Skocz do zawartości

I w końcu jest! Nowy MC32 Graupnera!!


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze się nie znasz to powiem ze ilość kanałów nie jest tak istotna jak pozostałe możliwości radia. Jak i 100% kompatybilność z doskonałymi odbiornikami jakie mam 😊
I polecam polecieć płynnie i szybko 5razy w lewo i 5 razy w prawo 😄 to naprawdę rozwija 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Frsky powstało po Gnaupnerze 😀 wiec mogą czerpać z dobrych wzorców.
Pulpitów na rynku jest jak na lekarstwo - a nowy MC32 ma wszystko. Łącznie z dowolnym konfigurowanie pod siebie rozmieszczenia i ilości przełączników, ma normalne trymery a nie jakiej dziwactwa jak jeti, ma suwaczki które lubię i wiele innych banerków. No i możliwości zaprogramowania modeli ma bardzo duże. Jako ze teraz wykorzystuje więcej niż wszystkie wolne miksery w starym mc32 to takie radio będzie lekiem na całe zło. :)

Na zawodach z zasady koledzy używają niezawodnych systemów i Frsky czy inne nie pojawiają się. A jeśli się pojawia to znikają szybko jak komety. Możliwe stad ta cena. Właścicielem  Graupnera jest Graupner 🤣🤣

53 minuty temu, Jerzy_R napisał:

Niestety, moje umiejętności i możliwości pozwalają tylko na emeryckie latanie w kółeczko.

Kompatybilność odbiorników - no tak, tego można pozazdrościć (bez żadnych podtekstów piszę).

No to może coś bardziej uniwersalnego zaproponuje.  Może spróbujesz F3b lub f3g. Fajna dyscyplina i jest to co każdy umie latać. Termika, latanie szybkie i wyścigi facet z facetem - kilku na raz się ściga. I do tego ciagle się lata w kółeczko.  To radio tez tam się sprawdzi wyśmienicie. 

jesli ktoś ma kilkanaście niezawodnych odbiorników, to ich koszt wymiany na inne równie niezawodne przy wymianie radia, stanowi całkiem pokaźna sumke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować wiary! Graupnera kupiło coś z Chin. To upadło i już nie jest niemieckie, no może jakieś mieszane. Technologia szybko poszła, ale nie dla wszystkich. Z 5 lat temu moi mentorzy od latanie używali "niezawodnych" i profesjonalnych  G... i F... i przy pasku portek mieli specjalne "odbiorniczki" od parametrów z modelu (taki prosty wariometr). Moje chińskie gadało co potrzebowałem i było 3x tańsze w każdym wymiarze. Mi nic nie spadło, jak do tej pory.
Daj dobry argument, że to nowe G... jest lepsze od systemu np. FrSky. Pomiń ilość kanałów, bo te 32 to pewnie z ograniczeniami, u tamtych jest "tylko" do 24 bez ograniczeń, ale kto tyle wykorzysta z sensem. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cZyNo napisał:

Może spróbujesz F3b

No se poszukałem czym się to je.

Pierwszy link z góry i czytam:

Cytat

F3B jest to kategoria modeli szybowców zdalnie sterowanych, można powiedzieć, że jest to najtrudniejsza kategoria szybowcowa ze wszystkich. 

Dzięki :)  zostanę przy swoim emeryckim pseudolataniu :) 

Poza tym, nie każdy musi / lubi* bawić się w zawody.

 

A, i nie chciałem wywołać g..o burzy jaka się pomału szykuje (?).

 

*niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jerzy_R napisał:

A, i nie chciałem wywołać g..o burzy jaka się pomału szykuje (?).

 

A widzisz, już od pierwszego swojego prześmiewczego wpisu (niestety wynikającego z całkowitej nieznajomości zagadnienia jak i tego czym i gdzie latam)  chyba sam chciałeś ją wywołać. Ale zawsze możesz sie cichcem po emerycku wycofać.

 

Niestety to wątek o nowej aparaturze, i zawsze warto pisać choć trochę merytorycznie. A ty nic w nim merytorycznego nie napisałeś :( Tylko zamierzałeś sprowokować "g..o burzy". Przykre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jedyny rozsądny pulpit (bo niestety futaba sie wycofała z takich perełek) na rynku. Jest to co miało być już jakiś czas temu. Radio pulpitowe ze wszystkimi dobrodziejstwami radia pupitowego :) plus rozbudowane bebechy z MZ32. Tu nie powinno być żadnej niespodzianki. MZ32 jest już sprawdzonym i dobrym radiem, że nawet problemów "wieku dziecięcego" nie przewiduje

 

Tylko cena mogła by trochę spaść. Choć porównując do pulpitów jeti to nie jest mocno wygórowana. Skarbonka, 200ojro co miesiąc i byle do jesieni 🤣

 

Starego MC32 (nowy ma praktycznie taką samą obudowę) mam od 9 lat, wylatane tysiące godzin w warunkach każdych i wciąż idealnie działa. Jakoś nie mam żadnych obaw jeśli chodzi o te radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc się merytorycznie zastanawiałem, gdzie te 32 kanały "upchnąć" do latania "na górce", o którym czytałem tu chyba najwięcej.

