Skocz do zawartości

RunCam2 4K Edition


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dodaję nowy temat dotyczący RunCam2 4K Edition.

Zakupiłem już drugą tego typu kamerę i za nic nie mogę jej uruchomić...postępuje zgodnie z instrukcją.

Kamerę wcześniej naładowałem do momentu kiedy zgasła dioda.

W kamerce zamontowałem dedykowana kartę mikro SD Sandisk Extreme Micro SDXC 128GB 160MB/s A2 V30

Nie wiem, może robię coś źle, ale postępując jak podane w instrukcji :

Video Mode

LED2: ( Blue)
- In standy mode, short press the Power/Shutter button,
with one beep and LED2 starting blinking per second,
camera starts recording.
- In video mode, short press the Power/Shutter button,
with 2 beeps and LED2 staying blue, camera get back to
standby mode.

 

 

No i właśnie... włączam kamerę i jest ona w trybie czuwania...

Krótko naciskam przycisk zasilania... i co ? no i nic się nie dzieje ! A powinien być sygnał dźwiękowy i kamera powinna rozpocząć nagrywanie.

Łączę kamerę z komputerem i na dysku G nic nie ma.

 

O co tu chodzi ? Czy ja robię coś nie tak ???

 

Tą drugą kupiłem w Chinach przez aliexpress , ponieważ w Polsce już nie znalazłem.

IMG_20210713_171253.jpg

Napisałem do RunCam, odpisali, że może to być problem karty...

Zalecili sprawdzić na Samsung U3 128gb plus, wcześniej ją sformatować do FAT32.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta kamere od kilku miesiecy i mialem te same problemy:

1. Ta drugie przycisniecie musi byc bardzo krotkie.

2  Karte trzeba sformatowac Long (?), unclick  Quick Format w Windows. Zajmuje to bardzo dlugo, 5-6 godzin ale inaczej kamera nie dziala.  Zielony pasek formatowania przesuwa sie bardzo powoli, i przez pierwsze kilkanacie minut w ogole go nie widac.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Andrzej Klos
Gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

Jak na razie to przez tą kamerkę przestała mi działać Bullet HD mini... a dlatego, że pożyczyłem sobie kartę i teraz żadna nie działa.

Nic nie daje formatowanie chuchanie i dmuchanie.

CO TO ZA SPRZĘT !

Dziś sprawdzę na karcie Samsung U3 128gb plus. Ta kamerka powinna śmigać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem tak jak mi kazali z RunCam.

Kupiłem kartę, sformatowałem

Kamerka uruchomiła się OK

Robi zdjęcia OK 

Nagrywa filmy, jednak jakość nagrań powiedzmy, że mnie nie zadowala.

Zaraz napisze do RunCam niech zabierają ten sprzęt.

Nie mam zamiaru kupować wszystkich dostępnych na rynku kart i sprawdzać godzinami na której może raz na jakiś czas zadziała bądź nie.

 

 

 

IMG_20210717_074238.jpg

IMG_20210717_075832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, a2j napisał:

Ty to masz przygody z tą kamerą aż mi Cie szkoda. Sam używam podobnej, starszej kamery Mobiusa i wydawało mi się że runcam będzie lepszy.

W zwykłym telefonie z 1zł który dostaje się w abonamencie za 30zł/mc jest lepsza kamera a jakoś filmów jakie nagrywa jest bardzo zadowalająca. Działa bez żadnych problemów a przecież nie jest to kamera ! A tu mamy specjalistyczny sprzęt tylko do wideo...to jakaś porażka. 

Po co produkować kamery skoro jakoś nagrań jest gorsza od telefonu. To powinno nazywać się bubel nie kamera, to samo dotyczy wideorejestratorów...ale już się nie będę wypowiadać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, co prawda nie liczyłbym na jakiś super świetny obraz, bo 4k to tylko rozdzielczość która owszem ma znaczenie, ale jednak nie tylko tym robi się jakość. Ale dziwne, że aż tak źle, chyba że chodzi o to ze screena gdzie nagranie jest popsute? Czy ogólnie już nagrywa w całości poprawnie ale słabo? W dobrym oświetleniu (bo to ważne przy takich kamerkach, mały sensor robi swoje, nawet GoPro za troszkę większą sumę nagrywa cienko jak ma mało światła, a im więcej klatek na sekundę tym go mniej więc wtedy warto ustawiać niższe ilości) powinno być okej w ustawieniu nawet 1080p. Próbowałeś może poustawiać wszystko za pomocą telefonu po WiFi łącznie z formatowaniem przez kamerkę? I czy na pewno wybrałeś dobrą jakość (przy okazji warto najwyższy bitrate), a nie na przykład VGA? Wybacz jeśli pytanie oczywiste i już to wszystko zrobiłeś, ale tego nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku moja cierpliwość jest na poziomie zero !

Nie będzie już więcej żadnych prób, sprawdzania, kombinowania itp. itd.

Takie rzeczy to wyjmuje się z pudełka i po 5min. powinno być już zamontowane na samolocie RC !

Mam kamerkę RunCam do FPV działa od razu bez zająkania.

To nie koniec, potrzebna jest kamerką, ale teraz już będę kupować w sklepie i przed przekazaniem pieniędzy poproszę o przetestowanie pod kątem działania ! Jeśli  wszystko jest ok to biorę .

Jeśli będzie jakiś mały problem, tak jak to było w przypadku JBL kino domowe, wszysy dobrze wiedzieli że jest problem z tym urządzeniem a mimo to sprzedawali...ja też kupiłem i na drugim dzień już byłem z powrotem u sprzedawcy o zwrot pieniędzy za bubel.

