Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2022 o 19:11, young napisał:

Generalnie foka to nie moje klimaty , ale dla innych parę zdjęć mojego zbioru

 

Tez widze jestes NAZISTA ( wg naszego forumowego kolegi ) ?

 

Zeby kolege RobRoya troszke uspokoic, pokaze kilka ksiazek NIEnazistowskich (choc moje zdobycze na temat techniki NIEMIECKIEJ bede nadal regularnie wrzucal)  ? 

 

P.S: przestalem tez sluchac RAMMSTEIN ( choc oni to akurat chyba ci "dobrzy" Niemcy z DDR ) ?

 

 

IMG_1335[1].JPG

 

IMG_1337[1].JPG

IMG_1338[1].JPG

IMG_1339[1].JPG

IMG_1340[1].JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieje ze kolega RobRoy, odstawiony w odziez patriotyczna,  jezdzi gdzies teraz polskim samochodem elektrycznym, wiec wrzuce po cichu kilka nowosci. W Szczecinie czeka na mnie caly karton ksiazek ktore juz sa moje, ale jeszcze ich nie wachalem. Dojada z potezna iloscia modeli, silnikow , regulatorow i innych fantastycznych rzeczy, zakupionych od znienawidzinych niemcow (za wojne pisze to  mala litera)

IMG_2170[1].JPG

IMG_2171[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy dzial o literaturze stricte MODELARSKIEJ (nie moglem nic znalezc), wiec zamieszcze to tutaj. Dzisiaj kupilem (za 20 EUR) taki zestaw z Austrii. Wyszlo po 1,43 EUR za ksiazke ?

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

 

 

060_-1248923349.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Dzisiaj kupilem (za 20 EUR) taki zestaw z Austrii. Wyszlo po 1,43 EUR za ksiazke ?

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

Stary , to skarby kupiłeś ,jak za darmo! Szczerze zazdroszczę. Piękne perełki literatury modelarskiej.

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

Zdecydowanie się zgadzam i podpisuję się pod tym obiema rękami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , ze kolega RobRoy jest na jakiejs patriotycznej wycieczce (np. nad przekopem Mierzei Wislanej), wiec pozwole sobie wrzucic najnowsze nabytki. Czwarta z pierwszego zdjecia i druga z drugiego to prawdziwe perelki. Ta czwarta z pierwszego, to III ( z 4 ) czesc serii o oznaczeniach i malowaniach. Jest bardzo rzadka ( szczegolnie wlasnie ten tom) . Cala seria kosztuja w granicach 200 EUR. Ta o FOCKE WULFie 190 kupilem za 25 EUR !!! Normalana cena zaczyna zsie od 50 w gore.

 

IMG_2298[1].JPG

IMG_2299[1].JPG

IMG_2300[1].JPG

IMG_2301[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek996 napisał:

wiec pozwole sobie wrzucic najnowsze nabytki

Cieszę się ,że są ludzie którzy lubią podobnie jak ja książki. A to bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach.

Najbardziej podobają mi się książeczki z poprzedniego posta: te modelarskie? . Jako zapalony konstruktor-pilot modeli szczerze zazdroszę i podziwiam bo to naprawdę wartościowa literatura. Żałuję ,że niedostępna w Polsce bo ja jako anglojęzyczny analfabeta nie potrafię kupować na zagranicznych portalach?

Ale twoja kolekcja jest imponująca i piekna. Podziwiam i pozdrawiam ...aha te książki o szybownictwie t też przyprawiają o szybsze bicie serca....?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 04:24, jarek996 napisał:

Jak juz wiesz (z pierwszych postow), TYLKO o szybowcach transportowych ze zlamanymi krzyzami ?

Czego konkretnie poszukujesz?  Tam gdzie ja najczesciej kupuje, sa nastepujace pozycje :

 

 

 

1846efd5-2dda-4590-ae36-2a90cbdd5e2d.jpg

 

 

 

 

 

 

Na koncu ksiazek 1945-1965 & 1965-2000 znajdziesz mnie w Acknowledgments (czy jakkolwiek to jest po Niemiecku).  Na czesc pierwsza spoznilem sie bo po prostu nie wiedzialem, ze ja pisze.  Martin Simons byl bardzo zdziwiony, ze tyle szybowcow zaprojektowano i zbudowano w Polsce przed wojna.

 

  

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mr.jaro napisał:

Zarowno dla zaawansowanych, jak dla poczatkujacych modelarzy.

 

 Ja JESTEM, BYLEM i BEDE poczatkujacym modelarzem ?

 

 

1 godzinę temu, mr.jaro napisał:

Mnie odpowiadaja zwiezle napisane ksiazki

 

Ja to najchetniej tylko ze zdjeciami ?

 

 

Jarek; szczerze mowiac to kupilem TZW kota w worku, ale  20 EUR, to sa warte w 100%. Nawet jak tylko kilka jest wartosciowych. W kazdym razie na pewno ozdobia KAZDA polke modelarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.