Skocz do zawartości

RunCam2 4K Edition


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paczka z kamerką RunCam może z Chin do Polski przyjść za darmo ! Fajna sprawa... w cenie wysyłka a i tak taniej niż kupiona w kraju, w którym za wysyłkę trzeba już zapłacić bo bliżej, to trudniej  dostarczyć...

Ale wysłanie z Polski do Chin to kosztowało mnie to już 114zł i kamerka utknęła gdzieś bez odzewu. Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie.

Problem kamerki nie został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kupowanie przez internet może się czasem okazać bardzo denerwujące, jeżeli trafi się bubel tak jak w przypadku tej kamerki. Ile ja już czasu straciłem na to ? a i pieniędzy też nie mało a nic z tego nie mam jak na ta chwilę . Problem dalej nie został rozwiązany, a dodatkowo różnego rodzaju urzędasy co siedzą na stołkach stwarzają nowe dodatkowe problemy i koszty z tym związane.

Szkoda, że nie ma za wiele i w okolicy już sklepów stacjonarnych , gdzie można kupić tego rodzaju gadżety, obejrzeć na miejscu, dotknąć i przetestować, a dopiero wtedy podjąć decyzję o kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.07.2021 o 11:51, jarek_aviatik napisał:

Może Twój egzemplarz ma jakąś wadę, lub wgraj może nowy firmware, lub któryś poprzedni: https://runcam.com/download/runcam24k

 

Ale dobre ! Dziś nawet strona nie działa u mnie na żadnym urządzeniu....

 

obraz.png.b69e1fbcc58ac31975e41b564f5d4c2b.png

Z tym formatowaniem kart to też jest niezła jazda !!!

Tak kamerka powinna działać od razu po wyjęciu z pudełka! Karta nowa , nieużywana powinna działać i tylko śmigać.

A w niektórych sklepach cena już dobija do 800zł.

Czytałem komentarze, ogólnie OK ale były i takie że ktoś musiał dać kawałek tektury bo lata bateria... itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

2000-2500 teraz to chyba Ty przesadziłeś ... ?

chyba że chodziło o 200-250 zł ...?

Co do kart i Pen-ów. Czasem jak nie mogę otworzyć pendraiva lub karty w Win 10 ( np. po wyjęciu z gniazda bez wyłączenia w systemie...) to wkłdam do starego lapka 10" z systemem Win XP ... i o dziwo ten widzi katy i PENy. N ie wiem o co chodzi ale trzymam ten lapek chyba tylko po to żeby reanimować karty i PENy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad GoPro Hero 8 Black. No ale , że nie ma możliwości przetestowania to jak tu kupić?

Dlatego wstrzymuję się z zakupem czegokolwiek do nagrywania.

Ostatnio jak zaszedłem do sklepu, to leżały w koszu takie jednorazówki 4K za 250zł i już się zastanawiałem żeby wziąć... ale... tak jak wyżej , nie testowanie nie wiadomo co to. Tak , że byle jaka jakość nagrywania już mnie nie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skusiłem się na coś tańszego i kupiłem taką kamerkę.

Jak na razie działa od razu, memu opanowanie w trzy minuty bez zaglądania w instrukcję. Będę nagrywać na mokro SD SanDisk U3 64GB.

Na wadze pokazało mi 61g. 

Dziś ładna pogoda można było by przetestować ale musiałbym na szybko jakoś zamocować do spitfire.

 

Jak znajdę czas i siłę to zrobię jeszcze jedno podejście do RunCam 2 4K . Kupiłem kolejna kartę mikro SD też SanDisk U3 64GB i zobaczymy czy będzie działać czy znowu będą problemy ?

IMG_20220319_184345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kamerka wczoraj przeszła pierwsze testy !

Zdjęcia w rozdzielczości 16M robi dość dobre ale podczas ruchu kamerą mogą być fotki rozmazane. Zdjęcia robiłem w pokoju więc jeszcze nie wiem co i jak na zewnątrz, przy słonecznej pogodzie.

 

Nagrałem film 4K z modelu Spitfire, udało mi się tylko obejrzeć na monitorku w kamerce ponieważ musiałem sformatować kartę! aby móc zgrać jakiekolwiek pliki na komputer ???

