Skocz do zawartości

I w końcu jest! Nowy MC32 Graupnera!!


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cZyNo napisał:

Już prosiłem - napisz jakiś fakt - choć jeden, co jest nie tak z tym radiem, chociażby względem Jeti? I napisz jakie radio pulpitowe polecasz? Chętnie skorzystam z porady. Byle by była umotywowana merytorycznie.

Takim ludziom jak Ty nie ma sensu nawet tłumaczyć czy udowadniać racje innych czy nawet próbować polecić coś nowszego czy lepszego i tak wiesz najlepiej. Będziesz chcieć to poszukasz sobie porównania chociażby systemu Hott do innych systemów takich jak jeti jest na ten temat kilka publikacji w Internecie właśnie na zagranicznych stronach. Jeśli łudzisz się że ten nadajnik będzie składany przez Hansa w niemczech z kilku procent chińskich czy tam koreańskich części to się grubo mylisz, nie wspominając już o suwakach, potencjometrach czy innych podzespołach. No ale fajnie że takie nowoczesne radio wypuścili po paru latach. Na pewno znajdzie rzeszę chętnych, jedną rację Ci przyznam nie jest to produkt dla każdego, tak samo jak jeti. Szczególnie widać to jak na lotnisku mają Ci najlepsi radio jeti czy mc32 z modułami frsky za 30 dolców. 

Enjoy:)

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cZyNo napisał:

z wielu bardzo ciekawych możliwości tego radia wyłuskał pamięć na 999 modeli...

Nic nie musiałem wyłuskiwać 

3 linijka opisu funkcji radia:

obraz_2023-03-11_131217440.png.d5245802b77cb096131bbf6a72eaee7f.png

 

I było to w kontekście "po co tyle modeli" kiedy mogli zwiększyć inną funkcjonalność. Ale jak widać, Ty tego nie wyłuskałeś.

 

1 godzinę temu, cZyNo napisał:

Ten model na razie nie jest dla takich osób

Daj znać kiedy już będę godzien posiadać takie radio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzesiek napisał:

A mi sie wydaje ze to nie jest Graupner,ponieważ nigdzie nie zostało wykożystane logo,ktore zresztą bylo zastrzeżone przez Graupnera.To jest chińczyk stylizowany na designie Graupnera,ktory nie ma nic wspolnego z nim.No moze serie MC bo to noe zastrzegli.

 

Fakt, trudno dostrzec logo, a wykorzystali je nawet dwukrotnie.

331516506_1248648689368861_3616343575727916029_n.thumb.jpg.1a000ce3e5cbc53793c9afd25f72c1f3.jpg

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem graupnera, ale cieszę się, że wychodzą nowe radia. Trochę nie rozumiem krytyki. Nie ma najlepszego rozwiązania, dobrze natomiast, że jest wybór. Pojawienie się radia że stajni Graupner rokuje, że pojawią się nowe modele elektroniki modelarskiej że i firma będzie żyła. Słychać na forum narzekania, że modelarni nie ma, że sklepy / firmy sie zamykają. No to chyba dobrze, że niektóre się rozwijają? Przymusu zakupu nie ma.

A że koreanska czy chińska? Dla mnie nie ma to znaczenia, bo większość rzeczy z tamtych kierunków pochodzi z tantad, z lekarstwami (substancjami) włącznie. Nie jestem uprzedzony do kapitału. Problemem nie jest chińska produkcja, ale warunki brzegowe produkcji (zamówiona jakość komponentów),l i kontrola jakości oraz serwis posprzedażny.

Więcej nowości sobie bym życzył, bo to buduje zdrową konkurencję i rozwój.

