Skocz do zawartości

RunCam2 4K Edition


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie minęło 2 lata od momentu kiedy udało się uruchomić kamerkę a już nie spełnia swojej funkcji !

Używana naprawdę nie dużo, a mimo to po naładowaniu do pełna nie jest w stanie nagrać całego kilkuminutowego lotu z samolotu!

Jakieś straszne warunki pogodowe nie były typu -10 stopni Celsjusza ! Bo przy takich warunkach inne kamerki potrafiły przestać działać po 3 min. nagrywania. A wczoraj było około 3 stopni więc nie wiem w czym tkwi problem, że wyłącza się tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ali... można kupić zamienne akumulatory. Nie wiem czy warto.

 

Druga sprawa to na czym odtwarzacie wideo w 4K bo mój sprzęt komputerowy nie daje rady ! Nawet w słabszej jakości obraz się tnie i nie ma płynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona niecałe 2 lata temu kamerka SENCOR wczoraj odmówiła posłuszeństwa !

Cały dzień nagrywania z lotów modeli poszedł na marne bo nie można zgrać plików na komputer.

image.thumb.png.e6021f587bef57904089906d3e2ec6b5.png

 

Nie działa Transfer file w kamerce . Filmy można tylko obejrzeć w kamerce na małym monitorze.

Znalazłem paragon i pudełko z całym osprzętem. Więc będę reklamować.

Używałem jej głównie w Spitfire.

image.thumb.png.11d10f5481a4921103dfc3d0bc1b55d6.png

 

 

Będę szukał teraz innej kamerki, lepszej i niezawodnej !

Możecie podesłać jakieś propozycje :P

 

Bo te co do dziś kupowałem do 500 zł to wszystkie słabo wypadają.

RunCam 2 4K po dwóch latach nie za częstego użytkowania nie jest w stanie nagrać całego jednego lotu modelu trwającego około 10 min.

To znowu problemy z kartami microSD... normalnie szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toretto1995 napisał:

Czemu nie kupić sprawdzonego GoPro ? Używam od lat 5, 7, 10 i działają bez zarzutu. Zamienniki baterii u skośnookich przyjaciół jak za darmo a do tego możliwość zasilania po prostu z zewnątrz.

Cena to raz a i nikt w tamtych czasach nie myślał, że tak zainteresuje się człowiek modelarstwem. Wychodzi na to, że trzeba w końcu kupić coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 22:35, Andrzej Klos napisał:

Mam RunCam2 4K od prawie 4 lat i dziala bez problemow, tak jak poprzednio pisalem.  Rok temu trzeba bylo wymienic baterie i to w zasadzie wszystko.

Jeśli chodzi o RunCam 2 4K to od kiedy udało mi się uruchomić kartę w tej kamerce to też działa prawidłowo. Ale żeby po 10 nagraniach zdechła bateria to jest jakaś porażka, że mają taka krótką żywotność. Obecnie jest to tylko około 10 min ciągłego nagrywania po pełnym naładowaniu. A przy temperaturze 3 stopnie Celsjusza nie wytrzymuje nawet tyle.

Przykładowo wyjąłem baterię 18650 ze zdechniętego oświetlenia solarnego led za 10 zł z internetu bo już nie świeciło wcale na dworze i po naładowaniu akumulatora w ładowarce oświetlenie samolotu które zrobiłem działa bardzo długo na tej bateryjce.

Będę musiał kupić nowe baterie do RunCam tylko nie wiem od którego sprzedawcy na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Atomizer napisał:

Jeśli chodzi o RunCam 2 4K to od kiedy udało mi się uruchomić kartę w tej kamerce to też działa prawidłowo. Ale żeby po 10 nagraniach zdechła bateria to jest jakaś porażka, że mają taka krótką żywotność. Obecnie jest to tylko około 10 min ciągłego nagrywania po pełnym naładowaniu. A przy temperaturze 3 stopnie Celsjusza nie wytrzymuje nawet tyle.

Przykładowo wyjąłem baterię 18650 ze zdechniętego oświetlenia solarnego led za 10 zł z internetu bo już nie świeciło wcale na dworze i po naładowaniu akumulatora w ładowarce oświetlenie samolotu które zrobiłem działa bardzo długo na tej bateryjce.

Będę musiał kupić nowe baterie do RunCam tylko nie wiem od którego sprzedawcy na aliexpress.

Weź zrób zasilania z 5V.

 

Wepniesz w odbiornik i gotowe, nawet w zestawie masz kabel do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Weź zrób zasilania z 5V.

 

Wepniesz w odbiornik i gotowe, nawet w zestawie masz kabel do tego

Właśnie nad tym myślałem już w innej kamerce gdzie padła bateria i nie można dostać oryginału, tylko żeby czegoś nie uszkodzić ! W instrukcji RunCam2  podane jest, że można zasilić DC 5-17V. Czyli też można zasilić dowolną baterią od 5 do 17V i nie musi być to przykładowo odbiornik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Atomizer napisał:

Właśnie nad tym myślałem już w innej kamerce gdzie padła bateria i nie można dostać oryginału, tylko żeby czegoś nie uszkodzić ! W instrukcji RunCam2  podane jest, że można zasilić DC 5-17V. Czyli też można zasilić dowolną baterią od 5 do 17V i nie musi być to przykładowo odbiornik ?

