Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bodzioch napisał:

To że silnik robi bi bi bi nie ma nic wspólnego z pracą serw - muszą działać chyba że napięcie z BECa jest małe albo odbiornik nie jest zbindowany.

Wygląda na to że jest zbindowany ponieważ świeci się zielona dioda, ale o co chodzi to ja nie mam pojęcia ?

Normalnie nie mogę!

Ma ktoś tu takie same radio?

Masakra jakaś...

 

Czy na foto odbiornik jest dobrze zbindowany? Święci się zielona dioda.

IMG_20210822_201031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, robertus napisał:

Z całym szacunkiem, ale nie ma tego w instrukcji do nadajnika?

?

Ale czego nie ma?

 

Nie kumam co napisałeś

Nie mam żadnej instrukcj obsługi tęgo radia w języku polskim. Są jakieś inne instytucje od innych aparatur . . Na przykład w paczce z odbiornikiem jest, ale nie do tego modelu radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instrukcję odbiornika kolega  czytał. Odbiornik nie jest zbindowany. 

Jakie oprogramowanie jest w nadajniku a jakie w odbiorniku. Wersje EU czy FCC. Może jest konflikt wersji. Radio było kupione w komplecie  czy wszystko osobno i gdzie.

 

x8r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Atomizer napisał:

Nie mam żadnej instrukcj obsługi tęgo radia w języku polskim. Są jakieś inne instytucje od innych aparatur . . Na przykład w paczce z odbiornikiem jest, ale nie do tego modelu radia. 

Michał, 10 sekund w googlu.

https://77hobby.pl/polskie-instrukcje-frsky-n-31.html

znajdź swój nadajnik i odbiornik i zrób wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowy Taranis działa tak jak stary to pewnie drążek gazu nie jest podpięty do kanału 1. Kanał nie zdefiniowany w mikserach ma pozycję neutrum. Regulator po starcie potrzebuje albo 0 albo 100% więc krzyczy. Trzeba zdefiniować nowy model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robertus napisał:

Michał, 10 sekund w googlu.

https://77hobby.pl/polskie-instrukcje-frsky-n-31.html

znajdź swój nadajnik i odbiornik i zrób wg instrukcji.

Boże...

Ale ja to zrobiłem tak dokładnie tak jak to w tej zresztą mało konkretniej instrukcji bo jest za mało szczegółowa...już myślę nad filmem na YouTube aby innym dokładnie pokazać krok po kroku od włączenia radia jak zbindowac odbiornik bez zbędnych pytań. Co gdzie klikając, gdzie wejść i kolejność czynności co jest potrzebne dodatkowo ...itp itd.

Przez cały proces bindiwania przeszedłem z sukcesem, przynajmniej ja tak uważam. Ale należy stworzyć bardziej szczegółowo instrukcje.

Musiałem na szybko wykonać dodatkowe kable aby zasilić sam odbiornik ( patrz foto ).

Normalnie od samego zakupu tego radia są problemy. Miał być to zakup sprzętu gotowego do użytku po wyjęciu z opakowania.

Jak się okazało na samym początku to że trzeba zrobić sobie samemu zasilanie. Nie jest to proste. Teraz skaplikowane bindowanie. Dalej nie wiadomo dlaczego nie działa... Powodów może być dużo...

Najlepszym sposobem czy rozwiązaniem problemu jest ktoś kto ma identyczne radio i mu działa na tych samych podzespołach.

Stan na dzień dzisiejszy to:

1. Jestem po zakupie radia

2. Udało mi się zrobić akumulator zasilający radio !

3. Zdobyłem wszystkie niezbędne podzespoły do lądowania zrobionego wcześniej akumulatora.

4. Naładowałem akumulator poprzez samo radio.

5. Zbindowalem odbiornik.

6. Dalej stop nie działa...bi bi bi...

 

Te wszystkie informacje z google co mi poddajecie linki ja to wszystko mam, mam nawet wydrukowane ( pacz foto) czytałem po kilka razy...

Po prostu tu musi być bardzo szczegółowo pokazane krok po kroku jak i co robić, w c przeciwnym razie nie za działa. Jest dużo przełączników, opcji do wyboru...itp itd.

IMG_20210822_211611.jpg

IMG_20210822_212651.jpg

Niemca przyklado stać żeby spalić dwa trzy odbiorniki nim się nauczy... Zarabia trzy razy więcej.

Ja nawet nie wiedziałam jak się włącza to radio. Ale jakoś szybko poszło się domyśleć.

