Skocz do zawartości

Hawker Fury MK I


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

wczoraj zacząłem kleić dolne prawe :)

 

jeśli nic mi nie wyskoczy to do końca tygodnia dolne skrzydło bedzie na gotowo :)

 

326262128_599251542042607_2363898132659286569_n.thumb.jpg.a2a4ddb464ef9b64fd3b5bf08304354d.jpg

 

przy okazji okazało się że autor kitu nie żałował materiału i mam kilka nadmiarowych żeber i nosków :)

 

z górnym, będzie troche wiecej roboty, bo po pierwsze lotki ( znalazły się  :) ), a po drugie chyba nie zrobię go zgodnie z koncepcją autora w całości, ale podzielę go na centropłat (ta część nad baldachimem) i płaty wsuwane na rurę, tak sobie wymyśliłem :) co z tego wyjdzie zobaczymy. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to są nity z kleju. klej typu wikol ja aktualnie używam tytana, strzykawka i igła, tu używałem igły 0,8. igłę trzeba obciąć na prosto, na jakieś 1,5 - 2 cm. klej bez żadnego rozrabania do strzykawki i pionowo od góry nit po nicie. Warto potrenować zanim zacznie się na modelu, ale generalnie dość prosto z jednego naciśnięcia strzykawki można  "wyklepać" :) 50-60 nitów, warto mieć pod ręką coś do wycierania nadmiaru kleju, który wychodzi z igły non stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie te nity  się prezentują.  To jest  prosta i szybka  technika robienia nitów wypukłych ,  sam jej używam od lat.  Jak się nabierze wprawy  i wejdzie w rytm to można robić  nity od ręki  bez odmierzania  odległości między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wprawa w tym jest najważniejsza, jeszcze mi jej trochę brakuje, stąd czasem trafi się jeden wyższy albo większy od pozostałych, Na szczęście w tej metodzie łatwo się pozbyć czarnej owcy, po prostu ją ścierając :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.