Skocz do zawartości

Ił 2


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad czymś nowym a zawsze marzyłem o makiecie.

Wybrałem Ił 2 ma może ktoś zdjęcia, lub plany, wszelkie informacje na temat tego samolotu będą przydatne.

Mam dostęp do chyba jedynego w Polsce modelu który pozostał po Panu Lechu Podgórskim.

 

Model latał na zawodach i został uszkodzony więc jest szansa że będzie latał.
 

 

 

  

Ił-2-szturmowik-ila.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W dniu wczorajszym odebrałem pudełka z elementami które kiedyś wykonał Lech Podgórski do swojego  modelu.

Zacząłem się bawić podwoziem i zrobiłem prowizoryczną obudowę ze sklejki, przyznam trochę trwało niż uchwyciłem wymiar i kombinacje mechanizmu.

Teraz szukam serwa które ma 90 stopni obrotu w jedną stronę (tak naprawdę nie wiem czy takie istnieją)

Widoczna ośka musi się obrócić o 90 stopni w celu otwarcia i zamknięcia.

Może ktoś ma w temacie doświadczenie. 

Wiem że budowano przekładnie do tego modelu, ale może technika się zmieniła i zastąpię to serwem.

 

Zdjęcia co przywiozłem w dniu jutrzejszym. 

20210827_095256.jpg

20210827_095308.jpg

20210827_101450.jpg

20210827_101500.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne serwa cyfrowe mają zakres regulacji +/- 60 st. czyli w sumie 120 st. tak że to tylko kwestia regulacji.

Starsze serwa analogowe miały możliwość rozszerzenia zakresu do +/- 90 st.

Są też dedykowane serwa do podwozi np.  https://hitecrcd.com//products/servos/analog/sport-2/hs-75bb/product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skrzydła przejęte po p. Lechu Podgórskim - tak został przez Niego pokryty rdzeń styropianowy, ale w czym to przeszkadza?

Bardzo trwała konstrukcja skrzydła, i tak będzie kryta laminatem po zakończeniu instalacji wyposażenia.

Zdjęcie trochę nie odzwierciedla rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.