Skocz do zawartości

Trener EDF


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki, chciałbym wreszcie rozpocząć przygodę z modelami z napędem edf, do tej pory latałem tylko samolotami z napędem śmigłowym (trenerki, warbirdy, lekko akrobacyjne).

Zwracam się do was z prośbą o opinię od czego warto zacząć, myślałem na start o edf 70mm, jakie modele są warte uwagi ze względu na dobre właściwości lotne, mało podatne na przeciągnięcie, stosunkowo wolne ? Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej,

 

 

Na poczatek cos prostego i niezbyt ciezkiego jak np. T45 70 mm EPP ,  jak zaczynalem swoja przygode z EDF to byly takie w HobbyKingu,

waga do lotu abt 1000g ,  bateria 4S 2200 z min 50-60 C , stale podwozie lub wyrzut  z reki, ale samemu z reki to trudno na poczatku.

Jesli masz lotnisko trawiaste , to wazne jest , by model mial wloty powietrza z boku kadluba.

Jesli bedzie to np model  F16, z wlotem od dolu  i przednim podwoziem ( albo model z tzw "cheater hole " na spodzie kadluba to nalykasz sie duzo trawy za kazdym razem, zwlaszcza po koszeniu.

Stabilizator mile widziany - ja uzywam m.in HobbyEagle.

Ten ww. model lata relatywnie powoli i stabilnie, i jest dosc wdzieczny do nauki.

EDfy z wirnikiem wielolopatkowym ( np 12) maja fajny dzwiek, ale na poczatek 3 lub 5 lopatek  wystarczy, sa tez zreszta wydajniejsze energetycznie, tylko brzmia jak odkurzacz  a nie odrzutowiec.

Zawsze potem mozna wymienic na cos lepszego, niz  EDF zawarty  w zestawie.

Czas lotu w takich mniejszych modelach to abt 3-4 min

 

JD

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyżej wygląda na jakąś inną wersję tego:

https://www.motionrc.eu/products/freewing-stinger-red-64mm-edf-jet-pnp-fj10411p

A ten jest w dwóch wersjach na 3s i na 4s. Latałem jako pierwszym edf-em tą wersją na 3s (tylko baterie 1600mAh nie większe/cięższe) i to bardzo fajny, bardzo przyjemnie latający, łatwo startujący z ręki i przyjemnie lądujący model, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, ale ten którego link zamieściłem w wersji na 3s nie jest ani ciężkawy, ani nadmiernie szybki. Bezproblemowo startuje z ręki, ma duży zakres prędkosci, pięknie szybuje i bezproblemowo, przewidywalnie ląduje (z wyłączonym silnikiem jest w stanie przeszybować całkiem sporą łąkę). Warunek model lata na zalecanym setupie 3s 1600, jakakolwiek cięższa bateria skraca czas lotu, utrudnia start z ręki, ogranicza własności lotne, praktycznie uniemozliwia, albo ogranicza szybowanie i utrudnia lądowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieodmiennie polecam https://hobbyking.com/en_us/durafly-vampire-rcaf-70mm-pnf.html, nie miałem łatwiej i wolniej latającego EDF. Ma duże proste skrzydło, więc lata powoli i statecznie, oraz krótki kadłub, więc straty przepływu są niewielkie. Ja dodatkowo w spodzie kadłuba zrobiłem otwory zasilające (cheater holes), dzięki czemu ciąg na 4S jest więcej niż wystarczający, a i dźwięk napędu się poprawił...

Jedynie sylwetka nie wszystkim się podoba, to fakt.

Vampire jest ze mną już 6-ty sezon.

Ja teraz myślę nad https://pl.aliexpress.com/item/32408285388.html?gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odstrasza w EDF wielkość pakietów. Gdybym chciał polatać EDF o rozp. około 1200mm ( takiej wielkości modele preferuję) to musiałbym wziąć kredyt na kupno pakietów:)

Baterie 4s - 6s są drogie , zwykły model może latać na mniejszych bateriach ale trzeba przyznać ,że odrzutowiec ( nawet elektryk) robi wrażenie i kogo na to stać powiniem próbować.

Vampire piękny: oglądałem film z linka.Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.