 

Dalej bawiąc się kamerką mam pytanie dla tych co nagrywają w 4K !

Mam komputer z systemem windows vista i filmy rozmiaru 4K tną się mi na kompie. Tylko w niższej rozdzielczości jest płynność obrazu. Na podglądzie w kamerce obraz jest płynny i bez zacięć nawet przy 4K ale po zgraniu to wygląda tak jakby sprzęt nie dawał rady na czas wgrać filmu i się przycina bądź przeskakuje.

Czy to wina komputera ? Oprogramowania, czy trzeba mieć jakiś program do odtwarzania filmów w 4K?

Dziś zamówię jeszcze kabelek Hdmi micro i zobaczę bezpośrednio na telewizorze z kamerki nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Atomizer napisał:

Czy to wina komputera ?

 

 Mozliwe. Nie napisales co w twoim siedzi...

Niestety obrobka video w 4K wymaga juz komputera za przyslowiowe 12 tys. (albo wiecej). Dobry procesor i7, 10 generacji to minimum. Przynajmniej 16 G RAMu, bardzo szybki SSD i karta grafiki z minimum 4 G RAM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa kamerka może jest i OK , ale zapomniałem kupić do nie jednej rzeczy ! To nowy komputer !

Bo mój już nie jest kompatybilny z czymkolwiek nowego ! Niby parametry ma OK , Grało się w FarCry, Call of Duty czy inne...

Za każdym razem gdy włączę komputer to chce formatować kartę już wcześniej sformatowaną kartę. Więc ni jak nie mogę zgrać to co mam na kamerce! No chyba, że nie będę wyłączać kompa wtedy po sformatowaniu można zgrać, ale tylko jak wyłączę to zabawa od nowa. Zastanawiam się gdzie jest przyczyna?

Może to wina baterii na płycie głównej? Mam tak stary komputer , że od jakiegoś tam czasu nie mierzy już czasu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka Bullet HD raz działa raz nie ! Problemy ze startem kamerki i zapisem filmów, po wielokrotnym formatowaniu karty w końcu ruszyła!

Postanowiłem rozkręcić i zobaczyć co ma w środku , przy okazji widzę, że może działać bez obudowy , a to mniej o 60g !

Teraz wazy 34g i mniejsze samolociki też mogą nagrywać filmy, tylko nie wiem jak zamocować pakiecik !

 

obraz.png.6181409af0efd1ce04a29abdd4d946d6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kamerka działa i nagrywa filmy jak widać na zdjęciach ?

Widać też że światło zielone  waży więcej niż czerwone ?

obraz.png.c53b45d49f0747ff23225232d02263f7.png

obraz.png.5fbdb03debc8e6f2b8e5c7e27fa50567.png

 

Wczoraj udało mi się zrobić kieszeń na baterię i można ją wsuwać i wysuwać a sama nie wypadnie. Dodatkowo wykonałem mostek który ma chronić delikatne podzespoły płytki kamerki a dzięki temu można ją mocno przymocować za pomocą taśmy izolacyjnej do modelu. Oczywiście wcześniej w modelu będę musiał wykonać specjalny uchwyt do którego ją zamocuję. Ale dzięki obniżeniu wagi o ponad 50g będę mógł tą kamerkę zamontować do moich mniejszych modeli takich jak nowo zbudowane F-16.

A znowu z nowo nabytą kamerką SENCOR walka trwa ! Głównie to problemy z micro kartami , które na dzień dobry są uszkodzone i nie można ich sformatować !

Wczoraj po około 6 godzinach formatowania , gdy dobiegło do końca wyskoczył komunikat , że nie udało się sformatować poprawnie !!!

Szybko szybkie formatowanie , też błąd ! O dziwo po włożeniu do kamerki , najpierw nie nagrywa filmów nawet w najniższej jakości, za to robi i zapisuje zdjęcia ! Po wykonaniu kilku próbnych zdjęć podchodzę jeszcze raz do video i próbuję jeszcze raz spróbować nagrać film. I co! I działa ! Nawet można zgrać na komputer nagrane filmy ! Normalnie nie wiem o co chodzi ... formatowanie nie powiodło się a zaczyna działać poprawnie kamerka!

