Skocz do zawartości

Jakie radio w 2021 roku ?


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5 godzin temu, Marek_Spy napisał:

Ale czy rzeczywiście coś dadzą hallotrony ?

 

Nie wiem. Ja mam je za krotko aby cokolwiek powiedziec na ten temat. Natomiast jest to jedyna znaczaca roznica miedzy 2019 a 2019 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek_Spy napisał:

Na pewno trwalsze niż potencjometry i może dokładniejsze ale czy praktycznie coś to da oprócz bajerów ?

 

 

No to nie wiem czy trwalosc i dokladnosc to sa bajery. Ale tak jak pisalem wczesniej, jest to jedyna rzecz na + dla SE. Zreszta zawsze mozna gimbale dokupic, nawet do zwyklego X9D, czy X9D+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Używam od kilku lat radia Radiolink AT10II (chińska kopia Futaby 10CG), obecnie posiadam dwa nadajniki (+ kabel instruktor-uczeń) i masę odbiorników, a także moduły telemetryczne. Co sądzicie o tym radiu ? Z moich obserwacji: radio bardzo solidnie wykonane na zewnątrz jak i wewnątrz, wygodnie leży w dłoniach, bardzo intuicyjne menu, masa funkcji i możliwości, nie miałem problemu z przeróbką z Mode 2 na Mode 1 (samolotami latam na Mode 1). Co do zasięgu - najczęściej latam szybowcami na zboczach w górach, często latam na granicy widoczności modelu i z zasięgiem czy z zakłóceniami jak na razie nie miałem żadnych problemów (w górach używam odbiornika R12DS). Producent deklaruje zasięg do 4 km. Radio wspiera SBUS, PWM, PPM , nadaje w trybach DSSS / FHSS, a czas reakcji to 3 ms, co pozwala na używanie tego radia z powodzeniem do sterowania nawet małymi śmigłowcami. Na zagranicznych forach wyczytałem, że ktoś miał problemy z update'm softu na najnowszy, ja nie miałem problemu, prawdopodobnie problem występuje tylko na starszych OS niż WIN10 (jest to opisane na oficjalnej stronie Radiolinka). Ogólnie sama chińska strona Radiolinka jeszcze kilka lat temu była kiepska, dzisiaj już poprawiona (zdecydowanie lepsze wsparcie klienta niż kiedyś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Atomizer napisał:

Ktoś poleci jaki zasilacz do aparaturki kupić ...?

77hoby do 16.08 na urlopie, a fajnie było by mieć już na dniach.

Niewiele piszą o parametrach.... podejrzewam 15V, 0,5A...

Może na allegro coś będzie, ktoś coś wie?

Zgadza się,to jest orginał do x9d plus.

Ladowarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Atomizer napisał:

OK, dzięki

 

A ten będzie ok?

Zasilacz impulsowy 15V/400mA - wtyk DC 5,5/2,5 mm

obraz.png.3c7cb661eeb560c4f6a628d6e22af902.png

Lub

SOLIDNY ZASILACZ WTYKOWY 15V 0.8A ŁADOWARKA DC

obraz.png.16a3aebcedf58b3df824a7f87b92a3f1.png

Jeden i drugi się nada,ale lepiej ładować mniejszym prądem,trochę dłużej to trwa ale lepiej to dla akku,czyli był bym za 400mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w aparaturze jest jakaś ładowarka dla akumulatorów NiCd domyślam się ze ograniczy prąd tak ze jaki ci się podoba, nie sprawdzałem co tam wymyślili tak że nie wiem jakim prądem ładuje. Jaki kupisz taki będzie ładował pod kontrolą wewnętrznego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.