Skoro koledze pasuje radio to po co przekonywać do swoich racji? Nikt w sumie nie napisał, czego w tym nadajniku brakuje...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to czego brakuje, tylko co się otrzymuje za ponad 9 tysięcy złotych. Radiu za 1000zł też nie wiele będzie brakować, chodzi o stosunek jakości do ceny. Jak weźmiesz w łapy flagówkę od futaby czy jeti to widzisz że w ręce masz najlepszy jakościowo sprzęt jeśli chodzi o ten typ produktu. Graupner sprzedał praca do marki kilka lat temu wschodniemu kapitałowi, który może z tym robić co chce. Nie ma szans żeby to była dalej niemiecka jakość. Stare/teraźniejsze mc-32 kosztuje nowe ok 5000zł, używane w idealnym stanie chodzą po ok 2 tysiące. Te kosztuje 100 % więcej, nie ma tam nowej technologii bo bazuje na starej. zmienili wyświetlacz i skorupę minimalnie. Dołożyli uchwyt na telefon i tyle. Stąd takie moje osobiście zdziwienie. Niektóre produkty są warte swojej ceny nawet jak są produkowane w chinach. Weź sobie do ręki gdzieś w sklepach z elektroniką telefony. Od lat używam flagówek  czy to S od Samsunga czy w tej chwili flagowe iphony widać niestety różnicę jak się zapłaci w stosunku do połowę tańszej konkurencji, ale tam widać technologię, nowości zmiany, wyświetlacze, aparaty itd... tak samo masz jeśli chodzi o laptopy zarówno thinkpad i macbook są produkowane w chinach obydwa są świetne obydwa dla pewnie delikatnie innych odbiorców ale tam też z roku na rok są moce obliczeniowe zwiększane czy to zmieniane dyski na jeszcze (kilkakrotnie) szybsze. Można tak w nieskończoność. Ja chętnie bym zapłacił nawet i te 9 tysięcy jakby te radio było innowacyjne ale nie jest. Jak coś ma kosztować kupę dolców to niech przynajmniej widać tą jakość i innowacyjność. Inaczej bez sensu przepłacać. Chciałbym widzieć porównanie tego nadajnika do starego po otwarciu pudła z elektroniką wtedy by było wiadomo czy faktycznie wsadzili tam coś lepszego. Gorzej jak jest to samo ale w nowej budzie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się trochę znał na naprawie elektroniki albo miał z tym chociaż styczność to byś wiedział że można bardzo dużo powiedzieć po wyglądzie elektroniki, uwierz mi nie trzeba jej lizać ani badać w laboratorium. Mieszkasz nie daleko, zapraszam pokażę Ci. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu to jest be , a nikt nikogo nie zmusza do zakupu tego nadajnika . Skad te negatywne opinie , pewnie od użytykowników Graupnera którzy   go już poznali . Jak ktoś lubi inne firmy to jego wybór ale po co odrazu taka krytyka jak się czegoś  nie zna .

14 godzin temu, FockeWulf napisał:


Skoro koledze pasuje radio to po co przekonywać do swoich racji? Nikt w sumie nie napisał, czego w tym nadajniku brakuje...

To  jest mądre i rzadkie zdanie na tym forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy warto czy nie, decyduje każdy klient indywidualnie. Jak to mówią, rynek zweryfikuje.

Z wikipedii wyczytałem, że Graupner został przejęty przez koreańczyków już w 2013 roku, a radia produkowane były pod marką Graupner od lat 80 przez japońską firmę JR Propo, która wymyśliła serie nadajników pulpitowych MC-32.

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Graupner_Modellbau

To trochę dyskusja jak z kolejnymi modelami samochodów, Golf pozostaje Golfem. Lekko inne kształty, może coś z wyposażenia... Może obniża cenę bo się nie przyjmie, a może jest tak jak kolega mówi, że takich nadajników jest jak na lekarstwo i mogą sobie pozwolić na wypuszczenie drogiego nadajnika bez inowacji.

Ja tam się cieszę, że marka funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FockeWulf napisał:

Nikt w sumie nie napisał, czego w tym nadajniku brakuje...

 

To będę pierwszy. Mi brakuje wyświetlacza w górnej części nadajnika i trzech timerów (chyba, że jest rzeczywiście więcej niż widoczne dwa na zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - masz do pokazania wnętrze nowego MC-32 ? Też przyjadę zobaczyć ! Mam jeszcze bliżej. Na zewnątrz - prawie jak moje niegdysiejsze MC-20. Ale bebechy - chętnie bym zobaczył. Nie spodziewam się tam cudów, ale jako były elektronik - zawsze lubię popatrzeć....

9 000 to dużo ? Raczej pojęcie względne.  Za 1-szą  żółta Webrę  zapłaciłem w Warszawie 24.000 zł przy zarobkach ok. 2000 miesięcznie ! Za Simpropa Conquest już musiałem dać 27 000, z 1 serwem.... 

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie ma ochoty tyle wydać. Ale jest to problem jego priorytetów ? 

Ostatnio - z ogromnym zdziwieniem przyjąłem do wiadomości, że nagrobki oferowane przez polskie zakłady kamieniarskie są - tak, są chińskie !

 

 

Pozdrawiam - Jurek

Tak Darku - to był jeden z powodów, dla którego przed laty pozbyłem się MC-20.  Mięsień piwny mam nieco mniejszy niż mój imiennik, ale też mi to wadzi. 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sobie Kupię Panie Jurku to zapewniam że przyjadę do Pana. Skonfrontujemy z Pana Jeti. Wezmę ze sobą kilka innych ciekawych rzeczy np regler MGM expert  15 letni może porównamy go z aktualnym Jeti? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlacza zrezygnowano, gdyż z badań wynikało, że jest mały i słabo funkcjonalny. Zamiast tego jest przystawka na telefon, który można podłączyć pod nadajnik i wyświetlać na nim dodatkowe i formacje. Telefon zatem integruje się z nadajnikiem rozszerzając interface.

Wiecej informacji można znaleźć tutaj:

https://www.rc-network.de/threads/neu-graupner-mc-32-ex.11944271/#post-12475749

Chyba jednak są inowacje, bo tego jeszcze nie było... Proponuję zatem na te chwile ucieszyć się z nowego produktu, a z krytyką wstrzymać się do czasu zaznajomienia się z produktem lub poczytania testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FockeWulf napisał:

...