 

No tak, cokolwiek w zakresie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - musisz niestety kupić raz a dobrze... Moja babcia mówiła że jak kto biedny to go nie stać na tanie rzeczy. Jakbyś zebrał te wszystkie wynalazki to by GP było. Przecież nie musi być koniecznie 12. Myślę że z tym Sencorem to od 4 w góre wygrywają... Jest jeszcze Insta360 i parę innych. Jest Runcam Split - miałem w mini dronach typu 3` i dawało radę mega. 

 

Bo rozumiem, że FPV Cię nie interesuje? Bo to fajne jest wbrew pozorom :D  - jest nawet grupa gdzie walczymy w widoku z pokładu... 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 16:49, JacekK napisał:

Michał - musisz niestety kupić raz a dobrze... Moja babcia mówiła że jak kto biedny to go nie stać na tanie rzeczy. Jakbyś zebrał te wszystkie wynalazki to by GP było. Przecież nie musi być koniecznie 12. Myślę że z tym Sencorem to od 4 w góre wygrywają... Jest jeszcze Insta360 i parę innych. Jest Runcam Split - miałem w mini dronach typu 3` i dawało radę mega. 

 

Bo rozumiem, że FPV Cię nie interesuje? Bo to fajne jest wbrew pozorom :D  - jest nawet grupa gdzie walczymy w widoku z pokładu... 

Problem nie jest w tym , że coś jest tańsze niż GP ale to że producenci coraz więcej wprowadzają na rynek bubli mając gdzieś klienta ! Robią na ilość a nie jakość. Dotyczy to nie tylko elektroniki ale praktycznie wszystkich produktów ! Właściciele firm ciągle szukają oszczędności kosztem jakości. Przykładowo w meblach są montowane prowadnice do szuflad, które rozpadają się już przed montażem a po zmontowaniu szuflada lata na boki. Ale jest tańsza o parę gr. jest !

Nie jest powiedziane, że kamerka za 2000zł nie będzie bez wad !

Ja nie widzę przeciwwskazań aby kamerka za 400 zł działała 10 czy 20 lat ! To samo dotyczy innych produktów. Wystarczy tylko poszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Michał - coś za bardzo narzekasz. Jest jak jest ...  zamiast się zagryzać,lepiej pytać innych przed zakupem. Najlepiej nie wybierzesz- bo nie jesteś w stanie przetestować wszystkich rzeczy które chcesz kupić.

Czy kupuje telefon , tv , czy samochód ... pytam o zdanie czy polecenie maniaków w temacie , którzy wiedza o tych urządzeniach wszystko, przepuszczam prze własną intuicję i kupuję... .

Na tym forum jeden z kolegów polecił mi drukarkę 3D - o których nic nie wiedziałem. Kupiłem - jestem zadowolony. Drugi polecił mi aparaturę -kupiłem , jestem zadowolony. Oczywiście są lepsze... i droższe ... ale mnie to wystarczy. Jak będę się chciał bawić FPV - to zapewne zapytam na forum o zdanie kolegów. Wybiorę z tego co polecają - i na jakie mnie będzie mnie stać i pewnie będzie OK.

A na kasę jest tylko jeden sposób - trzeb zarobić,(albo ukraść) jak nie w pracy , to po pracy...nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu się dziwić jak na rynek producenci wprowadzają świadomie BUBLE !

Kupuję coś a to są moje ciężko zarobione pieniądze! Więc mam prawo narzekać i oczekiwać dobrego produktu.

Ktoś mi tu mówi , że bateria po 2 latach jest już stara ha ha... dobre

Padła mi kamerka i nie miałem czym nagrywać to wziąłem z półki stary telefon samsung co leżał nieużywany 5lat ! Używany był 2 lata, czyli ma już około 7 lat! Oczywiście bateria rozładowana do zera. Po naładowaniu tego telefonu i dwa dni nagrywania filmów bateria jest na poziomie 89%, a w miarę nowa kamerka nie jest w stanie nagrać 10 minutowego filmu.

Mam jeszcze starszy telefon htc wildfire, który też jeszcze pokona te dużo nowsze kamerki co mam.

Buble buble i jeszcze raz buble sprzedają !

Ostatnio reklamowałem totalny bubel jaki wyszedł w DIVERSE ! Kurtka letnia , która zaczęła się po prostu sypać ! Znajdzie sie ktoś kto powie, ze jest już stara! Nie nie jest stara to po prostu bubel produkcyjny tak samo jak te kamerki i wiele innych rzeczy.

image.png.e0365befffa14e1267ff03d70ed26047.png

image.png.0f9e08b6d1505c227d527f90ad5c6dc9.png

W końcu wyszło tak , że reklamując kamerkę SENCOR u sprzedawcy ( Media Markt ) poniosłem łącznie koszty około 415 zł a kamerka jest wartości 399 zł !

A okazało się , że reklamacja nie jest jeszcze zakończona !

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.