Powinna być instrukcja i to w języku polskim, aby po przeczytaniu mieć pewność 100% że robię wszystko dobrze. A na tą chwilę nie mam żadnej pewności że robię cokolwiek dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem. Przecież bindowanie taranisa to pestka.
Tylko trzeba przeczytać instrukcję ODBIORNIKA. A chociaż zerknąć okiem, żeby wiedzieć jakie są dostępne tryby a jakie są potrzebne...

Jak się nie binduje, to szukamy dlaczego i wychodzi nam za blisko Aparatura-odbiornik lub konflikt firmware. A o tym firmware dla frsky na stronie 77 napisali kompendium wiedzy.

Ale skoro to pierwszy kontakt z opentx i frsky to sprawdzenie dostępnych materiałów na yt czy 77hobby.pl bardzo dużo rozjaśnia. Tylko jeśli masz taranisa z Accessem to może zacznij szukania info od Access vs accst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bodzioch napisał:

A instrukcję odbiornika kolega  czytał. Odbiornik nie jest zbindowany. 

Jakie oprogramowanie jest w nadajniku a jakie w odbiorniku. Wersje EU czy FCC. Może jest konflikt wersji. Radio było kupione w komplecie  czy wszystko osobno i gdzie.

 

x8r.jpg

Kupowałem w 77hobby więc powinno być komplet, poza tym piszą że wszystkie podzespoły sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik wygląda na zbindowany poprawnie przecież działa telemetria. Na zdjęciu widać wskazania napięcia odbiornika.

 

Sprawdź zakładkę wejścia czy drążek Gaz jest przypisany do wejścia Gaz i zakładkę miksery czy na kanale do którego podłączyłeś regulator  jest ustawiony Gaz 100. Inaczej regulator będzie protestował.Niestety nie podam Ci instrukcji krok po kroku bo mam starszą wersję OpenTX. Możesz też spróbować skonfigurować nowy model tam powinien być prosty konfigurator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy stary OpenTX jest taki sam, no i ma problem chłop bo kupił sobie radio- komputer, powoli dojdziesz bo trzeba zacząć od początku czyli zrobić pierwszy model czy to na PC czy w radiu. zobaczyć jak kanały i serwa,  a serwa i odbiornik maja być na stole co najmniej metr. To radio nic samo nie wie trzeba mu powiedzieć co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć nadajnik i wciskaj klawisz PAGE tak długo aż pokaże się zakładka Monitor kanałów. Sprawdź jakie są wskazania dla kanału do którego podłączyłeś regulator (pewnie KN1) poruszaj drążkiem gazu i sprawdź czy w tym kanale słupek się porusza.  Przy gazie na zero powinien wskazywać -100 przy pełnym gazie +100.

 

Edit: Problem się rozwiązał, więc nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie ma sił ?

Jutro po pracy napiszę dokładnie co i jak od włączenia radia. Aby nie błądzić...i nie kazać czytać instalacji gdzie jest tylko po łebkach albo ogólne napisane.

To musi być dokładnie pokazane co gdzie w danym momencie i kolejność nacisnąć.

2 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Nowy czy stary OpenTX jest taki sam, no i ma problem chłop bo kupił sobie radio- komputer, powoli dojdziesz bo trzeba zacząć od początku czyli zrobić pierwszy model czy to na PC czy w radiu. zobaczyć jak kanały i serwa,  a serwa i odbiornik maja być na stole co najmniej metr. To radio nic samo nie wie trzeba mu powiedzieć co i jak

A co do komputera to około 10 lat temu złożyłem sam od podstaw i działa dobrze do dziś na Viscie i jeszcze nie był ani razu formatowany i śmiga wszystko bardzo dobrze! Trzeba tylko nową baterię na bios i większy dysk twardy.

Jednak są pewne rzeczy, że bez instrukcji ciężko! Tak jak w przypadku programu TopSolid wood którego nie to sposób się nauczyć bez pomocy .

Każdy inny program jest bardziej intuicyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Atomizer napisał:

To musi być dokładnie pokazane co gdzie w danym momencie i kolejność nacisnąć.

 

W OpenTX wszystko można zrobić na kilka sposobów i efekt końcowy będzie ten sam. Wedle upodobań a najczęściej przyzwyczajenia użytkownika. Na początek chyba najprościej korzystać z konfiguracji modelu przez komputer albo lepiej z pomocy "na żywo". Potem wszystko wydaje się proste i nie ma żadnych ograniczeń w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.