A że koreanska czy chińska? Dla mnie nie ma to znaczenia, bo większość rzeczy z tamtych kierunków pochodzi z tantad, z lekarstwami (substancjami) włącznie. Nie jestem uprzedzony do kapitału. Problemem nie jest chińska produkcja, ale warunki brzegowe produkcji (zamówiona jakość komponentów),l i kontrola jakości oraz serwis posprzedażny.

...

Ma to znaczenie bo jakosc z Chin czesto wynika z ich mentalnosci oszustow.  Wiem. wiem wielkie slowa ale mialem i mam z tym duzo do czynienie w pracy, hobby i domu.

 

Mam nadzieje, ze ich wojsko i bron sa podobnej jakosci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wozić Mariuszu - mam MGM com pro 40A... Wiem jak jest zrobiony. Myślałem, że masz już nowe MC-32. Ja się nie zdecyduję na takie coś. Mimo odkrycia, że pulpitem latało by mi się lepiej, niż kompaktem. Z powodów - jak Jurek. Mam już za dużo odbiorników. Po za tym - straciłem zaufanie do Graupnera. 

Jeżeli coś mnie dziwi - to ton wypowiedzi na temat, który znany jest tylko z materiałów marketingowych. 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał tyle kasy wydać to na pewno na Jeti. Puki co mam zbyt mało czasu na latanie żeby mi się to kalkulowało w jakikolwiek rozsądny sposób. Nie lubię przerostu formy nad treścią. Jak przyjdą takie czasy że będę codziennie na lotnisku albo chociaż kilka razy w tygodniu to pomyślę.  Osobiście uważam że kupno w dzisiejszych czasach czegokolwiek jeśli chodzi o drogą elektronikę musi mieć sens. Chyba że się jest bogatym to inna sprawa. Za telefon jestem skłonny zapłacić 6 tysięcy bo używam go ciągle z uwagi chociażby na sprawy zawodowe, jednak za nadajnik niekoniecznie tym bardziej że nie latam na jakiś gigantycznych 20kg modelach. Po drugie trochę grzebię przy elektronice hobbystycznie i widzę co się dzieje z jakością. Kupuję bardzo dużo z chin jeśli chodzi o różne elementy do maszyn i o elektronikę. Niestety oni mają to do siebie że nawet ten sam produkt są w stanie wyprodukować w różnej jakości. Czasami kilka dolarów sprawia że inny producent/dystrybutor wysyła coś zupełnie innej jakości. Dla przykładu podam np. noże tokarskie, czujniki zegarowe (np. firma shane), czy z elektroniki chociażby nasze kill switch tak popularne. Ostatnio zamówiłem dwie sztuki jedna padnięta, rozebrałem ją okazało się że jest zwarcie na obwodzie. O dziwo nagrałem film, wysłałem do chin i zwrócili mi te parę dolarów, jednak niesmak pozostaje, drugi włożyłem do mało wartej benzyny a ostatecznie kupiłem kill switch od powerbox. 
Jako pulpit ten nadajnik jest na pewno super nie neguję tego, dla ludzi szukających pulpitów faktycznie jest problem bo nie ma nic nowego chyba że ktoś bierze pod uwagę najnowszego tandema, ja tylko napisałem że ten nowy Graupner nie jest wart aż tak dużej ceny -  bo w tej cenie nie daje ani nowego systemu czy nawet polepszonego systemu ani nic tak naprawdę więcej - takie jest moje zdanie chodziło mi tylko o stosunek ceny do towaru, który otrzymujemy. Nie napisałem tego na złość.

Jeśli kogoś to uraziło to nie miałem złych zamiarów, każdy może kupić co mu się podoba  oby optymiści mieli rację i faktycznie producent włożył tam dobrej jakości podzespoły, gorzej jak oszczędzali po przejęciu marki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mar_io napisał:

...

 Kupuję bardzo dużo z chin jeśli chodzi o różne elementy do maszyn i o elektronikę. Niestety oni mają to do siebie że nawet ten sam produkt są w stanie wyprodukować w różnej jakości. Czasami kilka dolarów sprawia że inny producent/dystrybutor wysyła coś zupełnie innej jakości. Dla przykładu podam np. noże tokarskie, czujniki zegarowe (np. firma shane), czy z elektroniki chociażby nasze kill switch tak popularne. Ostatnio zamówiłem dwie sztuki jedna padnięta, rozebrałem ją okazało się że jest zwarcie na obwodzie. O dziwo nagrałem film, wysłałem do chin i zwrócili mi te parę dolarów, jednak niesmak pozostaje, drugi włożyłem do mało wartej benzyny a ostatecznie kupiłem kill switch od powerbox. 

...

No wlasnie, o to mi chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeti - to tak samo mocno przepłacone radio. W środku - nic ekstra ! Na zewnątrz - każdy widzi. Mnie akurat odpowiadał wyświetlacz i sposób programowania. Co było minusem we wcześniej posiadanym MC-20. I serwis gwarancyjny realizowany przez Pelikana w Czechach ! To mnie złamało kompletnie i stwierdziłem, że za takie pieniądze nie dam się tak traktować.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.