Tu chodzi też o przepływ gotówki, wcisnąć bubel klientowi pieniądze od kilku miesięcy są na koncie, można inwestować nie mając własnego kapitału. Po to właśnie został wprowadzony pieniądz papierowy a teraz wirtualny. Ale to dobra dyskusja na odrębny temat ?

Taka prawda, dziś wcale nie trzeba pracować aby mieć wszystko ,a to za sprawą właśnie tego pieniądza wirtualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - zaniepokoiłeś mnie, gdyż jakiś czas temu nabyłem taką kamerę - też w Chinach.

Sprawdziłem, to co napisał Andrzej - potwierdzam. Szybkie formatowanie odpada.

Długie formatowanie MSDOS FAT32.

Ja jestem MACowy, formatowanie robiłem systemowym narzędziem dyskowym.

Po długim formatowaniu karty 128 GB (trwało 5 godzin) - działa bez problemów. Po szybkim nie.

Może Twój egzemplarz ma jakąś wadę, lub wgraj może nowy firmware, lub któryś poprzedni: https://runcam.com/download/runcam24k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ?

Tak jak pisałem, więcej testów już nie będzie...bo czas zacznie być liczony w dniach tyle jej uwagi poświęciłem.

Długie formatowanie jak i krótkie nić nie pomaga.

Po którymś tam formatowaniu osiągnąć sukces ponieważ obraz wideo z nagrania był kompletny i czysty bez zakłóceń i zielonych obszarów. Ale niestety przerywał, klatkował , przeskakiwał nie wiem jak to nazwać.

Tak kamerka to jakiś nieudany eksperyment.

Zwykła za 50 zł działa od razu. Bez zająkania.

Robię zwrot towaru.

Najgorsza sprawa to że dwie karty microSD po 100zł pewnie też już do niczego nie będą się nadawały.

 

 

Jest 20:15 i ciągle wieje. Czekam aż ucichnie to polatam trochę Messerschmitt BF109.

Tym razem nagram film telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pengo napisał:

Nie odpowiedziałeś na istotne pytanie, czy sprawdzałeś jej ustawiania z poziomu telefonu przez wifi? 

Nie, bo już wysłałem do Chin, poza tym jak coś nie działa od razu to trzeba się tego pozbywać, bo później są tylko problemy, a ja nie lubię problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pengo napisał:

od tego powinieneś zacząć, w 5 minut byś wiedział czy coś w opcjach jest źle ustawione, czy faktycznie kamera wadliwa

No dobrze, ale czy w opcjach mamy dostępne nagrywanie wideo w uszkodzonym formacie ? Nie.

Po prostu kamera ma problemy z komunikacją z kartą mcro SD

Tak samo ma problem czytnik kart który mam w komputerze i tego samego problemy ze stacją CD rom. Taki przykład. Nie nawidzę tego !!!

Za 15 razem odpala dopiero...zawiesza się itp. jak tak ma działać to nie.

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj temat zmotywowal mnie do rozpakowania mojej Caddx Tarsier V2.

 

...Przyznam, ze przez chwile pomyslalem, ze jakas ciapa jestes, co nie umie kamery wlaczyc? ale z moja mam podobne przeboje?.  Kupilem karte w/g specyfikacji. Sciagnalem program do sformatowania FAT 32, bo moj komputer nie przewidzial takiego formatu dla tej karty ( byl do wyboru exFAT i cos tam jeszcze). Formatowanie dlugie, w moim przypadku ok 0.5 h, moze mniej.

 

 Co bym nie robil, to albo kamera nie widzi karty, albo nagrywa przy wlaczeniu 3 sekundowy filmik i urywa. Mam oczywiscie aplikacje, ktora dziala, ale troche jak wersja beta. Raz sie laczy raz nie. Trzeba pstrykac.

Jest niby opcja formatowania w aplikacji ale nawet jak karty nie ma w kamerze to i tak aplkacja po formatowaniu wysyla, ze succesfull?. To chyba znaczy, ze cos nie tak do konca... Do tego jak karta niesformatowana jest w kamerze, to wlacza sie tryb wifi, a jak sie niby sformatuje (dalej nie nagrywa ) to juz wifi nie da sie wlaczyc i cos poprzestawiac. Dziwy jakies?

 

Mam zamiar napisac do sklepu, bo tez stracilem cierpliwosc i entuzjazm. Na razie stracilem tez ochote na dalsze eksperymenty...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić kamerę za 100zł i kartę na 20 to działa od razu. ale jakość filmu do bani.

A co do kart micro SD to są takie , że wystarczy włożyć do kompa wyjąć i można ją do śmieci wyrzucić, bo już nie działa na żadnym urządzeniu. To samo dotyczy pendrive i CD... czytniki jak i same płyty CD.... naprodukowali dziadostwa masę i zalewają tym rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisne Ci sie jeszcze w topic, ale to tak z tej radosci i troche dla potomnych... Moja Tarsier V2 nagrywa!

 

Wymienilem kilka e-maili z serwisem sklepu i doszlismy wspolnie. Glupia sprawa. Chcialem sprawdzic czy sprzet dziala zanim cos polutuje i zamontuje w samolocie, zasilajac kamere z komputera przez kabel USB ( w instrukcji jest wyraznie napisane, ze jest to jeden z czterech sposobow zasilania!). Okazuje sie, ze prad z USB (stabilizator czy cos po stronie kamery chyba?) jest niewystarczajcy do prawidlowego dzialania. Po podlaczeniu napiecia z zasilacza jak reka odjal. Wszystko OK. Funkcja formatowania, mode Wifi, nagrywanie  i aplikacja dzialaja!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.