2 godziny temu, cZyNo napisał:

Łącznie z dowolnym konfigurowanie pod siebie rozmieszczenia i ilości przełączników, ma normalne trymery a nie jakiej dziwactwa jak jeti, ma suwaczki które lubię i wiele innych banerków. No i możliwości zaprogramowania modeli ma bardzo duże.

Jak merytorycznie pisać, to z tego co widzę to ilość przełączników jest ograniczona. Zarówno fizycznych jak i cyfrowych.

Dla suwaczków zabić bym się nie dał (choć mam w swojej chińszczyźnie i nawet czasami używam), a resztę ba(n)jerków raczej mogę sobie odpuścić.

- pamięć 999 modeli - po co? mogli dołożyć coś pożytecznego, np. zwiększyć ilość przełączników 12 logicznych...

- 32 kanały - ale po podłączeniu 4 odbiorników - no ciekawa opcja

- innych bajerów tłumacz wyrzucił tyle, że braknie czasu na dysputy.

 

Jeszcze mogli by pokazać naklejkę z Made In... bo to chyba jednak taki (ok, niech stracę) Koreański Graupner.

 

 

Ok, ciesz się i baw nowym radiem, przeca ja Ci nie wróg.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 euro proszę Cię Jurek, musisz mieć ogromny sentyment do G.... . Jeszcze Jeti bym zrozumiał za tą kasę bo na całym świecie flagówki są chwalone i na każdym kontynencie widać że latają na tym ludzie.  Futabę bym poparł ale Graupnera w życiu szczególnie tego dzisiejszego robionego jak wszystko inne w chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty myślisz ze gdzie Graupnera robią/robili od 2010roku? A może i wcześniej? W Chinach i Korei. Od początku systemu Hott. Tam tez robia futaby szczególnie te tańsze. 
niestety rozeznanie w radiach masz takie sobie. Graupner to wciąż jeden z najmniej zawodnych systemów na którym lata wielu światowej klasy zawodników. Mistrzów i vce mistrzów świata. Nowe systemy mz32 są solidne i funkcjami nie ustępują jeti i futabom, a starsze systemy są stabilne i wielu przypadkach wystarczające. 
Ja nie mam sentymentu do Graupnera ale

1. mam odbiorniki, sporo

2  pulpit jeti nie ma tego co potrzebuje i nie można go rozbudować

3. Kiedyś się przymierzałem do opentx z modułem nadawczym Graupnera, ale otx jest przereklamowany i nie nadaje się do wykorzystania na zawodach lub na treningach

4. Futaba nie robi już pulpitów 

 

to jaki pulpit mam kupić? Mój mc32 w końcu padnie. Mam jeszcze jeden w zapasie, ale .. one juz mnie trochę ograniczają. Proszę  podaj choć jedna słabą funkcjonalność lub wadę nowego Graupnera … bo ze napis mi się podoba lub nie, to żaden argument. 

Na ostatnich MS na zboczu mistrz świata latał Futabą a vcemistrz Graupnerem. Kazdy z nich mógł wygrać… zadecydowała pogoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jerzy_R napisał:

- 32 kanały - ale po podłączeniu 4 odbiorników - no ciekawa opcja

Nie rozumiesz tej opcji  ,to nie znaczy że jest potrzeba używania aż tylu odbiorników wystarczy jeden GR 32 , opcja ta pozwala na montaż oddzielnego ofdbiornika np w skrzydle , kadłubie itp w nadajniku dokonuje się dowolnego rozdziału kanałów na poszczegulne odbiorniki. Mam to w MC28 (tylko na dwa odbiorniki) i jest przydatne zwłaszcz jak używam 6 kanałów w kadłubie i 10 w skrzydle . dzięki temu odpinam dwa podwujne kable zasilania od centropłata i sprawa załatwiona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cZyNo napisał:

niestety rozeznanie w radiach masz takie sobie

Czy mam takie sobie to nie wiem, pamiętam nadajniki i produkty tej firmy z przed 2010 roku, wyobraź sobie że nawet ich używałem, mało tego później również. Na pewno nie zapłaciłbym ponad 9k zł za radio tej firmy. Chińskie radio robione na kupionej licencji. Jeti przynajmniej niczego nie udaje, nie sprzedało się chińczykom. Nie neguję że te radia są dobre, mnie nie zawiodły nigdy. Zresztą masa ludzi lata na starych graupnerach przerobionych na  systemamy od frsky czy innych podobnych. Tu chodzi o stosunek ceny do jakości. Jeśli dla Ciebie to nie problem to poczytaj zagraniczne fora - australia, stany, tam jest o wiele więcej na temat futaby, Graupnera tam nadajnik za 1k-2k dolców to nic drogiego dla modelarza. Warto poczytać ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Ja się nie będę domawiać kto ma rację. Ale na pewno 2 tysiaki za takie radio to spora przesada, jeszcze bym zrozumiał jakby mieli jakieś innowacje w nim zastosowane, ale jest to tylko odświeżenie starego systemu i do tego jeszcze uchwyt na telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to radio dla każdego, bo nie każdy takie potrzebuje. To jest niby jest Polskie Forum Modelarstwa RC, ale większość tu postrzega modelarstwo RC z perspektywy swojego piankolota lub wicherka, gdzie szczytem marzeń jest możliwość spuszczenia bomby lub wysunięcia klap. Co pięknie widać po poście Jerzego_R, który z wielu bardzo ciekawych możliwości tego radia wyłuskał pamięć na 999 modeli... Ten model na razie nie jest dla takich osób, co nie znaczy że nie będzie ideałem w przyszłości. Każdy zaczynał latanie od prostych modeli.

Modelarstwo RC jest znacznie szerszym pojęciem, to również makiety statków, samochodów i wiele bardzo zaawansowanych modeli, gdzie tego typu radia są mocno wykorzystywane. Chociażby ze względu na możliwość dowolnej konfiguracji i rozmieszczenia przełączników, lub ich wymianę na specjalne zestawy przycisków. Tu można sterować całkiem pokaźną liczbą elementów przełączanych/załączanych. Do zastosowań w modelarstwie "mokrym" :D, radio ma specjalne funkcje do sterowania zespołami silników statków. No i te wspomniane64 kanały załączane :)

 

Jest to radio dla osób które wiedzą czego potrzebują, czy jeśli chodzi o funkcje, możliwości lub niezawodność. Niestety cena jest wysoka więc tym bardziej nie jest to radio dla każdego. Na pewno znajdą sie i takie osoby, które je kupią zeby mieć, fajne drogie coś. I dobrze.

Możliwości tego radia są olbrzymie, znacząco wykraczające poza możliwości OpenTX. Jakość linka jest doskonała.  A pulpity... są bardzo praktyczne, wygodne i pewne.

Jedyna wada (nie licząc ceny, ale to wada subiektywna) to  ... kolorowy wyświetlacz i do tego jeden. Już sie przyzwyczaiłem do dwóch. A tak będzie trzeba sie odchudzić żeby brzuch nie zasłaniał :D

 

 

19 minut temu, mar_io napisał:

Na pewno nie zapłaciłbym ponad 9k zł za radio tej firmy. Chińskie radio robione na kupionej licencji. Jeti przynajmniej niczego nie udaje, nie sprzedało się chińczykom. Nie neguję że te radia są dobre, mnie nie zawiodły nigdy. Zresztą masa ludzi lata na starych graupnerach przerobionych na  systemamy od frsky czy innych podobnych. Tu chodzi o stosunek ceny do jakości. Jeśli dla Ciebie to nie problem to poczytaj zagraniczne fora - australia, stany, tam jest o wiele więcej na temat futaby, Graupnera tam nadajnik za 1k-2k dolców to nic drogiego dla modelarza.

coś plątasz - to nie jest radio Chińskie, robione na jakiejść licencji. Hott Graupnery zawsze były koreańskie :D (łącznie z pomysłem na Hott skopiowanym potem w innych radiach), w Chinach robione były niektóre komponenty.

Po co ja mam czytać fora zagraniczne, jak ja latam i wiem od czego oczekuje od radia. Dokładnie wiem co w jakim radiu mi nie odpowiada lub co nie jest dobrze zaimplementowane. Nie jestem znawcą zza klawiatury, bo coś przeczytałem. Ja to używam na co dzień. W dodatku spotykam wielu bardzo dobrych modelarzy z całego świata i również wymieniamy spostrzeżenia co do sprzętu.

 

Już prosiłem - napisz jakiś fakt - choć jeden, co jest nie tak z tym radiem, chociażby względem Jeti? I napisz jakie radio pulpitowe polecasz? Chętnie skorzystam z porady. Byle by była umotywowana merytorycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cZyNo napisał:

Możliwości tego radia są olbrzymie, znacząco wykraczające poza możliwości OpenTX.

W sumie to jak?

 

Pierwszy powiem, że programowanie OpenTXa jest niespecjalnie przyjemne, ale ciężko mi sobie wyobrazić funkcję RC, której nie da się zaprogramować w OpenTXie.

Rzuć jakimś przykładem, bo zaintrygowałeś mnie (i żeby była jasność, nie czepiam się Graupnera,po prostu jestem ciekaw na co on pozwala, na co OpenTX nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze to nie jest Graupner,ponieważ nigdzie nie zostało wykożystane logo,ktore zresztą bylo zastrzeżone przez Graupnera.To jest chińczyk stylizowany na designie Graupnera,ktory nie ma nic wspolnego z nim.No moze serie MC bo to noe zastrzegli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.