 

Z tymi kartami to jakieś nieporozumienie... po włożeniu do czytnika komputer się zawiesza i ... nie wiadomo gdzie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, a2j napisał:

Napisz konkretnie pytanie. Sam używam fpv w skrzydle i dronie, mam też małą kamerkę z nadajnikiem taka "all in one". Może uda mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

No właśnie chodzi mi o tą małą kamerkę co ma wszystko i wystarczy tylko podłączyć do zasilania aby działała.

Co to za kamerka?

Jaki ma zasięg?

Jaka jakość?

Gdzie kupić?

Czy warto kupić?

Może lepiej w zestawie a goglami kupić?

Na jakich częstotliwościach pracuje?

Czym i jak zasilać?

 

Mała i lekka kamerka z nadajnikiem to można zastosować w mniejszym modelu.

Trochę szukałem w internecie ale u nas ciągle brak towaru.

Na allegro znalazłem kamerkę w wbudowanym nadajnikiem 5,8g 48ch 25mw 1000tvl za 220zł.

Ten zestaw co posiadam to dobry do samolotu o rozpiętości 1,6m, wszystko oddzielnie i waga też większa całości.

image.png.7285004263a2bc9f23d53a78cdf97b2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Atomizer napisał:

Co to za kamerka?

Jaki ma zasięg?

Jaka jakość?

Gdzie kupić?

Czy warto kupić?

Może lepiej w zestawie a goglami kupić?

Na jakich częstotliwościach pracuje?

Czym i jak zasilać?

 

- To kamera która była w zestawie samolotu Eachine Razor (wersia FPV), wydaje mi się że jest to tylko przebrandowana kamera ZOHD VC400 - LINK

- Zasięg jest uzależniony od wielu czynników (jakość anten, zakłócenia, moc nadajnika, przeszkody). Małym dronem z nadajnikiem 200mW latam 50-70m od siebie i obraz jest spoko (szybciej stracę zasięg sterowania niż obraz). Latającym skrzydłem z nadajnikiem 800mW odleciałem na 1,5 km od siebie i była wręcz niezauważalna degradacja obrazu.

- Pamiętaj jedno, podgląd fpv w analogu nie jest po to by tworzyć filmy z modelu a służy jako podgląd dla kogoś kto pilotuje model patrząc przez gogle czy monitor (tak jak byś siedział w modelu). Tu nie ma za bardzo jakości. Rozdzielczość to około 640x480, jest porównywalna od starej kineskopowej telewizji, z jej śnieżącymi zakłóceniami. Natomiast jest bardzo niskie opóźnienie liczone w mikro sekundach dzięki czemu można pilotować drona czy samolot bazując na obrazie z takiego systemu.

- Sam sobie odpowiesz jak poczytasz całość, dla latania FPV jasne bo frajda niesamowita. Tu masz LINK do filmiku z oblotu mojego małego drona w parku.

- Jak nie masz jeszcze gogli to trzeba coś kupić na początek polecam box-owe gogle z monitorem nawet Eachine takie produkuje np EV800.

- Pracuje na 5.8 GHz kanałów jest coś ponad 40.

- Ta z mojego zestawu zasilana może być z 7-28V czyli śmiało z pakietu (2S-6S).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, a2j napisał:

odleciałem na 1,5 km od siebie

A na jakim radiu aż 1,5km?

 

Jeśli chodzi o zasięg nadajników FPV to na nadajniku FPV TS832 5,8GHz 600mW - 40CH LED Boscam jak sprawdzałem zasięg idąc po ziemi to obraz zanikał już około 150 metra , a lecąc samolotem na wysokości korony drzew to przy odległości około 200m obraz już szwankował.

Na pewno trzeba lecieć wyżej jak chce się dalej sięgnąć. Mam jeszcze nadajnik 2000mW , ale moja platforma FPV uległa całkowitemu zniszczeniu w tamtym roku.

