Skocz do zawartości

Na razie żart a w przyszłości może majątek ??


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

No tak a łopaty turbin zakopywane w Niemczech bo nie podlegają degradacji ? olej przekładniowy do wiatraków ? to pomijają ekoświry. O wojnie na Ukrainie a raczej we wschodniej jej części już pisać nie będę bo znowu będę plaskoziemcem i jakiś tam ... a Putin jednym ruchem zniszczył covid tak że  już można jeździć po całym świecie ( chyba ) ... ogólnie samochody z napędem elektrycznym są OK ale na dzień dzisiejszy brak akumulatorów czy źródeł zasilania . Dlatego fajne sa hybrydy plug  i tu powinno się temat rozwijać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek_Spy napisał:

Dlatego fajne sa hybrydy plug  i tu powinno się temat rozwijać.  

Ale tylko szeregowe! Prosty silnik do napędu generatora i nieprzesadnie duża bateria. Olbrzymia oszczędność materiałów i paliwa. Ale takich rozwiązań jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Granacik napisał:

Ale tylko szeregowe! Prosty silnik do napędu generatora i nieprzesadnie duża bateria. Olbrzymia oszczędność materiałów i paliwa. Ale takich rozwiązań jak na lekarstwo.

Problem polega na tym że "wielkim tego świata" zupełnie nie zależy na rozwijaniu tej ścieżki ....... bo by było zbyt tanio z zbyt dobrze .....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Granacik napisał:

Mam dowody na to, że już dla trzydziestolatków jeśli czegoś nie znajdą na YT, FB itp. to dla nich to nie istnieje. Nie sięgną do.....

Wiele lat temu, gdy internet raczkował i w powszechnym użyciu były tzw. kafejki internetowe czytałem wywiad, w którym Colin Greenwood (basista Radiohead) narzekał, że ludzie piszą z kimś z drugiego końca świata zamiast zagadać do osoby, która siedzi tuż obok. Cóż, dzisiaj obrazek kliku znajomych siedzących w jednym pomieszczeniu i napierdalających w milczeniu w małe ekraniki to norma. Nie wiem jak to się wszystko rozwinie, ale na szczęście gorszych czasów już nie dożyję.

 

Pamiętam z czasów dzieciństwa taką książkę, w której roboty były tak doskonałe, że tworzyły dzieła sztuki. Pewien krytyk po obejrzeniu opery stworzonej przez robota, która była absolutnie doskonała, popełnił samobójstwo.

1 minutę temu, d9Jacek napisał:

gorszych czasów już nie dożyję.

chyba za optymistycznie podszedłem.....moga byc gorsze..Greta Thunberg na horyzoncie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mniej wiedział, mniej rozumiał, był jeszcze mniej dociekliwy to pewnie lżej by mi się żyło. Ot miałbym ajfona, priusa, wyprowadził się z przedwojennego domu, który przetrwał wojnę nienaruszony, do jakiejś nowoczesnej gipsowo-dyktowej lepianki, wpieprzał trawę z robakami i siedział wgapiony w monitor albo TV.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, d9Jacek napisał:

Nie wiem jak to się wszystko rozwinie, ale na szczęście gorszych czasów już nie dożyję.

Nie tak szybko Kolego ...... ?

Nie ma tak lekko - trochę musimy się pomęczyć w tej "przyszłej wspaniałej rzeczywistości".........

Obawiam się tylko żeby nikt z tego zacnego "grona eko" nie wpadł na pomysł aby zainstalować nam korki co byśmy gazów jelitowych nie wydzielali kiedy i gdzie będziemy chcieli ..........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sobie jade autem i w antyradio gadaja na temat singli ze jak fajnie tym singlom jest bo chyba dzien singla jest a potem o tatuazach ze dziewczynka wytatuowała sobie kiniczynke ktora babcia narysowała oj jak slicznie i słodko jaki wniosek ? ano bedzie gorzej i to juz niebawem ... zjem sobie jajko mam nadzieje ze kurka zjadła robaki bo to teraz poprawne ale moze i nie ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kakabe napisał:

Obawiam się tylko żeby nikt z tego zacnego "grona eko" nie wpadł na pomysł aby zainstalować nam korki co byśmy gazów jelitowych nie wydzielali kiedy i gdzie będziemy chcieli

I tak od 15 kg moich lipoli do utylizacji doszliśmy do korka w tyłku i gazów jelitowych. ? Muszę przyznać że jestescie zdolni panowie czekam co będzie dalej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pablos napisał:

czekam co będzie dalej

ehhh...mówisz i masz ..

