Skocz do zawartości

Pasja modelarska.


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, ahaweto napisał:

Napisz.....

no to piszę :)...w pewnym mieście leżącym  we wschodnich landach naszego zachodniego sąsiada, żyli sobie  Niemka I Francuz. Nazwijmy ich Kathrin i Renne. Kathrin  dażyła ogromnym uczuciem Renne ale jej ogromna milościa  były stare, angielskie klasyczne Mini.Renne bardzo kochał swoja dziewczynę  i postanowił  takie auto dla niej znalezć....Szukał długo...wreszcie znalazł Mini w wersji specjalnej Check Mate, produkowano ją tylko  przez 6 miesięcy  1990 roku....Renne włozył bardzo dużo serca, czasu i pieniędzy również w przygotowanie tego auta do jazdy...Gdy już  było gotowe , przyszykowane do jazdy, opakowane  piękną czerwoną kokardą z kwiatami leżącymi na masce...coś poszło nie tak....w aucie można było tylko posiedzieć....bo silnik nie dawał się uruchomić...rozrusznik kręcił ale bez spodziewanego efektu.. Walka trwała wiele miesięcy, auto transportowano z jednego garażu do drugiego... Kathrin postanowiła auto sprzedać;  namawiana  aby sprawdzić wszytko po kolei bo to  przecież niemożliwe ...odpowiedziała "Nein"....Po negocjacjach , trwających dośc  długo  auto trafiło do mnie...No i tu , krok po kroku doszedłem  co było przyczyną....Teraz czekam na  kupione w Anglii części które od 10 dni siedzą na cle ...Zyskałem  podwójnie...bo fajne  auto w wersji limitowanej i  nowych sympatycznych znajomych......Kathrin i Renne

ot taka historia

3 godziny temu, qpa napisał:

resztą historii nie dzielisz

jak się nie dzielę kiedy sie podzieliłem:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ahaweto napisał:

Cedzisz opowieść.

bo to musi stopniowac napięcie :)

ale  aby  zaspokoić  ciekawość  co było .....

1/step by step sprawdzenie przejscia między  stacyjką a cewka zapłonową.....jest

2/ odwrotnie podłączona cewka zapłonowa, czyli +  podłączony do aparatu zapłonowego...wymieniona cewka -własciwie podłącaona

3/kable  wysokiego  napięcia ( nowe ) podłaczone po  "uważaniu", czyli jak się Renne wydawało- zapłon ustawiony klasyczna metodą na żarówkę i  tłok 1 cylindra w GMP ->> oba zawory zamknęte, palec przerywacza pokazuje który z cylindrów będzie tym pierwszym

4/brak iskry-   bo nie może  być...prąd ucieka w koła...Renne, wymienił styki przerywacza  razem z płytką i kondensatorem ale przy okazji udało mu się zniszczyć dwa grzybki nylonowe będące  zarówno łozyskowaniem jak i izolacją-  to właśnie tkwi na cle

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 12:08, d9Jacek napisał:

..odwrotnie podłączona cewka zapłonowa...

..kable  wysokiego  napięcia ( nowe ) podłączone po  "uważaniu", czyli jak się Renne wydawało...

Renne, wymienił styki przerywacza  razem z płytką i kondensatorem ale przy okazji udało mu się zniszczyć dwa grzybki nylonowe będące  zarówno łożyskowaniem jak i izolacją...

Bo to Francuz, a samochód angielski... spacer.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 20:58, d9Jacek napisał:

jak z lat 60-tych to już mocno kolekcjonerskie, poważnie

U mnie sie kilka takich zachowalo - niedawno odkrylem w dawno zapomnianym kartonie.

 

W dniu 22.10.2021 o 20:58, d9Jacek napisał:

...dostałem prezent urodzinowy

O kurcze, fajny ten mini. Wyglada na bedacy w bardzo dobrym stanie. Jak jeszcze powiesz, ze korozji nie ma, to juz calkiem zaniemowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RomanJ4 napisał:

Kiedyś samochody robili na lata,

z punku widzenia producenta nie oplaca sie produkować  trwałych  samochodów. ale nie tylko samochodów...kiedyś  lodówki, pralki, telewizory  etc.  słuzyły latami i co najwazniejsze  były naprawialne...a teraz ....szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku, ja bym nie generalizowal. Kiedys samochody tez rdzewialy, i to jak. Wiele dostepnych jeszcze, starych aut to niestety rdza na kolkach i kazde z nich posiada miejsca szczegolnie narazone na rdze. Powiedzialbym raczej, ze Jacek doskonale wie czego szukac i na co zwracac uwage, zeby uniknac rozczarowania. Na tym trzeba sie po prostu znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mr.jaro napisał:

Wiele dostepnych jeszcze

jest na rynku niemieckim , szczególnie teraz....ale nie na MOBILE.de.

można znależc absolutnie perełki za  małe pieniądze, cżesto z juz  rozpocżęta odbudową , która przerosła  właściciela...transport do Polski to też żaden problem.....

własnie dostałem info ,że na Poczcie jest przesyłka z GB z częściami do aparatu zapłonowego..ojjj...b ędzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Granacik napisał:

Dobra, to ja.....

chcę 911 S z  1968 roku..??

Błażej, szukaj , szukaj...z tego co wiem to za małe "piniadze" byl w Polsce...jakies miesiąc temu widziałem ogłoszenie.... z silnikiem .skrzynią i mostem "scierki"

18 minut temu, mr.jaro napisał:

ja sie na starych autach nie znam na tyle

a jakie byś chciał ????? poszukam Ci w Niemczech, ponegocjuję a resztę  załatwisz sam... tj  transport w Niemczech Ci załatwię :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.