Skocz do zawartości

Caudron CR.714C1 Cyclone w Bobrownikach


pepcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, stan_m napisał:

 

Ukazała się świetna książka pt. "Konstruktor" w postaci autoryzowanych wywiadów z mgr inż. Andrzejem Frydrychewiczem. I są tam opisy z czego składał się Kruk albo Iskierka albo Mrówka albo LALA-1. Jako, że "byłem blisko" niektórych projektów - mogę polecić do przeczytania, zwłaszcza inżynierom z branży.

 

 

 

Tak mam ta ksiazke i przeczytalem pol roku temu.

Troche smutna bo wynika z niej, ze przemyslu lotniczego w Polsce juz praktycznie nie ma.  Ale mam nadzieje, ze Flaris bedzie produkowany i trzymam kciuki za upor i wytrwalosc wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.10.2022 o 13:39, Andrzej Klos napisał:

 

Ciekawy samolot ale jakbys zrobil np TS8 Bies to byloby wieksze zainteresowanie.  I kto wie, moze zostalbys swiatow gwiazda modelarstwa tak jak jeden z naszych kolegow po zrobieniu PZL23 Karas 😁.  

No widzisz Andrzej bo trzeba zrobić coś co będzie się podobało obcym nacjom no i najważniejsze żeby bardzo dobrze latało . nie jest sztuką powielać jakieś gotowe wycinanki. Karaś bardzo podoba się modelarzom z zachodniej Europy , oni mają przesyt sztampowych messerschmitów , Spitfire czy też corsarzy albo FW , tego jest zawalenie na rynku a Karaś jest tylko jeden , no dwa mój i ten ktory dałem Piotrkowi

W dniu 6.10.2022 o 18:09, pepcio 11 napisał:

Oglądając relację z "Warbirds VI Lotnisko SKM Bobrowniki-23 lipca 2022r." zauważyłem model  samolotu CR714C1 Cyclone. Dla mnie to wielka, miła niespodzianka , że wreszcie pojawił się na lotnisku model tego samolotu. Myślałem ,że mój to jedyny jaki powstał ( po kraksie został odbudowany jako model statyczny). Czy jest szansa aby konstruktor tego modelu ujawnił się na forum i coś więcej o tym swoim dziele opowiedział. Może ma ktoś kontakt z tym Panem.

Warbirds VI - Lotnisko SKM Bobrowniki - 23 lipca 2022r. - Bing video

Jak ja go budowałem to niewiele publikacji było na jego temat. Był tak paskudny w eksploatacji ,że nawet Francuzom zabroniono na nim latać. Polakom to nie przeszkadzało. Mieli nawet dzięki nim zestrzelenia. Dzisiaj jest do obejrzenia w ML w Krakowie. W dzierżawie od Finów. Jestem fanem tego samolotu dlatego ciekawi mnie każda historia łącznie z właściwościami lotnymi modeli.

IMG20221006173329.jpg

IMG20221006173512.jpg

P8100007.JPG

To model jednego z moich Austryjackich przyjaciół, Simona Werby który przyjechał na piknik na moje zaproszenie , niestety model został skasowany (awaria elektroniki) ale kolega który ma kanał na You Tube związany z zabytkami nieba zdążył jeszcze zrobić relację o tym modelu . Powinien wstawić to na swój kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iras 11 napisał:

No widzisz Andrzej bo trzeba zrobić coś co będzie się podobało obcym nacjom no i najważniejsze żeby bardzo dobrze latało . nie jest sztuką powielać jakieś gotowe wycinanki. Karaś bardzo podoba się modelarzom z zachodniej Europy , oni mają przesyt sztampowych messerschmitów , Spitfire czy też corsarzy albo FW , tego jest zawalenie na rynku a Karaś jest tylko jeden , no dwa mój i ten ktory dałem Piotrkowi

...

 

Male sprostowanie Irek. Ja nie mialem na mysli aby komus na Zachodzie, czy nawet Wschodzie sie podobalo.  Chodzi mi tylko cos innego, orginalnego.  A jest tego jeszcze troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Male sprostowanie Irek. Ja nie mialem na mysli aby komus na Zachodzie, czy nawet Wschodzie sie podobalo.  Chodzi mi tylko cos innego, orginalnego.  A jest tego jeszcze troche.

Andrzej wszystko dobrze tylko po co ta przycinka o gwiazdorzeniu  , zawsze byłem i jestem i będę za budowaniem modeli oryginalnej konstrukcji , nie tuzinkowych i na ile mi zdrowie pozwoli będę projektował i budował modele samolotów których nikt na świecie nie odważył się zbudować . jestem trochę zażenowany ale może to przyczyna że jestem trochę kontrowersyjny i dużo pseudo modelarzy mnie nie lubi więc karaś też im się nie podoba mimo że jest wykonany dobrze i co najważniejsze lata , bardzo dobrze lata.Wielu próbowało wykonać ten model ale ci co chcieli zrobić jego w jak najbardziej przybliżonej formie do oryginału niestety okazywało się że zrobili nieloty , było zaś kilka modeli które faktycznie latały ale do karasia było im daleko.Nikt z Polskich gryzipiórków nie miał ochoty opisać tego modelu jedynie zagraniczne czasopisma modelarskie zainteresowały się tym i to najbardziej wkurza , nie jestem szczęśliwy że oni to opisali lecz zły że nasi ponoć propagatorzy polskiego lotnictwa mają to w D........ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej- witaj w klubie! Ciekaw jestem, czy też dojdziesz do wniosku, że czas to miałeś wcześniej, a teraz pomimo wejścia w ten szacowny stan,  jest go za mało- u mnie tak właśnie się stało, spodziewałem się czegoś odwrotnego. Ale nie narzekam- na pewno można wstawać trochę później😃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbjanik napisał:

Andrzej- witaj w klubie! Ciekaw jestem, czy też dojdziesz do wniosku, że czas to miałeś wcześniej, a teraz pomimo wejścia w ten szacowny stan,  jest go za mało- u mnie tak właśnie się stało, spodziewałem się czegoś odwrotnego. Ale nie narzekam- na pewno można wstawać trochę później😃

 

Chyba masz racje: Nie mam pojecia jak ten czas ucieka na emeryturze!

 

20221225_153313.thumb.jpg.80c0253bf0ab2a10efc3270124ffe614.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.