 Parlament Europejski ogłosił globalny „kryzys klimatyczny i środowiskowy”, wzywając wszystkie kraje UE do zobowiązania się do zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. Ursula von der Leyen, niewybieralna przewodnicząca Komisji Europejskiej, miała zademonstrować zielone referencje Europy , zadeklarowała, że UE będzie przewodzić walce z „egzystencjalnym zagrożeniem” zmian klimatu. W tym samym czasie, gdy unijni politycy ogłaszają „kryzys klimatyczny” i obiecują uczynienie z Europy „kontynentu neutralnego dla klimatu”, ci sami eurokraci wydadzą miliony euro więcej na loty prywatnymi odrzutowcami. W rzeczywistości zwiększy swoje wydatki na prywatne odrzutowce o ponad 50% w ciągu najbliższych 5 lat.

Szokujące dane ,pokazują, że UE zwiększyła budżet przeznaczony na loty „taksówkami powietrznymi” o ponad 3,5 miliona euro, mimo że zobowiązała się do ograniczenia emisji w walce ze zmianami klimatycznymi. Baza danych przetargów UE wykazała, że budżet wzrośnie do 10,71 mln euro w latach 2016-2021, co stanowi wzrost o 50 procent w stosunku do poprzedniego budżetu wynoszącego 7,14 mln euro. Przykładem hipokryzji UE jest były szef Komisji Europejskiej, Jean Claude Juncker, który w 2018 roku korzystał z prywatnych odrzutowców podczas prawie połowy swoich oficjalnych wizyt w tym roku, przy czym jedna podróż z noclegiem kosztowała 40 000 euro, pomimo przepisów UE zakazujących „lotów taksówki”, chyba że nie ma innych lotów. Obecna szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen również bardzo lubiła korzystać z prywatnych odrzutowców (pomimo faktu, że może korzystać z pociągów podczas wielu podróży lądowych), przemierzając kontynent i świat, głosząc wszystkim, jak ważne jest zaprzestanie używania paliw kopalnych.

 

UE nałoży „podatki klimatyczne” na obywateli UE, jednocześnie zwiększając budżet na prywatne odrzutowce dla urzędników UE.https://www.dispropaganda.com/single-post/eu-to-impose-climate-taxes-on-eu-citizens-while-increasing-private-jet-budget-for-eu-officials

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pablos napisał:

I tak od 15 kg moich lipoli do utylizacji doszliśmy do korka w tyłku i gazów jelitowych. ? Muszę przyznać że jestescie zdolni panowie czekam co będzie dalej?

Spokojnie Kolego, cierpliwości temat się rozwija i na pewno będzie Kolega usatysfakcjonowany ....?

Co do "korka" to nie śmiałbym się, bo ci urzędnicy unijni są bardzo "zdolni "....... wymyślili już tyle "ciekawych" przepisów ....... marchewka według nich została owocem...... że nie wspomnę nic o krowach i świniach, które okazały się ogromnym zagrożeniem dla ziemi ........

A tak na marginesie - co z lipolami ? znalazł Kolega jakiś sposób na pozbycie się ich ?

38 minut temu, d9Jacek napisał:

Parlament Europejski ogłosił globalny „kryzys klimatyczny i środowiskowy”,

Ciekawe że z tym kryzysem walczy tylko Unia..... inni najwięksi winowajcy (czytaj truciciele) - Rosja, Chiny, Indie, USA i inne kraje z poza europy nic sobie z tego nie robią ....

Dlaczego urzędnicy Unii tak nienawidzą mieszkańców tego kontynentu ..........?

Przypomina mi to nowotwór który systematycznie niszczy swojego żywiciela.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 13:45, pietrku napisał:

Obrazek mi się skojarzył. Co chronić klimat czy ptaki. Oto jest pytanie.

https://www.gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/12897/jakie-moga-byc-konsekwencje-gniazdowania-ptakow-w-poblizu-inwestycji-wiatrowej

https://windmillskill.com/blog/windfarms-kill-10-20-times-more-previously-thought

https://4vultures.org/blog/a-wind-farm-in-navarre-kills-one-vulture-every-three-days/

spacer.png

 

29 minut temu, Kakabe napisał:

inni najwięksi winowajcy (czytaj truciciele) - Rosja, Chiny, Indie, USA i inne kraje z poza europy nic sobie z tego nie robią ....

Dlaczego urzędnicy Unii tak nienawidzą mieszkańców tego kontynentu ..........?

I mają co mają... Chcielibyśmy tak?

spacer.png

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art19078831-pekin-widzialnosc-spadla-ponizej-200-metrow-przez-smog

https://wiadomosci.wp.pl/chinski-smog-zabija-wladze-rozwiazuja-czy-ukrywaja-problem-6088960885593217a

 

spacer.png

 

A może chcielibyśmy tak?

https://ciekawe.org/2015/02/25/szokujace-zdjecia-pokazujace-stopien-zanieczyszczenia-w-chinach/

(zapomnieliśmy już jak seryjnie płonęły niechciane składowiska zużytych opon, jednak letnia tragedia Odry nieco nas poruszyła, nieprawdaż?)

