Skocz do zawartości

Caudron CR.714C1 Cyclone w Bobrownikach


pepcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając relację z "Warbirds VI Lotnisko SKM Bobrowniki-23 lipca 2022r." zauważyłem model  samolotu CR714C1 Cyclone. Dla mnie to wielka, miła niespodzianka , że wreszcie pojawił się na lotnisku model tego samolotu. Myślałem ,że mój to jedyny jaki powstał ( po kraksie został odbudowany jako model statyczny). Czy jest szansa aby konstruktor tego modelu ujawnił się na forum i coś więcej o tym swoim dziele opowiedział. Może ma ktoś kontakt z tym Panem.

Warbirds VI - Lotnisko SKM Bobrowniki - 23 lipca 2022r. - Bing video

Jak ja go budowałem to niewiele publikacji było na jego temat. Był tak paskudny w eksploatacji ,że nawet Francuzom zabroniono na nim latać. Polakom to nie przeszkadzało. Mieli nawet dzięki nim zestrzelenia. Dzisiaj jest do obejrzenia w ML w Krakowie. W dzierżawie od Finów. Jestem fanem tego samolotu dlatego ciekawi mnie każda historia łącznie z właściwościami lotnymi modeli.

IMG20221006173329.jpg

IMG20221006173512.jpg

P8100007.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. gratuluję jego konstruktorowi, szkoda, że się rozbił....

Kiedyś, kiedyś (w latach '80-tych :roll:) miałem zamiar taki zbudować, już nie pamiętam wg jakich planów, ale na zamiarze się skończyło... :|

16 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Jestem fanem tego samolotu dlatego ciekawi mnie każda historia łącznie z właściwościami lotnymi modeli.

Pewnie to widziałeś...

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/641/126/Caudron-C-714C1-Cyclone2

http://opisybroni.pl/caudron-c-714c1-cyclone/

 

Cytat

https://www.anciens-aerodromes.com/?s=CR714C1+Cyclone

...Plusieurs livres, restauration de Caudron CR714C1 ‘’Cyclone’’

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tutaj jest ciekawa relacja z pozyskanego samolotu w dzierżawę od Finów. W zamian za jego odbudowę. Prawdziwe źródło informacji znajduje się teraz w ML w Krakowie dla przyszłych budowniczych makiety.

Caudron Renault CR. 714 Cyclone w Krakowie - Marynarka, Lotnictwo i okolice - Forum Odkrywcy (odkrywca.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pepcio 11 napisał:

Oglądając relację z "Warbirds VI Lotnisko SKM Bobrowniki-23 lipca 2022r." zauważyłem model  samolotu CR714C1 Cyclone.

 

Też zwróciłem na niego uwagę. Jest to jeden z tych samolotów, które mam w planie zrobić.

Ktoś jeszcze zrobił CR-714 w barwach fińskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 22:12, kesto napisał:

...Jest to jeden z tych samolotów, które mam w planie zrobić.

...

 

 

Ciekawy samolot ale jakbys zrobil np TS8 Bies to byloby wieksze zainteresowanie.  I kto wie, moze zostalbys swiatow gwiazda modelarstwa tak jak jeden z naszych kolegow po zrobieniu PZL23 Karas 😁.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

 

 

Pamietam tego Bies'a  maluch z depronu bez podwozia 😁

Bo to jest  Bies na miarę moich możliwości.

Czy ty wiesz, co ja robię tym Biesem?  Ja nim otwieram oczy niedowiarkom, mówię:

- Patrzcie, to jest moje, przeze mnie wykonane i to nie jest moje ostatnie słowo!🤣

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kesto napisał:

Bo to jest  Bies na miarę moich możliwości.

...

 

No teraz to nas kokietujesz!  Mozesz zrobic cokolowiek!

 

 

10 minut temu, kesto napisał:

...

- Patrzcie, to jest moje, przeze mnie wykonane i to nie jest moje ostatnie słowo!🤣

 

 

Mam nadzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 02:26, jarek996 napisał:

 

"Misia" znaja nawet na Antarktydzie!

Niestety nie, malo ogladam Polskich filmow.  I musze przyznac, nie za bardzo rozumiem kontekstu 😟.  Ale to nie jest wazne.  Wazne jest aby Mistrz Kesto zaczal planowc nastepna Polska maszyne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Chyba gdzies slyszalem o takim samolocie..😀

 

Ukazała się świetna książka pt. "Konstruktor" w postaci autoryzowanych wywiadów z mgr inż. Andrzejem Frydrychewiczem. I są tam opisy z czego składał się Kruk albo Iskierka albo Mrówka albo LALA-1. Jako, że "byłem blisko" niektórych projektów - mogę polecić do przeczytania, zwłaszcza inżynierom z branży.

Konstruktor 1.png

Konstruktor 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.