Mam więcej małych samolotów ale tam była by fajna taka mała kamerka z nadajnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Atomizer napisał:

A na jakim radiu aż 1,5km?

Mam Frsky Taranis X9D+ SE z modułem dalekiego zasięgu R9M, pracuje to na ~900 Mhz tam zasięgu nawet na 30km :D

 

To że tracił się obraz na 150 m to ewidentnie wskazuje że coś jest nie tak. Sprawdził bym czy na pewno są na tym samym kanale a nawet sprawdź dokładnie częstotliwość. Zobacz w dokumentacje nadajnika i gogli czy monitora jaka jest częstotliwość na danych kanałach i czy się pokrywają. Możesz być ciutkę obok i obraz będzie jak urządzenia są blisko siebie ale na większej odległości jest tragedia. Używał bym wyższych kanałów ja np używam R8 czyli chyba 5917 GHz jest ciut ponad WiFi. Druga sprawa to dobre anteny polecam prodrone.pl, jak masz baciki to powinny być równolegle względem siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam w chwili wolnej od pracy...

 

Mam mały problem z kamerką, swoje lata już ma i bateria nie trzyma zbyt długo albo coś innego jest na rzeczy.

image.thumb.png.df385e57f76c99b4768de964c53e64d6.png

Zdjęcia nie maja ostrości ponieważ aparat w telefonie jest uszkodzony.

Na baterii jest opis : 3,7V Li-Po Battery 850mAh 3,15 Wh

Bateria ma trzy blaszki ja na foto poniżej

image.thumb.png.ab2eb91a31f5b737b8c5c0e2e31daf0f.png

 

Pytanie czy mogę zastąpić tą baterię np. baterią li-pol 1s i jak podłączyć do kamerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę , że na powyższe pytanie nie ma odpowiedzi... ale to nie znaczy że nic nie działam !

 

Wczoraj w końcu udało mi się uruchomić pomarańczową kamerkę ! Czyli RunCam2 4K Edition !

Nie jest to pierwsza, a chyba już trzecia, która dostała się w moje ręce i do tego zakupione aż cztery różne kardy micro SD Sandisc, Samsung i 128GB i 64GB, wszystkie U3.

Obecnie udało się uruchomić a karcie Sandisc 64GB U3, dokładnie wczoraj po trzykrotnym formatowaniu załapała o co chodzi !

Akurat w czas bo znalazła się na modelu A6M ZERO, który brał udział we wczorajszych pokazach.

image.thumb.png.6d479a12b3ef3236dba023b6e6341bfd.png

 

Sama kamerka po włączeniu i uruchomieniu nagrywania filmu nie chciała zapisywać na karcie, co w poprzedniej, którą posiadałem udało mi się osiągnąć.

Dopiero z aplikacją na telefonie po połączeniu przez wi-fi kamerka zapisuje nagrywane wideo.

No niestety ale dalej nie wiem o co chodzi, ponieważ po chwili potrafi sama zatrzymać nagrywanie wideo...

Zasięg wi-fi to kilka, kilkanaście metrów a sam obraz na telefonie się zawiesza i widać przeskoki.

A to, że traci zasięg wi-fi nie znaczy, że kamerka nie nagrywa a wyłączanie się nie mam nic wspólnego z zasięgiem wi-fi i jego utratą. Po prostu po uruchomieniu nagrywa kilka sekund i się zatrzymuje bez powodu. Trzeba drugi raz uruchomić. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale trzeba sprawdzić po włączeniu czy nagrywa i najlepiej widać to na telefonie w aplikacji.

Jakość nagrania w najniższej jakości wybranej w opcjach jest dość zadowalająca, lecz dźwięk jest jakby w innym miejscu i wyprzedza nawet tak szybki model samolotu jakim jest A6M ZERO! Ten problem jest nie tylko w tej kamerce, ale w pozostałych dwóch innych które posiadam, Bullet HD i Sencor.

Co jeszcze ciekawego zauważyłem oglądając nagranie ze wczorajszego lotu to jak model w locie na większej wysokości przechyla się na skrzydło to widać jakby cofanie obrazu, przez co jest wrażenie jakby model chwilę leciał do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.