Skocz do zawartości

Nadmiar szczęścia.


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jacku, to chyba jednak nie to samo. Prawdopodobienstwo dorzucenia jedynie przez pomylke skrzyni biegow do wysylki silnika jest raczej znikome.

 

W przypadku takich drobiazgow jak odbiorniki, a szczegolnie w takim molochu wysylkowym jak HK o pomylke nie trudno. Ale ja bron Boze nie chce tutaj nikogo pouczac, ani czegokolwiek sugerowac. Powaznie! Ja w takiej sytuacji bym zapytal, czy chodzilo o pomylke i co zrobic z nadmiarem. Ale tez rzecz zrozumiala, ze takiego obowiazku nie ma. I naturalnie nie ma tez o co robic burze w szklance wody.

 

Moze pakujacy chinczyk byl juz zmeczony pod koniec 16 godzinnej zmiany i zamiast 1.00 ujrzal 10.0 - zdarza sie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mr.jaro napisał:

 Ale tez rzecz zrozumiala, ze takiego obowiazku nie ma.

Nie jest to takie oczywiste. W Polskim prawie obowiązuje coś takiego jak bezpodstawne wzbogacenie i przywłaszczenie. Jeśli sprzedawca wysłał coś przez pomyłkę i nie żądał za to zapłaty, to kupujący na prośbę sprzedającego ma obowiązek ten nadmiarowy towar zwrócić. Jeśli kupujący jest świadomy pomyłki, a mimo to zachowuje dla siebie towar, to jest to niezgodne z prawem.
W tym przypadku podejrzewam, że HK pewnie nawet nie zauważy pomyłki, ale przynajmniej dla mnie, naturalnym zachowaniem byłoby skontaktowane się ze sklepem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ahaweto napisał:

W pośpiechu kliknąłem "przesyłka nierejestrowana", szybko na stronie pojawiło się że wysłane i do tej pory "ani widu ani słychu".

I z tego powodu rezygnuję z zakupów u nich, rejestrowana jest dodatkowo płatna i zrobiło się ogólnie jakoś drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arek1989 napisał:

Nie jest to takie oczywiste. W Polskim prawie obowiązuje coś takiego jak bezpodstawne wzbogacenie i przywłaszczenie. Jeśli sprzedawca wysłał coś przez pomyłkę i nie żądał za to zapłaty, to kupujący na prośbę sprzedającego ma obowiązek ten nadmiarowy towar zwrócić. Jeśli kupujący jest świadomy pomyłki, a mimo to zachowuje dla siebie towar, to jest to niezgodne z prawem.
W tym przypadku podejrzewam, że HK pewnie nawet nie zauważy pomyłki, ale przynajmniej dla mnie, naturalnym zachowaniem byłoby skontaktowane się ze sklepem.

 

 

Zapewne masz racje. Ja mialem wczesniej na mysli bardziej obowiazek wynikajacy z osobistego podejscia kupujacego do takich sytuacji, a nie obowiazek narzucany prawem. Ale wyrazilem to zbyt skrotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea UK, zamówiłem szafę taką na troje drzwi, szeroka, duża w trzech wielkich paczkach (600funtów komplet). Przyszły dwie paczki. Zadzwoniłem z wyjaśnieniem, przeprosili wysłali... Kolejną szafę trzy paczki. Pytam kuriera a co z tymi dwoma? On mi, że nic nie wie. Zadzwoniłem ponownie z kolejnym wyjaśnieniem i prośbą żeby zabrali niekompletne dwie paczki. Przeprosili, powiedzieli, że podeślą kuriera.

.

.

Przyjechał z brakującą paczką... Zadzwoniłem a oni, przeprosili i stwierdzili, że po ich stronie jest o.k. i oni nikogo już nie przyślą.

Zapłaciłem za jedną szafę a druga w gratisie ? (600 funtów w gratisie to lubię). Dobrze, że miałem dużą sypialnię to nawet fajnie się skomponowały ?

 

Inna sprawa, że takich drobnych bonusowych przesyłek miałem już kilka ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 16:03, mr.jaro napisał:

A nie wypadaloby zapytac, czy nie chca nadmiaru z powrotem?

Zapytałem i dostałem odpowiedź.

"Christine Gildo (HobbyKing Support Center)

Nov 20, 2021, 4:09 EST

Hi Jerzy,

Good day. I hope you are doing well.

Oh you mean you have received other items in your order? But have you received your correct item?
May you please provide picture of the items you have received? And also the postage label. We will check this for you.

Thank you very much! Have a lovely day ahead.

Sincerely,"

If your inquiry has not been resolved, simply reply to this email and your ticket will remain open.
*If no response is received within next 4 days, this ticket will automatically be solved.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie szczęście  ?

 

Podłączę się pod temat... Ostatnio zamawiałem podzespoły do motocykla z HYOSUNG  PARTS EU.

Nie dość , że nie dojechały wszystkie części co zamówiłem, i za które zapłaciłem, to jak się upomniałem o braki to wystawiono mi ponowna fakturę do zapłaty już po nowej cenie! W dodatku wyższej.

obraz.png.b10eb7d594203d88484630421bc5f520.png

 

obraz.png.792c3c647967908c6902783d5d408107.png

 

W dodatku na stronie wyraźnie jest napisane jak byk , że:

obraz.png.19d3770ec925aab1b32260ba5a6efbad.png

 

I to nawet w języku Polskim.

 

A ja musiałem zapłacić obraz.png.ab1ee14965fc21b52e831cbf71aeb565.png

 

I to w czasach kiedy złotówka słaba jak nigdy ... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to o co tu wreszcie chodzi? O zgodny z tematem watku nadmiar szczescia, czy moze o nadmiar nieszczescia?

Michal, nie gniewaj sie, ale jesli handlarz chce Ciebie nieslusznie °skroic°, to w Twoim interesie lezy do tego nie dopuscic. Zalatwiaj to bezposrednio z handlarzem, bo jak dlugo tego nie zrobisz, zalenie sie na ten temat w bodajze trzecim juz watku tez niczego nie zmieni. A jesli Tobie brak czesci do tego "Hyosungczyjakmutam" zaczyna zbyt mocno doskwierac, to moze nadszedl czas, by zaoszczedzic sobie nerwow, pozbyc sie go i poszukac motocykla innej marki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, d9Jacek napisał:

trzeba było kupować  albo wczesniej albo po Nowym Roku:)

ale zbiornik 355€ ... to słabo

Temu zbiornikowi to się przyglądałem od dłuższego czasu... jeszcze niedawno (rok, dwa lata temu) był dostępny nawet w Polsce kosztował 1700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.