, że tego przełącznika używałem jakieś set razy miesięcznie (faza rzutu w dlg) to już trzeciego dnia nowy allegrowicz latał na boki, zdarzyło mu się parę razy nie przełączyć, odskoczyć czy przeskoczyc od obciążenia przy rzucie.
Nie przekonuje mnie Twoja argumentacja.

Może i są gdzieś tanie j dobre przełączniki, ale ja nie mam czasu na szukanie i sprawdzanie wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy jeti lub inne aparatury, czy urządzenia, taki przełącznik to nie powinien więcej kosztować jak 5zł. Nie jest ze złota, czy wysadzany diamentami.

Jest innego typu problem... ciężko u jednego dostawcy skompletować Aparature Taranis...na którą się nakręciłem ha ha

U jednego masz radio i zasilacz, ale brak aku, i odbiorników, które są The Best... itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przełącznik ma kosztować 5zl czyżby komunistyczne myślenie ? Joystick do koparki kosztuje 100.000 ( o ile pamięć mnie nie zawodzi) ale ma wytrzymac ileś tam godzin niezawodnej pracy i jest odpowiednio skonstruowany. Czasem fajnie jak się nie wie.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, nie chce tutaj broń boże chwalić czy krytykować jakiejś firmy. Miałem okazję rozbierać uszkodzony przeze mnie mechanicznie odbiornik frsky właśnie x8r (miałem kiedyś radio graupne/jr przerobione na 2.4) i jakość wykonania tego maleństwa niestety pozostawia wiele do życzenia. Ale lata i jest okej. Tak samo jak to wygląda przy regulatorach obrotów. Miałem i chińskie dynamy, jeti, mgm. Jak ktoś miał w rękach te produkty aby porównać to wie o czym mówię. Jakość niestety idzie za ceną. W tej chwili mam regle Redoxa i to jest dopiero porażka. Jakiś tam 12A w deproniaku czy wydruku 3d działa. Ale 60A masakra nie dość że hamulec raz trzyma raz nie (w motoszybowcu) to ma takie odcięcie pakietu że muszę w telemetrii latać do 80% pojemności aku. Porażka. Nie ma do tego dostępnych programatorów, a z drążka nic nie można ustawić.  No ale chciałem tanio to mam.

Dodam jeszcze że kupiłem dziecku do wydrukowanego auta rc radio FlyFly bodajże (pistoletowe) nie powiem za 150zł fajnie chodzi i działa. Ale jak przerabiałem zasilanie na li-pol i zobaczyłem potencjometr od "kierownicy" oraz płytkę to cieszę się że auto nie lata. Także dobrze że to działa ale nie wsadziłbym tego na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, samolocik napisał:

Jak wygląda jakość linku Futaby na zawodach? Proszę, może ktoś ma jakieś obserwacje własne i napisze.

 

Wydaje się bez zarzutu. Choć na 2 kolejnych MŚ dwa modele z futabą spadły. Zby było zabawnie to temu samemu zawodnikowi :) wiec to może wyjątek który nie wpływa na regule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam futaby od 10 lat (8fg i 18sz) i jak do tej pory zero problemów z linkiem. Latam na takich współrzędnych
52.111190 ; 17.030367
3km od masztu RTV nafaszerowanego różnego todzaju antenami i 600 m od komina firmy Arkoch w Zbrudzewie z antenami GSM i WiFi.
Jedyny zasięg jaki mogę stracić, to zasięg wzroku ostatnimi czasy.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no link Futaby jest jednym z najlepszych. W jednym modelu miałem antenki pod węglowymi skrzydłami i odlatywałem na 1,5km. Absolutnie żadnych problemów. W F5J odlatuje się czasami naprawdę daleko z termiką i poza utratą widoczności nie ma problemów.

Jeśli to o czym pisze Jurek było na MŚ F3F gdzie lata się 20cm od nosa to gość musiał popełnić jakieś poważne błędy w instalacji. Nie ma szans na utratę linku przy odległościach F3F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem link Futaby T14SG ze dwa razy parę lat temu na lotnisku na Czyżynach w centrum Krakowa obok budynków również uczelnianych nafaszerowanych instalacjami 2,4GHz w miejscach gdzie innym również to się zdarzało.

Strat nie było, bo utrata linku była w szybowcach w trakcie lotu bez silnika i nie była dłuższa niż 1-2 sek. a link Futaby na szczęście "wstaje" szybko. W innych lokalizacjach link bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Konrad_P napisał:

Nie no link Futaby jest jednym z najlepszych. W jednym modelu miałem antenki pod węglowymi skrzydłami i odlatywałem na 1,5km. Absolutnie żadnych problemów. W F5J odlatuje się czasami naprawdę daleko z termiką i poza utratą widoczności nie ma problemów.

Jeśli to o czym pisze Jurek było na MŚ F3F gdzie lata się 20cm od nosa to gość musiał popełnić jakieś poważne błędy w instalacji. Nie ma szans na utratę linku przy odległościach F3F.

A Ty tak myślisz że ja tylko na zboczu latam :)

To było na F3B - loty w termice, model dość daleko był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kurde faktycznie, tak jakoś zafiksowałem Cię do F3F, sorry. Oczywiście że latasz inne kategorie.

 

No nie wiem, na zawodach jest sporo Futaba, może nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że być może nawet delikatna przewaga nad innymi markami i kurde nie spadają modele w związku z utratą sygnału. Raczej jak pisałem ktoś zgubi model w kominie lub jest za daleko dla oczu.

No chyba, że czegoś nie pamiętam z ostatnich kilku ładnych lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podoba się w nadajnikach Futaby jedna rzecz. Myślałem długo o T16IZ, na pierwszy rzut oka wygląda wszystko ładnie. Do puki tego nadajnika nie wziąłem do ręki. Czar prysł z tyłu schowek na baterie jak w radiu za 500zł, z przodu pokrywka, wszystko z plastiku, wyciągana antena. Nie powinno już być takiego wykonania w radiu za 2500zł. Dla mnie powiem szczerze lipa. Może ma i link dobry, jak i wyświetlacz, który ładnie pracował ale reszta jak dla mnie na niekorzyść. W porównaniu jak pisałem powyżej do Jeti ds 12 to słabo wygląda mimo iż Jeti nie ma dotykowego wyświetlacza. Na minus Jeti to na pewno że w ds 12 i ds 14 trzeba sporo dopłacić aby mieć aktywne funkcje, które od zera są w futabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.