Skocz do zawartości

Hawker Fury MK I


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam trochę wątpliwości co do ustawienia silnika, autor wycinanki sugeruje, żeby przy zastosowaniu silnika elektrycznego ustawić po 2 stopnie skłonu i wykłonu, równocześnie przy silniku spalinowym wszystko jest ustawione na zero, na planach są dwa rodzaje napędu i spalina jest narysowana z zerowymi kątami a elektryk z tymi 2 stopniami ? Zostawić zero ? Napisałem do autora ale na razie czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2023 o 18:36, FockeWulf napisał:

Fajna robota! Przyjacielska rada - postaraj się następnym razem wyczyścić obiektyw aparatu / telefonu, zdjęcia wyjdą lepiej. Chyba że to ograniczenia sprzętu.

To okulary mu zaparowali...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj moja frustracja osiągnęła punkt zenitu. :( Trochę za bardzo zaufałem elementom dostarczonym razem z zestawem i zamiast pomierzyć wszystko brnąłem z budową.

 

Stójki dostarczone w zestawie kompletnie nie trzymają wymiarów, nie dość że róznią się miedzy sobą (gdzie ja miałem oczy ?) to górne skrzydło zamiast na -1 , klinuje się po lewej stronie na plus 2 a po prawej ponad 3 :) Cała robota psu w d... trzeba to jakoś poprawić a przy okazji stójki zewnętrzne (zrobione już na gotowo, bo po przeróbce też nie będą pasować.  :(

 

336997232_3651025951794461_3533737404030138041_n.thumb.jpg.2bd45ede350e89271ad17faae78b8643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie i cierpliwości.

Kiedyś zdarzyło mi się zwichrzyć jedno skrzydło w budowanym modelu. Miałem ochotę rozpalić ognisko i wszystko spalić, na szczęście jechałem następnego dnia na narty, więc emocje opadły i model przeżył ;)

Wróciłem zrelaksowany i bez żadnego problemu zdarłem balsę z tego sknoconego skrzydła, przywróciłem własciwe kąty, pokryłem na nowo i jest to do dzisiaj jeden z modeli, z których jestem najbardziej dumny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecuję, że model przeżyje, tylko się zastanawiam, po co producent zestawu dołącza do niego elementy, których miejsce powinno być w koszu na śmieci.

Gdyby nie to, że elementy różniły się miedzy sobą, to pewnie zorientowałbym się, ze są do d... przy ostatecznych pomiarach kątów. A ja głupi traktowałem je jako punkt odniesienia do prawidłowego ustawienia kątów :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć Arku.

Ja w Zero ,najpierw malowałem cienkopisem Stabillo linie podziałowe na wstępnie wyszlifowanej powierzchni tak jak masz w tej chwili. Następnie naklejałem cieniutkie 1mm szerokości paski folii samoprzylepnej. Następnie szpachlą natryskową MOTIP wypełniającą ( filler) kilkukrotnie pryskałem wzdłuż tych pasków aby je zakryć tak około na szerokości 1-2 cm po obydwu stronach. Po przeschnięciu przeszlifujesz te zalane paski drobnym papierem i następnie powoli odrywaj  paseczki -powinny powstać fajne rowki.

Pamiętam ,że po dojściu do wprawy nie czekałem do całkowitego zaschnięcia podkładu i już na niecałkowicie  zaschniętym podrywałem paski-wtedy podczas odrywania krawędzie  rowka trochę się unosiły co przynajmniej u mnie dawało dla oka lepszy efekt. Następnie dopiero po całkowitym zaschnięciu delikatnie szlifowałem. Musisz popróbować na czymś zanim spróbujesz na modelu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.