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,22803697,tak-ze-smogiem-walcza-chiny-wielki-plan-czystego-ogrzewania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek_Spy napisał:

dzis sobie jade autem i w antyradio gadaja na temat singli ze jak fajnie tym singlom jest bo chyba dzien singla jest a potem o tatuazach ze dziewczynka wytatuowała sobie kiniczynke ktora babcia narysowała oj jak slicznie i słodko jaki wniosek ? ano bedzie gorzej i to juz niebawem ... zjem sobie jajko mam nadzieje ze kurka zjadła robaki bo to teraz poprawne ale moze i nie ?

A gdzie sobie ją wytatuowała, czy była pełnoletnia/jeśli nie to gdzie byli w tym czasie jej rodzice single. Czyżby zmniejszali już ilość spożywanych kalorii mięsnych?

Parafrazując klasyka: ja wam w stolicy gubernatora nie wybierałem ?. O Kolega nie z tamtąd, ale też z wielkiego miasta, może ono również dołączy do inicjatywy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "kamyczek" do ogródka ........

 

 

I jeszcze jeden

 

 

Miłego oglądania i uważnego wysłuchania tego co Ci ludzie mówią

 

"Świat ma wystarczająco dużo zasobów aby zaspokoić potrzeby każdego człowieka, ale nigdy nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb chciwej jednostki"-Ghandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel pracował nad silnikiem napędzanym olejem z orzeszków ziemnych – paliwem dużo tańszym i łatwiej pozyskiwanym niż benzyna czy ropa, ale nie doczekał się wprowadzenia swojego projektu do produkcji. 29 września 1913 Rudolf Diesel zginął tragicznie podczas podróży promem przez kanał La Manche do Anglii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziobak napisał:

Diesel pracował nad silnikiem napędzanym olejem z orzeszków ziemnych – paliwem dużo tańszym i łatwiej pozyskiwanym niż benzyna czy ropa, ale nie doczekał się wprowadzenia swojego projektu do produkcji. 29 września 1913 Rudolf Diesel zginął tragicznie podczas podróży promem przez kanał La Manche do Anglii.

Ktos mu pomógł ? a owszem gdyby pracował na olejach roślinnych to by nie było problemu z śladem węglowym, taka naturalna fotowoltanika ale czy na tym można zarobić ? A teraz znowu w skrajność w chinach tylko ze to moim zdaniem mgła a nie smog należy poczytać w jakich  warunkach tworzy sie smog i jakie warunki muszą być spełnione ( coś na ten temat wiem z racji zamieszkania) .

A chciałem sie wyprowadzić gdzeis na zabita dechami wioskę a tu ani kur ( znowu ogłosili ze jajka są niezdrowe ) może kozę czy inne pożyteczne zwierzątko a  tu piszecie ze mnie dopadną za nielegal

A teraz do naszego miłościwie panującego Rafała skieruje pytanie ... jaka jest różnica pomiędzy optymistą a pesymistą ? ano taka ze pesymista jest dobrze poinformowanym optymistą ?

A dlaczego czołgi i inne maszyny bojowe nie maja katalizatorów czy EGR itp ? a samoloty bojowe ? cywilne nie maja katalizatorów gdzie Greta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marek_Spy napisał:

teraz do naszego miłościwie panującego Rafała skieruje pytanie ... jaka jest różnica pomiędzy optymistą a pesymistą ? ano taka ze pesymista jest dobrze poinformowanym optymistą ?

Pewnie to nie do mnie bo ja tylko biedny moderatorek ale gdybym miał Ci odpowiedzieć ze swojej perspektywy to jestem wielkim optymistą że się wyszczekacie, nabiadolicie, poprzerzucacie argumentami i temat powoli wygaśnie... ( i tak z tego jak zwykle nic nie wyniknie)

Ale też z tyłu głowy mam pesymistyczny scenariusz że przegniecie w pewnym momencie pałkę i temat zużytych lipoli zamieniony w użalanie się nad światem będzie musiał być zamknięty :P

Ale fajnie poczytać, szczególnie że wspomniany został mój ulubiony prowadzący super kanał Povagowani

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i miłośnik vaga to wszystko wyjaśnia a ten kanał tez lobię bo dużo rzetelnych informacji. Wiesz co mnie dziwi zawsze ? brak wątpliwości i bezkrytyczne przyjmowanie pozornej jedynie słusznej prawdy ? tego nigdy zrozumieć nie mogłem ale może to wynika z niechęci zmącenia błogostanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.